Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért mondják azt, hogy baj,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt, hogy baj, ha "túlságosan" "elkényeztetem" a barátnőmet? Miért gondolják azt, hogy ez párkapcsolati problémákat okozhat?

Figyelt kérdés

Mind ketten dolgozunk egyetem mellett, de ő sokkal elfoglaltabb nálam, sokszor nagyon kimerülten ér haza, szóval figyelek arra, hogy itthon ne nagyon kelljen házimunkával foglalkoznia. Egyszerűen kevesebb beadandóm van, a melóm időbeosztása is jobb, rugalmasabb, hamarabb érek haza, abba a pár órában miért ne csinálnék meg mindent, ami belefér...? Nekem nem fárasztó, a párom előtt is tudtam főzni, meg takarítani, amikor még egyedül éltem. Nekem így sokkal jobb, több időnk van egymásra, mintha megvárnám, hogy majd ő megcsinálja xy dolgot. Köztünk ez egyébként nem okoz problémát, inkább másoktól kapom meg, hogy ez baj.

Pl videohívásban felhív egy idősebb családtagom, amikor főzök. felveszem, miért is ne, jóba vagyunk, ráérek. Erre tök gyakran kapom a megjegyzéseket, hogy miért én főzök, amikor van barátnőm, nekem ilyen férfias házimunkát kéne végezni, mintpéldául kicserélni a villanykörtét(???) meg ilyen piti hülyeségeket, amit kb évi egyszer kell csinálni., meg felborult a "rend" köztünk, ez bajt fog okozni.


jan. 9. 18:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
71%

#20 ? "Nem erőszakos okoskodásról beszélek egyébként, hanem aggodalmaskodásról."


Elfogadod hogy aggodalmaskodik amiért főzöl(?) Nehogy megártson, vagy mi? :o


És igen, még mindig fenntartom, aki ilyen hímsoviniszta baromságokkal próbál hergelni azt leállítom, ne vedd szó szerint a halál péniszét, de hogy olyan határozottan teszi ezt egy egészséges állapotú ember hogy a rokon visszavesz az hótziher.

Furcsa hogy még mindig értetlenkedsz és a rokont mosdatod, most éppen azzal hogy csak aggodalmaskodik amiért női munkát végzel.

jan. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

Abból indulnak ki, hogy:


"Erre tök gyakran kapom a megjegyzéseket, hogy miért én főzök, amikor van barátnőm, nekem ilyen férfias házimunkát kéne végezni, mintpéldául kicserélni a villanykörtét(???) meg ilyen piti hülyeségeket, amit kb évi egyszer kell csinálni., meg felborult a "rend" köztünk, ez bajt fog okozni."


Viszont felborulhat a rend bármikor és azért, mert a barátnő tök természetesnek VEHETI fel, hogy a kérdező mindent megcsinál helyette hétköznap. Nem biztos, de benne lehet a pakliban.

Azzal, hogy mondják nem tuti, hogy úgy lesz, de mondhatják nyugodtan. A kérdező attól még nem hiszi el csak nem érti miért gondolják úgy.

jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%

23.


Van ilyen idősebb női rokonom, aki így van vele, csak ő már az elején direkt olyan férjet választott, akit lehet csicskítani, akin fizikailag és lelkileg is lehet uralkodni, aztán amikor az öreg már meghalt, közölte a lányaival, hogy lehet átvenni a melót a fatertől.


Mivel a néne 90 éves kor felett is teljesen egészséges, fitt, ha túléli a lányait, akkor az unoka ugrik majd be a helyére. És van annyira erős a néne, hogy nem lesz ellentmondás. Volt régen egy vicc, hogy azért fog örökké élni, mert amikor eljött érte a kaszás, akkor úgy küldte el a fenébe, hogy örült az öreg csontos, hogy indulhat.

jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen padi kene.
jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Ninca baj ezzel. Egyenlo felkent kezeled . Nem kell foglalkozni az "igazi"ferfiak velemenyevel..
jan. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
80%

#10. De itt nem arról van szó, hogy a csaj kifogásokkal jön, hanem a kérdező magától csinálja ezt, mert több időt akar a barátnőjével. Le is írta, hogy hétvégén amúgy együtt végzik a házimunkát, de hétköznap ő ér rá mindig, ezért ő csinálja. A főzésről meg annyit, hogy a kérdező igénye a főtt kaja hétköznap, vacsorára, nem a lányé, a csaj el lenne anélkül is, neki mindegy. Ilyenkor azért nekem alap, hogy ha nekem van egy igényem, a kérdező esetében a főtt kaja hétköznap, akkor magamnak csinálom meg, nem tolom a páromra. Aztán persze lehet megcsinálja kedvességből, de nem várom el, hogy ez az ő része a munkamegosztás szempontjából.

