Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarja elvenni az önbizalmam és miért nem hagy vezetni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja lett meg a jogosítványom és nagyon szeretnék gyakorolni. A párom ígérgette, hogy amint meglesz akkor majd én vezetek mindenhová, még céltalanul kocsikázni is elmegyünk, csakhogy gyakorolhassak. Amióta viszont meglett, 2-3x mentünk el vezetni és végig csak bántott, párszor még ordibált és csapkodott is hogy mekkora mocskos pénzkidobás volt ez az egész. Igaz, hogy csináltam pár hülyeséget de nem hiszem, hogy teljesen kezdőként ő különb lett volna. ezért szeretnék gyakorolni. Azt állítja hogy közveszélyes vagyok, és teljesen másmilyennek hitt, és vannak emberek, akiknek nem való a vezetés, én pont ilyen vagyok, nincs hozzá érzékem. Minél jobban védem magam, annál jobban mondja. Azt mondja, hogy csőlátásom van, abnormálisan lassú vagyok, vak, 0 tecnikai érzékem, el kellene tiltani, és ha komolyan vennék az orvosi alkalmasságit, már onnan ki kellett volna penderíteni. Szerinte ha videóra venné és kirakná a netre amit csinálok, szétszednének ezren kommentekben és követelnék a jogsim elvételét. Sírtam miatta. Az üvöltözései miatt egyre rosszabbul vezettem, ezt mondtam is neki, és erre azt mondta, hogy nagyon rossz kifogás, vagy még egy ok amiért nem vezethetek, lelkileg gyenge vagyok, az utakon keményebb dolgok fognak érni és nem állhatok le pityeregni. Az oktatóm szerint kifejezetten jó érzékem van a vezetéshez, hamar tudtunk is menni vizsgázni, és anyukám is hagyott vezetni, és szerinte is ügyes vagyok. Ezt mondtam a páromnak, de szerinte az oktató csak meg akar dugni, anyám meg az anyám, buta vagyok, ha nekik hiszek, és inkább hálásnak kellene lennem neki, mert az őszinteségével az életem is megmentheti.

Miért bánik így velem? Ez nem az első eset, de ilyen durva még soha nem volt. Mostanában egyre kevésbé érzem, hogy szeretném, undort érzek ha arra gondolok mennyire alázott meg.



márc. 28. 14:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Én azt javaslom, ne írd le, milyen hibát követtél el.

Ebben a kategóriában akad néhány párodhoz hasonló frusztrált, kicsinyes nőgyűlölő, aki teljesen mindegy, mit írsz, kihasználja, hogy kiteregetted ide ezt, és ugyanúgy nyomorgatni fog, hogy márpedig ne vezess, alkalmatlan vagy, fel kéne jelenteni, stb.

Már el is kezdte az életszerűtlen baromságokkal való nyomasztást az egyik előttem szóló.

Több, mint 12 éve vezetek, elég megbízhatónak és dinamikusnak tartom magam, van önbizalmam.

Életemben nem okoztam balesetet, az egyetlen baki, amit elkövettem, az az, hogy nagyon enyhén meghúztam egy parkoló autót még kezdő koromban.

Amikor kijöttem az oktatásról, friss jogsival a kezemben, akkor semmi önbizalmam nem volt, és nem normális, aki azt gondolja, hogy normális embernek olyankor van.

Akinek mégis, ha az a rohadt veszélyes.

Magabiztosan vezetni nem az oktatáson tanulsz meg. Az oktatáson életszerűtlenül tanítanak vezetni, folyamatosan begyakorolt útvonalakon.

Senki nem úgy vezet, ahogy ott tanították.

A rutin pedig évek gyakorlása alatt jön el. Az önbizalom hamarabb, mondjuk tippre fél-1 év gyakorlat után.

A rutin pedig pont az oktatóm mondta, hogy 4-5 év.

Szóval teljesen normális az, ha egy pár hetes jogsis kezdő bizonytalan, és az is, hogy bakikat követ el, pláne új helyeken.

Ja, és férfira és nőre egyformán igaz a dolog, szóval az olyan komment sem állja meg a helyét, hogy NŐHÖZ nincs türelme, ennek semmi köze ahhoz, hogy a kérdező NŐ.

Aki tényleg ért a vezetéshez, és van benne normális empátia és némi alázat, az soha nem fog így viselkedni, mint a párod.

márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 ildibrexy ***** válasza:
100%

Vezess egyedül vagy vegyél még órákat pluszba ha nem vagy még biztos magadba.

Engem is kritizál a férjem vezetés közben(na nem ilyen durván) , elkezdtem egyedül vezetni es a probléma megoldodott. Először csak alsó utcákban vezess utána kimehetsz forgalmasabb helyekre is, szépen fokozatosan.

márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
19%

Én nem rosszból írtam neki egyáltalán amit írtam #11.


