Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Világgá szaladt a párom!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Világgá szaladt a párom! Hogyan lehetne végleg gátat szabni ennek a gyerekes viselkedésnek?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem, annyira kétségbeejtő már ez az egész. Mostanra egyszerűen semmit sem tudunk normálisan megbeszélni, mert folyton megszegi az ígéreteit és áthágja a szabályokat. Én ebéd után amikor mosogatott, szóltam neki hogy jó lenne ha nem folyó víz mellett csinálná, hanem normálisan. Hiszen ezt megbeszéltük már egy hete is, tudomásul vette, lejjebb tekertem a bojlert is direkt hogy spóroljunk. Tudnia kell nagyon jól ha elpocsékolja a meleg vizet, akkor nem fog jutni estére fürdeni. És mégis csinálja, és mindig szólnom kell neki ezért is. Most is kint voltam a konyhában rászóltam hát. Elzárta a csapot de nem mondott rá semmit csak elkezdett hangosan csörömpölni jobban. Én mentem tovább csinálni a dolgom, amúgy sem szeretem ezeket a hirtelen éles csattanásokat. Igen ám, de mit hallok megint, hát folyik a víz! Abban a pillanatban hogy én elmentem a konyhából, újra megnyitotta a csapot és nyitott folyóvízzel mosogatott tovább. Visszamentem és most már erélyesebben szóltam rá, hogy ne csinálja ezt. Erre dühödten odavágta a tányérokat a mosogatóba, csoda hogy nem törtek szét. Kérdezem mi baja, erre hogy semmi. Én elmondtam neki újra szépen és érthetően hogy ne mosogasson folyó vízben hiszen akkor nem lesz meleg víz estére. Erre mint egy őrült, őrjöngve nekem támadt a semmiből, engem próbálva meg beállítani rossznak. Én erre figyelmeztettem hogy hagyja abba ezt, ne kiabáljon a kislányunk előtt, mert nagyon megijeszti őt. Erre meg elkezdett törni zúzni még jobban mint valami idegbeteg. Odacsapkodta a mosatlan serpenyőt is a konyhapultnak többször is, csoda hogy nem okozott maradandó sérülést. Aztán fogta magát és elviharzott átkozódva hogy hagyjam én őt békén. Tisztára mint a gyerekek, én ilyet még nem láttam hogy felnőtt ember így viselkedjen mint ahogy ő viselkedik mostanában. Amikor hívtam telefonon akkor vagy nem vette fel vagy kinyomkodta, pedig azért jó sokszor is hívtam hogy ne csinálja ezt. Nem tudom hova megy ilyenkor, volt már pár napja is hasonló jelenet, akkor se mondta meg miután hazajött.

Ez az egész ami történik, ez teljesen rossz. Hogyan lehetne megszüntetni nála ezeket a pazarlásokat, rombolásokat és dühkitöréseket? Mert hogy nem normális, abban biztos vagyok. Pszichológus? Meg a másik, én azt sem tudom ilyenkor hova rohan el. Remélem csak barátnőhöz kipanaszkodni magát, de mi van ha másik pasihoz? Már nem tudom mit higgyek, rettentő frusztráló ez is. Szóval erről is várnám az ötleteiteket, vagy akinek volt már hasonló története, ott hova rohant el ilyenkor a nő ennyire hevesen.



dec. 7. 19:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
92%
Hát én tuti hozzád vágtam volna a mosatlant, mosogass te. Vagy csináld vagy kuss legyen. Direkt letekered a bojlert, aztán ugatsz, hogy elfogy a meleg víz? Örülj, hogy még nem hagyott ott...
dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
87%
🙂 Szépen elsiklottál a kérdés fölött, hogy miért nem szakítasz. Teljesen nyilvánvaló, hogy ez a kapcsolat egy komplett katasztrófa, nem szereted ezt a nőt. Miért nem mentek külön?
dec. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
0%
Troll.
dec. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
90%

Ilyeneket ír:

"folyton megszegi az ígéreteit és áthágja a szabályokat."


"én ilyet még nem láttam hogy felnőtt ember így viselkedjen mint ahogy ő viselkedik mostanában."

Mondjuk nem tudom hol élsz, valami szatyorba, hogy mindenen csodálkozol, valószínű sose vezettél kocsit dolgozni se dolgozol hogy nem láttál még semmit. Amúgy pszichológushoz tényleg elmehetnél rád férne.

dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
90%

Mi az, hogy az ő "kötelessége"?! Nem, nem kötelessége, ugyanis nem a cseléded vagy a bejárónőd. El tudom képzelni milyen megbeszélés volt.. Hasonló lehetett a mostani szituhoz, te ráerőltetted az akaratod, 'oszt jónapot.

