Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ekkora tragédia az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkora tragédia az, hogy hízott pár kilót? Miért kell ezért távolságot tartania? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A barátnőmről van szó. Teljesen ki van borulva azon, hogy hízott talán öt kilót, ami sehogy sem akar lemenni neki. Neki ez nagyon érzékeny ez a téma, gyerekként gúnyolták a súlya miatt.

Most meg van győződve arról, hogy ez a kis hízás "feltűnő és gusztustalan", pedig nem. Ha meztelen van, akkor talán nagyobbnak tűnik a cicije, de semmiképp nem gusztustalan.

Nagyon furcsán viselkedik, és folyamatosan azzal magyarázza, hogy "nem akarja, hogy megundorodjak tőle" és mintha meg sem hallaná, hogy nekem amúgy még mindig nagyon bejön. Konkrétan észre se venném azt a pár kilót, ha nem mondogatná minden nap, meg nem lenne távolságtartó.

Ha hátulról ölelem meg, ruhában, akkor úgy igazgatja a kezemet, hogy ne érjek a hasához, arról meg már ne is álmodjak, hogy ruha alatt cirógathatom a pociját, pedig korábban imádta. A héten zuhanyzás után, mielőtt felöltözött volna, megpuszilgattam a hasát, vagy legalábbis szerettem volna, ha nem állít le másodpercek múlva könnyes szemekkel, pedig korábban ezt is szerette.

Elmondása alapján nem akarja, hogy feltűnő legyen nekem az, hogy milyen "gusztustalan" lett, nem akar kiábrándító lenni. Mintha meg sem hallaná, hogy ezzel a távolságtartással pont az ellenkezőjét éri el. Nekem hiányzik, hogy nyugodtan szeretgethessem, anélkül, hogy eltolna magától ilyen apróság miatt.


dec. 17. 22:20
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
35%
Most ezt nem értem. Nincs rajta más testrész? Miért pont a hasát kell puszilgatnod ha direkt kérte hogy most ne? Majd ha lefogyott puszilgathatod. Mintha egy gyengeelméjűnek mondaná, elmondja hogy a hasát ne és juszt is ott nyomkodod a hájt. Van nyaka is, háta, válla stb. Inkább vidd el kirándulni hogy fogyjon vagy menj vele futni vagy valami beltéri sport program.
dec. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
7%

Nálunk fizikai tünetei voltak túlsúlyának és az orvos is szólt.

Közben az intimitás is csökkent köztünk hiába mondtam szépen hogy segítek de kicsit felszaladt pár kg. Se a tünetek, se az orvos se az én szavam nem hatott. Azóta van rajta kb 15kg.. és inzulin rezisztens lett

dec. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Minden más testrészét is szoktam puszilgatni, simogatni, nem erről van szó. De azért a has elég nagy terület, elkerülhetetlen helyen van. Az is zavarja, ha öleléskor hozzáérek, ami azért elég elkerülhetetlen, ha mondjuk alszunk együtt, tudod, kis kifli-nagy kifli, ölelgetném hátulról, de nem lehet normálisan, mert igazgatja a kezemet, hogy jujj, csak a hasához ne érjek, mert mi van, ha megundorodom tőle.

Konkrétan kimondja, hogy nem azért utasítja el, mert neki rossz érzés, hanem, hogy én ne undorodjak tőle. Eddig hagyta, hogy ha menstruál, görcsöl a hasa, akkor simizzem, mondjuk ha órákig sorozatot nézünk, akkor épp órákig is, jól esett neki. Most ha megkérdezem, akkor nemet mond rá, megkérdezem, hogy de nem esne jól neki, erre közli, hogy de, nagyon jól esne neki, de nem akarja, hogy undorítónak találjam őt, ezért inkább ne.

Azt meg nem értem, hogy miért lennék gyengeelméjű. Szeretném ha a barátnőm, akit imádok, jól érezné magát a bőrében, nem utasítaná el azt, amit eddig is szeretett, most is szeretne, csak azért mert azon retteg, hogy megundorodom tőle.

