Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarja elvenni az önbizalmam és miért nem hagy vezetni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja lett meg a jogosítványom és nagyon szeretnék gyakorolni. A párom ígérgette, hogy amint meglesz akkor majd én vezetek mindenhová, még céltalanul kocsikázni is elmegyünk, csakhogy gyakorolhassak. Amióta viszont meglett, 2-3x mentünk el vezetni és végig csak bántott, párszor még ordibált és csapkodott is hogy mekkora mocskos pénzkidobás volt ez az egész. Igaz, hogy csináltam pár hülyeséget de nem hiszem, hogy teljesen kezdőként ő különb lett volna. ezért szeretnék gyakorolni. Azt állítja hogy közveszélyes vagyok, és teljesen másmilyennek hitt, és vannak emberek, akiknek nem való a vezetés, én pont ilyen vagyok, nincs hozzá érzékem. Minél jobban védem magam, annál jobban mondja. Azt mondja, hogy csőlátásom van, abnormálisan lassú vagyok, vak, 0 tecnikai érzékem, el kellene tiltani, és ha komolyan vennék az orvosi alkalmasságit, már onnan ki kellett volna penderíteni. Szerinte ha videóra venné és kirakná a netre amit csinálok, szétszednének ezren kommentekben és követelnék a jogsim elvételét. Sírtam miatta. Az üvöltözései miatt egyre rosszabbul vezettem, ezt mondtam is neki, és erre azt mondta, hogy nagyon rossz kifogás, vagy még egy ok amiért nem vezethetek, lelkileg gyenge vagyok, az utakon keményebb dolgok fognak érni és nem állhatok le pityeregni. Az oktatóm szerint kifejezetten jó érzékem van a vezetéshez, hamar tudtunk is menni vizsgázni, és anyukám is hagyott vezetni, és szerinte is ügyes vagyok. Ezt mondtam a páromnak, de szerinte az oktató csak meg akar dugni, anyám meg az anyám, buta vagyok, ha nekik hiszek, és inkább hálásnak kellene lennem neki, mert az őszinteségével az életem is megmentheti.

Miért bánik így velem? Ez nem az első eset, de ilyen durva még soha nem volt. Mostanában egyre kevésbé érzem, hogy szeretném, undort érzek ha arra gondolok mennyire alázott meg.



márc. 28. 14:10
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész nem a vezetésről szól.

Ez egy bántalmazó. Te meg a bántalmazó kapcsolat áldozata vagy. Olvass utána a bántalmazás jellemzőinek, mert fontos lenne, hogy ezt felismerd és még idejében ki tudj lépni belőle. Kérj segítséget pszichológustól, hogy helyrebillenjen az önértékelésed és bekapcsoljon az önvédelmi ösztönöd.

Tipikus a másik önbizalmának a rombolása (kritizálás), a másik emberi kapcsolatainak a lefaragása (ne beszélj erről mással), hogy önmagától próbál függővé tenni (csak rá hallgass), az erőszakos megnyilvánulások (üvölt, csapkod).

márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!