Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak! Hogyan oldjátok meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Hogyan oldjátok meg azt hogy nőkel szinte képtelenség bármit megvitatni, minden vita témából veszekedés és személyes sértődést formál? SŐRGÖS IS LEHET!

Figyelt kérdés

Még ha fél szóval sem volt említve ő. Csak egy ismerős/rokon lány/nő hülyesége elviselhetetlen.

Bármilyen életvezetési téma is ilyen. Bármilyen felség téma ilyen.

Hát bátyám már együtt él a barátnőjével, de értelemtelen idő adáson kívül mindet ráhagy. Pedig szeretné ha újra dolgozna (még nincs gyerek, de még lakás sem). Tőle így tanácsot nem érdemes kérni. Apámtól sem. Ő becsapta az ajtót, és az volt amit akart, vagy sem.

De bármi férfi részéről alapban elméleti szinten is, személyeskedés nélkül jól megvitatható dologról hogy lehet beszélni egy nővel?

Nem ítélem el őket, sőt szeretem, csak nem értem elégé.

Amíg az ember külön él rugalmasabbak ők is és s viszonyok is.


2011. jún. 29. 17:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
ügyesen kell kijönni belőle. mintha neki lenne lelki ismeret furdalása, pedig nem is ő volt a hibás. nem egyszerű ezt leírni.
2011. júl. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Kondor Judit ***** válasza:
Én erre azt mondom,ha semmit nem lehet vele megbeszélni mert megsértődik akkor irány a leves.Mert,hogy Te alázkodj meg mert Őnagysága h..p.. ez nonszensz.Egy kapcsolatban egyenrangúnak kell/kellene/ lenni,a büszkeségéből ő is feladhatna.Ha meg ezen nem változtatsz akkor szenvedj ebbe a kapcsiba.
2011. júl. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Az a nagy baj, hogy én már bográcsban főzök.

Nagy empátiával és elég tág keretekkel és tűrés határral.

De eddig egy nővel lehet megbeszélni a vitás dolgokat. De ő túl fiús volt.


Még várok válaszokat.

2011. júl. 3. 10:23
 24/27 anonim ***** válasza:

Bonyolult kérdést tettél fel, de az igazi válasz sajnos még ennél is nehezebb.

A gond ott kedődik, hogy miért kerülsz soroatosan ilyen helyzetbe, miért választasz ilyen barátnőket, vagy lesznek ilyenek melletted.

A válasz és a megoldás is benned van, egy "új leves" önmagában nem sokat segít, ha a "szakács a régi marad".

Az a gond, hogy te az empátiát összekevered az önbizalomhiánnyal... (bocs)

A jelenlegi és a visszatérő probléma fő oka az, hogy nem tisztelnek téged a nők, valószínűleg mert te sem tiszteled magad, és kiszolgáltatod magad kényüknek-kedvüknek, így csak az olyan hisztisek találnak meg, akiket mindenki dob.

Van egy olyan személyiségtípus (ez lehetsz te) aki állandóan mártír "akar" lenni... mindent meg tesz a másik kedvéért, ami egy egészséges embernek terhes, egy önzőnek meg kedves, de SOHA nem becsüli meg. Az ilyen ember örök boldogtalanságra van ítélve.

Döntsd el, hogy egy Nő mellett FÉRFI szeretnél lenni, vagy lelkiszemetes. A lelkiszemetes is "csak" szemetes!


Sajna nem írtad meg, hogy hány éves vagy, mióta tart ez a kapcsolat.

Ha úgy gondolod, hogy megéri, határozottan állj a barátnőd elé, és mondd meg neki, hogy úgy érzed, hogy a kapcsolatotok váságban van, és te meg szeretnéd menteni. Javasold, hogy menjetek el egy párterápiára. Az első hiszti garantált, de ha kitartasz, és megmondod, hogy a kapcsolatotok jelenlegi formájában te boldogtalan vagy, és ha neki jó az, ha neked rossz, abból te szomorú következtetést vonsz le.


Akárhogyis: neked kell elsősorban magadért változni. Akár melletted marad ez a nő, akár nem.

Általánosságban azt javaslom, hogy mindig tudatosítsd magadban hogy mit csinál: (manipulál, zsarol...) és mond meg neki, hogy megérted őt, de nem engedsz az érzelmi zsarolásnak, a hisztinek... Ezzel hosszú távon neki is jót teszel, mégha mindkettőtőknek kellemetlen is.

ami az önbecsülésen kívül hiányzik belőled (és tudod is), csak az "empátiával" mentegeted magad, az a határozatlanság, bátortalanság. Ne engedd, hogy visszaéljenek a gyengéiddel! Erősödj, és ha a változás a párodnak nem tetszik, akkor magától fog lekopni, hogy más balek vérét szívja. Te azonban ezt ne sajnáld!

Nincs mit vesztened, akkortól jönnek az olyan nők, akik becsülni is fognak.


Ha tetszik a válaszom, bátran jelezzétek a zöld kézzel :)

2011. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
mondd neki, hogy szeretnéd megérteni, hogy miért mondja/gondolja ezt, és fejtse ki. ha ideges, akkor az megnyugtatja, hogy beszélhet. ne szólj bele, csak hallgasd meg, és néha szúrj közbe egy értem, aha vagy ilyesmit. figyelj mit mond, ha megérted, és tényleg neki volt igaza, akkor ismerd el. ha megérted, de úgy érzed nincs igaza, mondd, hogy megértem, miért érzel így, de én nem értek veled egyet stb. ha nem érted, akkor mondd, hogy ne haragudj, de nagyon nehéz követnem a gondolkodásmódodat, nem a te hibád, csak mások vagyunk. elmondanád még egyszer vagy ilyesmi. maga az, hogy érdeklődsz és meghallgatod, sok esetben megoldja a problémát.
2011. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Félre értettél. Most 35 éves vagyok, a jelenlegi párommal még nem élek együtt. Viszont dobni sem akarom, ha azt teszi majd mint a többi lány össze költözés után.


Sajnos a "Szerinted ez a válasz félig hasznos." kellet nyomnom.


Határozottnak pedig túlzottan is az vagyok. A bátortalanság, hát nem tudom. Szerintem a túlzott bátorság, mindig együtt jár időleges bátortalansággal.

De javíts ki ha tévednék!


Még írok.

2011. júl. 3. 11:47
 27/27 A kérdező kommentje:

Sajnos "(manipulál, zsarol...)" ezektől minden nő haj égnek áll. Ismertem a/egy szabályt erősítő kivételt is.

pedig elsőre észre veszem a szándékot. Jó jó szívem miatt csak a ötödik-tizedik másodpercben, mert elsőre mindenkiről csak jó feltételezek. Ja és ha nem így lenne már nem élnék. Bár ez nem párkapcsolati helyzet miatt.

2011. júl. 3. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!