Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ekkora tragédia az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkora tragédia az, hogy hízott pár kilót? Miért kell ezért távolságot tartania? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A barátnőmről van szó. Teljesen ki van borulva azon, hogy hízott talán öt kilót, ami sehogy sem akar lemenni neki. Neki ez nagyon érzékeny ez a téma, gyerekként gúnyolták a súlya miatt.

Most meg van győződve arról, hogy ez a kis hízás "feltűnő és gusztustalan", pedig nem. Ha meztelen van, akkor talán nagyobbnak tűnik a cicije, de semmiképp nem gusztustalan.

Nagyon furcsán viselkedik, és folyamatosan azzal magyarázza, hogy "nem akarja, hogy megundorodjak tőle" és mintha meg sem hallaná, hogy nekem amúgy még mindig nagyon bejön. Konkrétan észre se venném azt a pár kilót, ha nem mondogatná minden nap, meg nem lenne távolságtartó.

Ha hátulról ölelem meg, ruhában, akkor úgy igazgatja a kezemet, hogy ne érjek a hasához, arról meg már ne is álmodjak, hogy ruha alatt cirógathatom a pociját, pedig korábban imádta. A héten zuhanyzás után, mielőtt felöltözött volna, megpuszilgattam a hasát, vagy legalábbis szerettem volna, ha nem állít le másodpercek múlva könnyes szemekkel, pedig korábban ezt is szerette.

Elmondása alapján nem akarja, hogy feltűnő legyen nekem az, hogy milyen "gusztustalan" lett, nem akar kiábrándító lenni. Mintha meg sem hallaná, hogy ezzel a távolságtartással pont az ellenkezőjét éri el. Nekem hiányzik, hogy nyugodtan szeretgethessem, anélkül, hogy eltolna magától ilyen apróság miatt.


dec. 17. 22:20
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
82%

El sem tudod képzelni, hogy mit okoz egy nőnek az, ha folyamatosan a súlya miatt bántják. Eközben persze sulykolják belé azt is, hogy meg kell felelnie a férfiaknak ahhoz, hogy boldog legyen, akik persze mind a vékony nőket szeretik. Ez persze nem igaz, de pl én ezt kaptam egész életemben. A suliban bántottak plusz 5 kg miatt, anyámnak is kb ennyi a határ amit még elvisel nekem, ha többet hízok akkor jön a napi szintű dühös kiabálás hogy "dagadt vagy", oké ez 16 évesen volt, nyilván felnőttként külön élve már nincs, de eleget mondta ezt és azt is hogy soha nem lesz senkim emiatt. Amikor volt azt mondta ki fog dobni és csak ideiglenesen van velem. Összejöttem a párommal és akkor már egyedül éltem 26 éves voltam de még mindig úgy érezte belém kell rúgnia és megkérdezte nem zavarja e a páromat hogy régen csinos voltam most meg dagadt vagyok. Úgyhogy ja, kaptam eleget az élettől, sírok is rajta minden nap, szidom magam a barátomnak, ő sem érti, mondja hogy ne fogyjak már tovább, de én tovább akarok csak nem mindig megy. 12 évesen 48 kg voltam ami miatt apám és anyám hangosan kinevetett hogy lehetek ennyire rengeteg. Ez pont eszembe jutott egy nagy pizzázás után és azóta a 48 kg alatti szám a cél pedig 163 cm vagyok. Sokszor volt olyan hogy bőgtem ha menni kellett valahova mert minden ruhában ocsmány vagyok.


Ne csesztesd miatta szar neki is az élete én megértem. Mondd el mindig ha szidja magát hogy neked tetszik ennyit tehetsz és tartsd tiszteletben ha nem akarja hogy a hasát puszilgasd stb.

dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
100%

#12 Én úgy veszem ki, hogy a csaj nem nem akarja, hogy a kérdező a hasához érjen, hanem fél tőle, hogy ha engedi, akkor kiábrándító lesz a kérdező számára. Konkrétan olyan kijelentései vannak a csajnak, hogy jól esne neki, csak fél, hogy megundorodik tőle a kérdező.

Értem, hogy rosszul érzi magát a lány a bőrében, értem, hogy ezen nem változtat az, hogy vékony, de nekem akkor sem az tűnik ésszerűnek, ha belemegy abba a kérdező, hogy a csajszi büntesse magát. Szerintem az, hogy a lánynak mondjuk jól esne neki mondjuk az, hogy simogassák a hasát, amikor görcsöl, de visszautasítja mert undorítónak tartja magát, az már az önmagának a büntetésébe tartozik. Nekem kicsit olyan, mintha azzal, hogy ebbe belemegy a kérdező, azt mondaná, hogy "oké, igazad van, tényleg megundorodnék tőled, ezért nem csinálom", ami megint nem jó.