Ha nem tetszik, ahogy mosogat, akkor ügyesen megfogod a mosogató szivacsot, aztán szépen elmosogatsz úgy, ahogy őfelségének megfelel. Szánalom komolyan.

dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 A kérdező kommentje:
De könyörgöm hát valakinek csak el kell mosogatnia, nem állhat ott halomban a mosatlan! Lakásban lakunk nincs itt annyi házimunka, ennek azért igazán bele kell férnie a rengeteg szabadidejébe. Megbeszéltük és felosztottuk a házimunkát, van amit én csinálok, de pl a mosogatást azt neki kell. Ez ilyen, ez nem képezi vita tárgyát, lefektettük közösen a szabályokat már rég. Ha pedig nem tetszett volna neki akkor arra van a pici szája hogy mondja, de valamiért szó nem volt ilyenről, sőt önként vállalta. Most meg sorozatosan ezt kell elszenvednem nekem is, meg szegény gyereknek is, hogy neki már hangulatingadozásai vannak, meg elege. Ez az elfutkosás se megoldás semmire, ahelyett hogy megbeszélnénk rendesen a problémát. Kezd nekem is sok lenni ez az egész amit művel. És volt aki kérdezte miért nem szakítunk, hát azért mosogatáson csak nem kéne! Értem én hogy manapság minden apróságon szakítanak a modern párok, de mi nem ilyenek vagyunk, mi összetartunk és szeretjük egymást.
dec. 7. 21:55
 37/68 anonim ***** válasza:
87%

Miért nem cseréltek? Ha ő nem tud a közös standard szerint mosogatni, miért mégis az ő dolga az?

Én azt hittem nem tudok tanácsot adni, mert pontosan ugyanezzel a problémával küzdök, de ehhez képest még nekem is van javaslatom.

Egyrészt tényleg nem az jön át, mintha ez valóban közös megegyezés lenne és nem a te elképzelésed közössé nyilvánítása. Nyilván megvan az oka, hogy folyó vízzel mosogat (az én párom például nem viseli el, ha ételmaradékhoz kell hozzányúlnia vagy ha a koszos lé van a kezén), de ezt te teljes mértékben figyelmen kívül hagyod. Az egy dolog, hogy spórolni úgy lehet, ha minél kevesebb melegvíz fogy, de kedvvel mosogatni meg úgy, ha nem undorodsz tőle. Lépj hátrébb egyet és mérlegelj, hogy mi is a valódi problémád. Mert jelenleg azt látod, hogy az egyetlen út, ha a barátnőd úgy mosogat, ahogy te akarod. Pedig merem remélni, hogy nem ez a valódi kívánságod. Hanem például, hogy legyen melegvíz estére és ne kelljen sokat költenetek. Ha egy pillanatra elvonatkoztatsz, számos megoldási lehetőséget megláthatsz, pl.:

- reggel/zuhanyzás után mosogat a párod, ezáltal a fürdéshez lesz melegvíz

- csak a beáztatást végzi melegvízzel, a hab lemosását már hideggel

- előre beáztatjátok az edényeket. Ha undorodik a létől, a mosogatás elején leengeded neki (vagy eleve egy nagy tálat használtok, amit ki tud önteni). Ezután már langyos vízzel is mosogathat.

- te mosogatsz (ő pedig átvállal mást)

- víztakarékos csapra váltotok a konyhában és/vagy a fürdőben

- számolgattok egy kicsit. Őszintén, szerinted mennyivel dobja meg ez a számlákat? Mert szerintem nincs annyi, amennyiért megéri veszekedni. (Egy kisgyerekkel lehet többet mosogattok, mint mi, de nálunk egy havi vízszámla kb. 3000 ft volt, a villany (azzal ment a bojler) nagyjából 7000. Ebből az a KÜLÖNBSÉG, ami abból adódott volna, hogy nem folyó vízzel mosogat a párom, mennyi lehetett? Kevesebb, mint havi egy nem otthonról vitt ebéd ára. Nem ér ennyit az egész, nem ezen kell spórolni, ha nem megy.

