Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ekkora tragédia az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkora tragédia az, hogy hízott pár kilót? Miért kell ezért távolságot tartania? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A barátnőmről van szó. Teljesen ki van borulva azon, hogy hízott talán öt kilót, ami sehogy sem akar lemenni neki. Neki ez nagyon érzékeny ez a téma, gyerekként gúnyolták a súlya miatt.

Most meg van győződve arról, hogy ez a kis hízás "feltűnő és gusztustalan", pedig nem. Ha meztelen van, akkor talán nagyobbnak tűnik a cicije, de semmiképp nem gusztustalan.

Nagyon furcsán viselkedik, és folyamatosan azzal magyarázza, hogy "nem akarja, hogy megundorodjak tőle" és mintha meg sem hallaná, hogy nekem amúgy még mindig nagyon bejön. Konkrétan észre se venném azt a pár kilót, ha nem mondogatná minden nap, meg nem lenne távolságtartó.

Ha hátulról ölelem meg, ruhában, akkor úgy igazgatja a kezemet, hogy ne érjek a hasához, arról meg már ne is álmodjak, hogy ruha alatt cirógathatom a pociját, pedig korábban imádta. A héten zuhanyzás után, mielőtt felöltözött volna, megpuszilgattam a hasát, vagy legalábbis szerettem volna, ha nem állít le másodpercek múlva könnyes szemekkel, pedig korábban ezt is szerette.

Elmondása alapján nem akarja, hogy feltűnő legyen nekem az, hogy milyen "gusztustalan" lett, nem akar kiábrándító lenni. Mintha meg sem hallaná, hogy ezzel a távolságtartással pont az ellenkezőjét éri el. Nekem hiányzik, hogy nyugodtan szeretgethessem, anélkül, hogy eltolna magától ilyen apróság miatt.


dec. 17. 22:20
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
83%
Én vékony vagyok pedig negyven is elmúltam és két gyereket szültem. De ha lenne olyan testrészem amivel elégedetlen lennék, annak a piszkálása nagyon zavarna, főleg ha szóltam is hogy hagyja békén. Ha lógna a mellem talán annyira nem, mert a mell egy másodlagos erogén zóna, de azt el sem akarom képzelni hogy milyen lenne ha kötényhasam vagy lógó belső combom vagy felkarom lenne vagy mittudoménmi, és direkt azt baszkurálná amikor tudja hogy nekem kellemetlen és kértem is hogy ne tegye.
dec. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

#20 Ne tegyünk már úgy, mintha valami lelógó hájat markolásznék, puszta figyelemfelhívásból. Egy kb 50-52 kilós lányról beszélünk, basszus, nem lóg ott semmi. Egyébként sem az alhasát fogdosom, ha mondjuk aludni készülünk, hanem fentebb. Ugyanúgy igazgatja a kezemet, ha a mellei alatt fogom meg, de még a bordái felett (bocs, nem tudom jobban elmagyarázni), max az a vége, hogy a pár perc igazgatás után visszarakja kb ugyanoda a kezem, ahol volt. Ha csak az oldalát fogom, akkor meg nem tudom normálisan megölelni, és akkor azért igazgatja a kezemet, hogy öleljem már meg normálisan. Egyszerűen tök mindegy, hogy hol fogom meg, meg fogja igazítani a kezemet, akkor is, ha végül pont ugyanoda teszi vissza, ahová amúgy is tettem volna.

Nem, nem azt akarom bizonygatni, hogy pszichés gondjai vannak, én csak azt szeretném, hogy jobban érezze magát. Annyival jobb érzés volt azt látni, hogy örült, amikor megöleltem, mosolygott, adott egy puszit, ahelyett ami most van, hogy rögtön elkezdi igazgatni a kezemet, hogy nehogy hozzáérjek valami szerinte undorítóhoz.

dec. 20. 20:06
 23/48 anonim ***** válasza:
0%
De akkor miért ragaszkodsz ahhoz hogy így jobban néz ki, miért nem támogatod hogy olyan legyen ahogy jól érezte magát. Amúgy meg, a lelógó alatt nyilván nem azt értem hogy hájpacni, de minden egészséges embernek arra indul el az a kis minimális hájréteg is ami a lefelé. Mindegy, ha ő se tud jó helyet találni akkor nincsen ötletem, de ha ő tudná hol jó megölelni, akkor azt megszokhatnád. Esetleg annyit megtehetsz hogy elkezded mondogatni más vékony csajokra (ők ne hallják csak a barátnőd) hogy fúj kilátszik a csontja. Vagy a barátnődnél mondhatnád hogy pl itt és itt nem jó fogni mert csont érződik.
dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
66%
Ja még egy dolog: ha megoldható, te se legyél csontsovány. Ha hasonlóak vagytok akkor nem fog ezen parázni.
dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

#23 Azért nem támogatom, mert az orvos is szóvátette neki, hogy az a 47 kiló túl kevés. Meg egyáltalán ha támogatni akarnám, akkor az miben kéne, hogy megnyilvánuljon? Eddig is együtt mentünk a biciklitúrákra, futni, meg úszni, eddig is azt főztem neki, amit ő szeretne...