Plusz ugye a kérdezőnek is előny ha kevésbé fáradt w csaj. Akár azért mert valószínűbb, hogy van kedve este...

jan. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Egy igazi gyökér az, aki szerint neked nem kéne főznöd, mert van barátnőd és a főzés nőies...


Szerintem nagyon jó, hogy ilyen jól bánsz a barátnőddel :) Dicséretes :) Gondolom ő meg másban ad meg többet neked.


Nekem már azt is mondták, hogy ne dicsérjem meg a páromat, mert elbízza magát. Az ilyen csak irigykedik, nem akarja, hogy jó legyen más kapcsolata, ha az övé szar, vagy éppen nincs.

jan. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Azért mondják, mert undorító, korlátolt, ostoba seggfejek. "Egyébként normálisak", na peeeersze. Akkor hallgassad és tűrjed tovább, sőt, hallgass rájuk ha ilyen okos vagy. Minek teszel fel kérdést?
jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Leírták már, hogy miért mondják, de leírom én is, remélem felfogod:


A mozgatórugója az egész "aggodalomnak" az, hogy begyepesedett, konzervatív, régimódi öreg emberek, akik nem akarják megérteni, hogy a mai világban a férfi ugyanúgy megcsinálja a házimunkát, mint a nő a kinti munkát.


Nem kell rájuk hallgatni és ha sokat jár a szájuk le kéne őket állítani finoman. Persze ha értetlenkednek, nem tartsák tiszteletben a ti életetek működését akkor lehet durvábban, illetve még egy kicsit se beszélgetni velük.


Felnőtt ember vagy, tessék úgyis viselkedni, ez a te életed és ha rájuk hallgatsz, befolyásolnak akkor nő nélkül maradsz, mert kevés nő tűrné el neked, hogy beleugatnak a kapcsolatba a rokonok. Persze ha te neked "nő" kell inkább - értsd cseléd és szexrabszolga - akkor keresned kell olyan típusú "nőt".

Döntsd el, hogy mi legyen, ilyen egyszerű, de vedd számításba, hogy vénlegény is maradhatsz legvégül, mert még a "nő" is válhat nővé és egyedül maradsz, mint a kisujjad hiszen a rokonok és a szüleid nem élnek örökké.

Amúgy meg vigyázz, mert azért megcsinálni a hszimunkát, hogy este szexhez juss fel fog tűnni a barátnődnek előbb-utóbb!

Nagyon nem szép dolog, hogy te inkább azért csinálod meg, hogy legyen szex, összebújás mint azért mert fáradt...

jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

#29 AZ, hogy mit mond 1-1 rokonom nem befolyásolja azt, hogy hogy viselkedem a kapcsolatomban. Meghallgatom, oké, témát váltok, ennyi. Amíg nincs erőszakos traktálás, amíg normálisan állnak a páromhoz, amikor ő is ott van a találkozón, addig nem érzem annak a szükségét, hogy komoly lépéseket tegyek. Szimplán nehezen értelmezhető számomra, hogy valaki kinda gyakran panaszkodik, hogy kevés ideje van, mert a férje nem csinál kb semmit otthon, az miért gondolja azt, hogy pont az okoz problémát, ha másnál ez nem így van. Miközben tapasztalta, hogy a "régimódi" hozzáállás okoz gondokat neki.

Az nem tudom, hogy honnan jött, hogy azért csinálom ezt, hogy legyen szex. Nyilván jó, ha van, de nem ez a fő motiváció. Tudom, hogy fáradt lesz, nyilván jól fog esni neki, ha otthon már nincs semmi nagyobb "dolga", amikor hazajön. Engem mondjuk rettenetesen zavarna, ha végignézném, hogy fáradt, kimerült, alig van ideje, én meg semmit se csinálok, hogy neki jobb legyen, miközben megtehetném. Sokkal jobb az, hogy hazajön, vacsorával várom, ha épp nincs semelyikünknek semmi sürgős beadandó, akkor van időnk bármit is csinálni együtt még elalvás előtt. Nem feltétlenül a szexre gondolok, de mondjuk tök jó, ha meg tudunk nézni együtt egy filmet, tudunk hosszabban beszélgetni, stb.

jan. 11. 23:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!