- számolgassatok (és tekintsd partnernek a párod). Mennyit fogyaszt egy mosogatógép? Nem lehet, hogy végső soron kevesebb vizet és energiát fogyasztana az elmosott edénymennyiségre leosztva? Ne azt nézd, hogy te olcsóbban mosogatsz-e. Azt nézd, hogy TI biztos, hogy jobban jártok-e így. És ne csak anyagi szempontból. Nekem a mosogatógép hozta meg a legnagyobb megnyugvást. Továbbra is úgy gondolom, hogy luxus (bár mi annyival könnyebb helyzetben vagyunk, hogy nem nekünk kellett megvenni, hanem új helyre költöztünk), a párom pedig továbbra sem használja, mert valamiért ő elégedett a mosogatásával. Viszont én néha bepakolok mindent, elindítom, és nem stresszelek azon, hogy hogy mosogat, nem cseszegetem, hogy ne úgy tegye. A maradék esetekben pedig megnyugtat az, hogy jóval kevesebbszer fordul elő, hogy úgy mosogatna, ami nekem nem tetszik, ezért békén tudom hagyni.


Összefoglalva mélyedj egy kicsit el magadban és gondold végig, hogy mi számít valójában. Biztos, hogy a párod mosogatását akarod megváltoztatni? Nem valami közös jövő a fő cél, ha már ennyire spóroltok? Lesz még mire felhasználni azt a pénzt, ha most elmarjátok magatokat egymástól? Tekintsd a párod társnak, aki pontosan ugyanannyira fontos mint te. Azaz, ha neki nehezére esik nem folyóvízben mosogatni, az pontosan ugyanannyira fontos érv, mint az, hogy te zárt csappal látod jónak. Azonosítsátok be, hogy mi az, ameddig még valóban egyeztek, az oda vezető útról pedig szülessen konszenzus. Biztasd arra, hogy ő is javasoljon megoldásokat, és ne helyezz rá nyomást, hogy azok azok legyenek, amit te akarsz. Fogadd el, hogy te csak 50%ban húzod azt a bizonyos szekeret, és hagyd, hogy 50%ban a párod húzza - úgy, ahogy ő akarja/tudja. Őt vetted el, nem azt, hogy úgy viselkedjen, ahogy te gondolod.

dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként igen, egy pszichológus segítene - elsősorban neked. Te tapasztalsz elakadást az életedben, nem tudod hogyan kezeld a párod, hogyan juttasd érvényre az elképzeléseidet/hogyan juthatsz előre vele. Ebben segíthet, ha egy pszichológussal áttekinted ezeket a szituációkat, és megtanulsz olyan technikákat, amivel a lényegre tudsz koncentrálni.


Megmondom őszintén, én ebből a helyzetből nem látom ki azt, hogy a párodnak pszichológus kéne. Nem tud nyugodtan elmosogatni, mert csesztetve van azért, ahogy csinálja. Felidegesíted, ezért elmegy kiszellőztetni a fejét. Persze, ő is felvethetné ugyanezeket a megoldási javaslatokat, de alapvetően neki nincs baja azzal, ahogy mosogat. Miért akarná máshogy csinálni?


Viszont tényleg sürgősen tanulj meg kommunikálni vele, mert biztos vagyok benne, hogy most még nem másik pasihoz megy, de ezzel a hozzáállással egyenes úton lököd más karjaiba.

dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
90%
Már már kezdtem igazat adni kérdező amíg nem jutottam oda, hogy a mosogatás az ő egyik kötelessége. Na bakker. Egy pszichopata vagy még akkor is ha nyugodt. Mégis mekkora meló egy mosogatás? Megmondom, semennyi. Hiába "beszéltetek meg" ami nem is biztos, inkább eldöntötted kinek mi a kötelessége. És ha esetleg bele is ment? "mosogatni neki kell, ez nem képezi vita tárgyát" na ezen is látni, hogy egy megértő, segítőkész férfi vagy. Mondjuk ha teszi a dolgát, ugye kötességét, te meg beledumálsz, neked nem tetszik a módszer akkor mi a francért nem veszed el tőle és csinálod nála jobban? Letörne a kezed? Vagy amit egyszer megbeszéltek azon nem lehet változtatni? Te konkrétan terrorban tartod. Neki pedig nagyon elege van már. Vagy észhez térsz vagy ennek rövid időn belül vége lesz. Én szóltam.
dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, ennyire nem lehetsz debil. Nem a mosogatás miatt kell szakítani, te szerencsétlen! Hanem azért, mert NEM SZERETITEK EGYMÁST.
dec. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!