Még csak indokolt sem lenne leadnia azt az öt kilót egészségügyi szempontból sem. Teljesen normális a súlya, eddig is a normál alsó határán volt.

dec. 17. 23:16
 4/48 anonim ***** válasza:
28%
Értem hogy eldöntötted hogy szerinted mi normális, de ha neki traumája van ezzel a túlsúly dologgal, akkor ha szereted akkor elfogadod ezt és inkább hozzásegíted hogy olyan súlya legyen ami neki szimpatikus, addig meg nem bsztatod a témával. Persze az jó ha megdicséred hogy így is vonzó, meg úgy is, neked mindegy a plusz mínusz pár kiló.
dec. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

#4 De nem akarom hozzásegíteni ahhoz, ami előtte volt, az orvos is szóvá tette neki, hogy az a 47 kiló kicsit kezd kevés lenni a 165 centihez. Azért 52 kilóval ne legyen már olyan gond, hogy ő kövér, meg gusztustalan, mert objektív tény, hogy nem az.

Oké, előtte is vonzónak találtam, de szeretném, ha egészséges is lenne, fizikailag meg lelkileg is.

dec. 17. 23:31
 6/48 anonim ***** válasza:
93%
Hát akkor sportoljon, akkor szép izmos hasa lesz, és mondhatod neki hogy az izom amúgyis nehezebb mint a zsír, és így a mérleget se nézze annyira. Vegyetek egy szép egyberuhát és ha az passzol rá mindenhol akkor addig ne is nézze a mérleget. :)
dec. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
13%
Tehat van egy majdnem anorex baratnod, aki felszedett par kilot, es le akarja adni. Gondolod, hogy egy ilyeen sulyos, amugy mentalis betegsegnel a rabeszeles eleg lesz? Ismerek ket olyan lanyt is, aki korhazba kerult emiatt. A szuleik sem tudnak mit tenni, vegig kell nezniuk. Ez nem egy olyan allapot, amin lehet valtoztatni. Nem az az elfogadas es tamogatas, amit te csinalsz. Eroszakos vagy es pont az ellenkezojet ered el vele. Az eveszavar a kontrollrol szol, akinek nem.voltak keretei, azok a legkonnyebben az evesben talaljak meg a hianyzo biztonsagot. Neki most ez veszett el. A megszokott biztonsaga, ami megnyugtatta, a multe, toled meg nem tud biztonsagot kapni, mert paros labbal csuszol bele az erzeketlensegeddel. Ez nem tamogatas, es kontraproduktiv.
dec. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

#7 Nem hiszem, hogy erőszakos lennék. Volt a kapcsolatunkban egy megszokás, tudtam, hogy mi az, amit szabad, jól esik neki. Most viszont elutasítja, majd közli velem, hogy jól esne neki most, de mi van ha így nem tetszene nekem... Elég nehéz így leszokni arról, ami megszokássá vált, és tudom, hogy szerette, meg amúgy most is azt mondja, hogy szeretné. Ha valamire azt mondja, hogy ne csináljam, akkor leállok, próbálom megérteni az érzéseit, kérdezgetem, hogy akkor mit csináljak, mi esne jól neki. Az alvós példánál maradva, ő szereti azt a pozíciót, ha közben hátulról ölelgetem, szorosan magamhoz húzom, de mégis hova a fracba tegyem a kezemet? Takarón kívülre ne, mert szeretné, ha simizném alvás előtt, ha alvás a szándék nyilván nem a mellét fogom fogdosni...

Nála inkább azt érzem(mivel ezt mondja), hogy attól fél, hogy ha nem néz ki "elég jól", akkor elhagyom, csúnya dolgokat fogok neki mondani. Korábban másoktól ezt tapasztalta.

Egyáltalán hogy kéne támogatnom? Csak azt írod, hogy erőszakos vagyok meg érzéketlen szerinted. Szerintem ez így nem fair, legalább mondhatnál valamit, hogy akkor mégis mit csináljak.

dec. 18. 01:24
 9/48 anonim ***** válasza:
16%

Sulyos mentalis beteg a csaj.

Miert nem sportol? Attol izmosodik.

165 cm-hez 55 kg lenne idealis. Max 52 kg. Vedd elk a bmi indexet es murasd meg neki…

dec. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek, ez sajnos mentális betegség. Ha elfogadja és kezelteti az oké. Ha nem fogadja el, akkor tönkreteszi a saját meg a te életedet is.
dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!