Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám elérni, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám elérni, hogy a férjem támogasson a pályamódosításban?

Figyelt kérdés
Gazdasági területen dolgozom, tipikus irodai munka, 14 év alatt borzasztóan belefáradtam.Ezen nem segítene az sem, ha más, hasonló profilú céghez mennék dolgozni. Minden reggel szörnyű, semmi kedvem nincs bemenni. Nagyon sokat agyaltam azon, hogy mit szeretnék helyette csinálni, arra jutottam, hogy leginkább a régi álmom megvalósítása tenne boldoggá. Ez nem más, mint a fogorvosi munka. Ám ahhoz, hogy felvegyenek érettségiznem kell biológiából, illetve kémiából, valamint minimum 5 év, mire végzek. Nagyon lelkes vagyok, a férjem azonban nem nagyon szeretné, hogy a biztos megélhetésünket kockáztassam (nappali képzés alatt nem valószínű, hogy teljes állásban tudnék dolgozni). Fogászati asszisztens nem szeretnék lenni, azt visszalépésnek érezném a jelenlegi karrieremhez képest.
ápr. 16. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem írtál semmit arról, hogy mi a probléma köztetek. Hogyan próbáltad a tudtára adni és mi volt a reakciója.
ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Mivel a családodnak szüksége van a keresetedre, ráadásul nem egy fiatal ember vagy, így erről az álmodról tegyél le-a családod érdekében. Elhiszem, hogy van akinek számít a Dr. a neve előtt, elhiszem, hogy eszméletlen pénzeket keresnek a fogorvosok-no de azt bővel elfelejtetted, hogy az orvosin van rezidens idő is.pl.a korod miatt ez akkora hátrány ami nem behozható.
ápr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Rendszeresen panaszkodom neki, hogy aznap mi volt a munkahelyemen, tudja, hogy mennyire nem szeretek bejárni, milyen nehezen indulnak a reggeleim. Felvázoltam neki, hogy mit szeretnék, erre leírtam, hogy mit mondott: nem nagyon szeretné, hogy a biztos megélhetésünket kockáztassam. Jelenleg mindketten viszonylag jól keresünk, de ha az én keresetem teljesen vagy nagyrészt kiesne, az bizony nem lenne jó.

38 éves vagyok, nincs gyerekünk, és már nem is tervezünk, tehát ketten élünk. Egyáltalán nem szempont a választásomban, hogy jár-e az adott végzettség doktori címmel. A fizetés sem elsődleges, a mostani munkahelyemen sem keresek rosszul, nem az anyagiak miatt akarnék váltani.

ápr. 16. 12:59
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Csak épp 5+ évig nem lenne fizetésed.
ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ertem is meg nem is az ellenallasat. Szerintem gondolkozz kisebb lepesben, ne legyen vegleges dontes. Kerd tole fel vagy inkabb 1 evet, es akkor ujraertekelitek a helyzetet. Csak elore tisztazzatok le, hogy mik azok a peremfeltetelek, amin ez a kozos es draga projekt zold utat kap toletek. Ha kifogytok a penzbol, akkor neked kell elengedni a dolgot, erre azert keszulj fel.
ápr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozni nem opció a képzés alatt? Pénzügyi tanácsadás vagy ilyesmi, amihez értesz, oktatás, stb. Nem kellene fix helyre bejárnod, de talán mégis tudnál egy részmunkaidős állásnál kicsit több bevételt termelni.
ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát neked aztán baromi jó dolgod van. Ezen felül azt várod, hogy öt évig eltartsanak. Férjeddel értek egyet.
ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Én is utálom a mostani munkám férfiként, de szerintem te túl nagyot álmodtál. Szívesen lennék én is állatorvos, de ha józanul gondolkozok, akkor egy állatgondozói munka reálisabb lenne. A férjeddel értek egyet. Álmodj kevesebbet és biztos támogatni fog.
ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Sehogyan és én is neki adok igazat. Túl nagyot álmodtál ebben a nehéz világban.
ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem meg egy életed van, kérdező, ha tényleg az az álmod, hogy fogorvos legyél, akkor tegyél meg mindent, hogy ez valóra váljon. De a férjed aggodalma is jogos, szóval én a helyedben - ha már gazdasági pályán mozogsz - készítenék egy financiális fiktív költségvetést a képzés idejére. Így látni lehet, hogy mennyi pénzt kell előre félrerakni, hogy legyen tartalék, te hogyan tudsz valamiből bevételt generálni, ha már klasszikus munkád nem lesz stb. Mert az tényleg nem lenne fair, ha az anyagiak terhe mind a férjed nyakába szakadna.

Egyáltalán állami vagy fizetős képzésben gondolkodsz? Vagy államin nincs is rá lehetőség? Az igazán jó fogorvosok külföldi képzéseken is részt vesznek, ezt is belekalkuláltátok a kapcsolatotokba?

Igazából mindenféle előkészítés nélkül csak úgy beleugrani ebbe, tényleg óriási falat, de megfelelő tervezés mellett, ahol mindenki meg tudja és akarja hozni a saját áldozatait, szerintem lehet működőképes.

ápr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!