Inkább valami utat kéne keresni, hogy a lány ne féljen attól, hogy a párja majd undorítónak találja, miközben arról van szó, hogy bmi szerint most van a normál testsúly alsó határán a csaj.

dec. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

Amúgy pont ez a bajom, hogy nem tudom, mit kezdjek a helyzettel. Elmondom neki, hogy gyönyörű, éreztetem vele, hogy imádom, de ezen nem segít. Ha nem tartom tisztában a kérését, az rossz érzés neki, de tudom, hogy nem azért kéri, amit kér, mert valójában jobb neki tőle, hanem mert fél valamitől, aminek nem áll fenn a veszélye. És azt sem akarom, hogy azzal, hogy betartom a kérését, azzal olyan érzést keltsek, mintha egyetértenék azzal, hogy így "undorító".

És az is zavar, hogy így nem tudom úgy kifejezni a szeretetem felé, ahogy eddig. Például konkrétan nem tudom úgy átölelni elalvás előtt, hogy ne legyen az, hogy a kezemet igazgassa percekig. Eddig bőven elég volt ilyen helyzetben, hogy bebújtam mögé az ágyba, átöleltem, ahogy épp sikerült, és mindenki boldog. Most átölelem, ha véletlenül nem próbálkozom, akkor megkér az ölelésre, aztán kellemetlenül igazgatja a kezemet, hogy nehogy véletlenül...

dec. 19. 08:25
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

Ezcegy ördögi kör ahol nem tudsz jót csinálni.

Én azt nem értem ilyenkor, hogy mit picsognak a lányok hogy éreztessék velük hogy szeretik őket, mert amikor még megteszik akkor jönnek hogy biztos undorodni fog és inkább eltolja a férfit!


Szerintem max mond neki hogy nem muszájból dícséred h jol erezze magát, hanem mert az érzéseid mutatod felé

dec. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Ez csúnyán fog hangzani, de én amúgy szavakkal megpróbálnám sarokba húzni, hogy hagynia kelljen, mert nem arról van, hogy nem esne jól neki az a közeledés, amit a kérdező említett. Én visszakérdeznék, hogy hazugnak tart-e, vagy miért mondogatja, hogy megundorodom tőle, ha ezt már megcáfoltam többször, bizonyítsa be, hogy hisz nekem, és engedje a közeledést! Aztán ha benne van, tulajdonképpen nem bánnék vele rosszabbul, mint a "hízás" előtt, sokkal többet dicsérgetném meg ilyenek.

De ezt tényleg csak végső esetben, ha más nem hat.

dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
88%
De miert gondoljatok, hogy hazi barkaccsal ez a helyzet javithato? Nem kene szakemberhez fordulni? Nem hardver, hanem szoftverhiba van.
dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

#16 Jó, de mit csináljak vele, ha szerinte ez nem mentális gond, nem kell szakemberhez menni, csak lefogyni? Kapjam fel a vállamra és cipeljem el pszichológushoz? Nem hiszem, hogy ez így működne...

Csak szeretnék valami tippet, hogy mivel segítsek neki, hogy így is jól tudja érezni magát. Azelőtt az öt kiló előtt nem volt ilyen gond...

dec. 20. 10:51
 18/48 anonim ***** válasza:
0%
Azt ugye felfogod, hogy megvaltoztatni nem birsz senkit? Ebbol kovetkezik, hogyha o se valtozni nem akar, sem segitseget kerni, akkor minden marad ugy, ahogy most van. Akkor is, ha te ezt nem akarod.
dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

#18 Oké...? Tulajdonképpen mit is akarsz ezzel mondani? Nézzem végig, hogy tönkreteszi magát? Várjam meg, amíg eltávolodunk egymástól? Ez lenne a jó megoldás, és rohadjak meg, amiért ezt nem akarom?

Elég egyértelmű, hogy a barátnőm így rosszul érzi magát, és ez okozza a problémát. Nyilván tenni akar ellene, mert bármilyen meglepő, de senki nem szereti tartósan szrul érezni magát. Én szeretnék ebbe segíteni, csak nem hiszem, hogy ennek az a módja, hogy akkor fogy öt kilót, ami egyrészt nem megy neki, másrészt egészséges sem lenne neki...

Csak azt szeretném, ha megértené végre, hogy ettől még nem undorító, nem fogok tőle undorodni. Nem értem, hogy emiatt miért kell itt úgy letámadni, mintha valami empátiahiányos gyökér lennék...

dec. 20. 19:36
 20/48 anonim ***** válasza:
0%
De nem tudod azt csinálni hogy te igazgatod a kezed magadtól? Feljebb fogod meg kicsit és nem a lelógós hasrészt, vagy oldalt fogod meg, nem ott ahol épp a gravitáció lehúzza. Ennyi igazgatás után csak rá kellett volna érezned már hogy nem markolsz a hájra. De ha mindenképp azt akarod bebizonyítani hogy a barátnődnek pszichés gondjai vannak, akkor ehhez fogsz találni támogatókat, mert kb minden 2. pasi ilyen.
dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!