Én nem szeretnék más lányokat nézegetni, meg összehasonlítani vele... Az meg szerintem kifejezetten ártana neki, ha olyanokkal jönnék, hogy itt-ott túl csontos. A végén menne még több olyan része, amit nem szeretne magán, és nem érinthetném meg...

dec. 20. 20:27
 26/48 anonim ***** válasza:
16%
Na jó ez már vicces. Szegény barátnőd. Hogy itt semmiben nem találsz egy mikronnyi pozitívumot sem, ugyanúgy nyavalyoghatsz neki is. Mindennek csak a rossz értelmét nézed, iszonyú fárasztó vagy, elhiszem hogy parázik hogy megfelel e neked. Teljesen lehúzó lehet neki ez hogy semmiben nem látsz semmi jó dolgot. Mittudomén mit csinálj, sajnáld akkor magadat.
dec. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

#26 Nem gondolom, hogy negatív lennék. Ha valamit próbáltam, de nem jött be, akkor leírom, hogy tudjunk tovább gondolodni.

Azon meg bocs, de nem látom a pozitívumot, hogy

a) nézzem végig, hogy tönkreteszi magát és fogadjam el, hogy ezzel párhuzamosan el is távolodunk egymással.

b) hasonlítgassam össze más nőkkel és ezt adjam is a tudtára. Amennyire ismerem ez odavezetne, hogy azon kezdene el aggódni, hogy mikor mondom azt neki, hogy na láttam egy nála szebbet.

c) tegyek negatív megjegyzéseket a testére. Valahogy nem érzem, hogy ettől jobban érezné magát, de lehet tényleg velem van a baj.


Nem, nem szoktam neki lehúzó dolgokat mondani. Soha nem kritizáltam. Ő volt az első szerelmem gyerekként, amikor összejöttünk először hatodikosok voltunk, nekem akkor még kapafogam volt meg bilihajam, őt meg akkoriban még tényleg tök sokan csúfolták a súlya miatt. Anno azért lett vége, mert a családja elköltözött, csak egyetemistaként találkoztunk újra évekkel később, és azután jöttünk össze újra pár hónappal később...

dec. 20. 21:19
 28/48 anonim ***** válasza:
24%
De negatív vagy, mert mindenből kihozod a legrosszabbat. Egyáltalán nem így kell érteni. Az ízlésedet kulturáltan megbeszélheted vele, hogy neked kifejezetten nem tetszik ha valaki egészségtelenül csontos, de mivel szereted őt még úgy is elfogadnád. Ha nem tudod kulturáltan megfogalmazni felé a mondandódat, akkor tényleg ne mondj semmit, de akkor nem őt kell pszichológushoz küldeni hanem téged.
dec. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
81%

#28 Hát azért a teljesen idióta tippekből nem sok pozitívat lehet kihozni. Teljesen reálisan kifejtette, hogy mi a baj a tippekkel, amiket kapott itt többnyire. Szegény srác aggódik a kapcsolatáért, a párja mentális és fizikai egészségéért, erre basszus, mit írtok neki többnyire?

Azt, hogy ne csináljon semmit, hagyja a csajt szenvedni.

Te(vagy bárki is volt a 23-as "zseni") meg még megspékelted ezt gciokosan azzal, hogy hát stíröljön más csajokat és beszéljen erről a párjának, meg szóljon be az amúgyis önbizalomhiányos csajnak a testére.


Neked segítene az önbizalomhiányodon az, ha a párod arról beszélne, hogy itt és itt nem jó téged fogni, mert...? Mert nekem pl nem tetszene önbizalomhiány nélkül sem.

Vagy ha más nőket kommentálna? Voltam ennyire önbizalomhiányos én is, idővel agyban odajutottam volna, hogy "a párom másokat nézeget, tehát nálam szebbet keres, és még nem talált, de tudatja velem, hogy keresgél".


Attól még nem lesz valaki negatív, hogy nem tapsikol minden haszontalan kamu-tanácshoz, meg agyhalott tipphez.

dec. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
#28 Itt nem az ízlésemről van szó, hanem az egészségéről, meg a kapcsolatunk működéséről. Szerintem ha valakinek az orvos is szóvá teszi, hogy híznia kéne, akkor nem az a helyes reakció, hogy kihangsúlyozom, hogy amúgy tetszene, ha fogyna, mert marhára nem ez az érdeke az egészsége szempontjából. Azelőtt a "plusz" öt kiló előtt is tetszett, szerintem ezzel tisztában van, de most is ugyanúgy imádom, és szeretnék ugyanúgy viselkedni vele, ha hagyná. De nem hagyja és ez okoz gondot kettőnk között.
dec. 21. 00:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!