De az igaz hiába vagyok lepontozva és leszek is hogy nem mindenkinek való az autóvezetés és hogy aki fél (főleg nagyon) az hibát hibára fog halmozni.

Nem mindegy, hogy milyen hibákat követett el még egy kicsit se. Nem jól parkolt? Oké. Még rutinossal is előfordul. De ha nem adott elsőbbséget és az "utolsó" pillanatban kapott észhez, vagy rá dudáltak, hogy mi a jó Istent művel az már probléma. Ki lehet persze azt is küszöbölni, de nem kéne másokra hivatkoznia sem. Ez arra hajaz, hogy mások döntik el mennyire van önbizalma, vagy mennyire nincs. Jól írta az egyik válaszoló. Ha neki el lehet venni akkor neki nincs és szereznie kéne önmaga segítségével nem mások ráhatásával.

Azért ha maj'nem balesetet okozott volna velem az a kocsiban szívbaj környékezne és lehet, hogy én is kiosztanám mint a 21 annyira be lennék f*sva. Ami valahol szemétség tény és való, de amikor ott maradhatsz kilapítva nem hiszem hogy mindenki egyformán reagálja le!

Tegye ki a párját ha szerinte hátráltatja nyugodtan, de ha sehogyse megy neki az autókázás, akár szorongás jön rá akkor forduljon szakemberhez, vagy többé ne üljön volán mögé.

márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Semmilyen "utolsó pillanatos" helyzet nem volt. Olyan helyzet volt, ami akkor és ott nem okozott veszélyhelyzetet, de más körülmények között lehet, hogy okozhatott volna (de az is lehet, hogy más körülmények között, például ha többen vannak körülöttem, nem követem el). Ennél többet nem fogok erről írni pont azért amit a 11-es mondott.
márc. 28. 15:26
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

Na, akkor még egyszer:

Aki fél, szorong az elején, az lehet később jó sofőr, akinek viszont már az elején teng az önbizalma, az javíthatatlan, és az utóbbi hordozza inkább a haláleset lehetőségét.

Az elején mindenki kibszott béna.

Aki azt mondja, ő nem az volt, az vagy hazudik, vagy észre se vette magát már akkor sem.

Igen, mindenki elkövetett olyan hibákat is kezdőként, amiért rádudáltak, hogy mi az istent csinál. Pláne ha nagyobb városban vezet.

Ha valaki fél, szorong, annál üvöltözéssel, bsztatással csak rontunk a helyzeten.

Építőjellegű, normális hangvételű kritika javít a helyzeten.

Meg a helyzet utólagos elemzése - ezt még maga a KRESZ is javasolja.

márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

Oké kérdező, ne írd akkor le, te döntésed. Az is, hogy megszabadulsz-e a párodtól vagy se. Én biztos hogyha úgy érezném, hogy szándékosan csinálja már szakítottam volna. Azt írtad undorodsz tőle. Akkor mire vársz még? Sok sikert az utakon!

Senki nem tudja neked pontosan megállapítani, hogy miért akadt ki olyannyira. Lehet irigy rád, lehet problémái vannak tőled függetlenül és rajtad vezeti le, lehet félti az életét alaptalanul. Őt kéne megkérdezni mi a baja. De az látszik, hogy neked nincs bőven önbizalmad ha befolyásolni tud téged.

márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért, mert egyébként is ilyen veled, kuss a neved a kapcsolatban és levezeti raktad a feszültséget. Nekem inkább az a kérdés, hogy ez neked nem jó, miért maradtál vele?
márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy primitív senkiházi a "párod".
márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem a pasid az egyetlen férfi a Földön. Egész nyugodtan elhagyhatod és megismerkedhetsz olyan férfivel, aki nem bánt téged.

Azért bánt a barátod, mert nem szeret téged. Birtokolni akar, ezért is építi le az önbizalmadat, hogy ne merd elhagyni. Azt akarja elérni, hogy nélküle egy életképtelen senki legyél, nulla bevétellel, nulla szociális hálóval.

márc. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kb 7 milliárd ember él a Földön, teljesen felesleges elpazarolni akár egy napot is erre az ideggyenge hisztis f.szra. Egyébként én a helyedben félreálltam volna és kib.sztam volna a kocsiból. A jó édes anyukájával ordibáljon meg csapkodjon!


Egyébként amit én tennék a helyedben: holnaptól szingli lenne ő is meg én is, plusz anyukámmal gyakorolnék. Ha úgy érezném, hogy bizonytalan vagyok még, akkor vennék plusz órákat. Jogsival is lehet.


Ha most elkezdesz szorongani a vezetéstől, akkor később is benned marad. Így meg nem lehet vezetni, mert balesetveszélyes!

márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!