Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemista létemre csak tanult emberrel jönnék össze, normális ez?

Figyelt kérdés
igazából belém nevelték, hogy tanult párom legyen, én is tanult legyek, és már ott tartok, hogy ha meg is tetszik egy fiú, nem jönnék vele össze, ha gyári munkás lenne például. Mintha akkor alacsonyabb rendű lenne, mint én, és azért egy nőnek fel kellene nézni a férfira. Most is ez a bajom... Van szép számmal udvarlóm, de így nem jönnék velük össze, mert valahogy nem szeretek magasabb rendűnek tűnni a pasi mellett. más is van ezzel így?
2012. jan. 23. 16:09
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy nem csak a diplomások között vannak okos emberek, nálam nem is feltétel a diploma, de azért ne akarjátok már azt sugallni, hogy a diplomások zöme hülye, a szakmunkásoké meg gyakorlatilag maga a megtestesült tanultság.

Vannak mindenhol pozitív és negatív példák, de ez alapján még nem hiszem, hogy lehetne általánosítani, főleg hogy ezek általában kirívó példák.

2012. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként kérdező, normális. Mindenki az alapján választ párt, és olyan szűrőket alkalmaz, amilyet csak szeretne. Ebbe senkinek nincs beleszólása, maximum véleménye lehet, de az megint egy más téma.

Szóval ha te úgy érzed csak tanult ember mellett lennél boldog, akkor legyél tanult emberrel.

Abban teljesen igazad van, hogy nagy eséllyel lenne ez konfliktusforrás, ha nem vagytok azonos végzettségűek. Sajnos láttam már példát ilyenre, vagy szakítás lett a vége, vagy pedig örökös balhé és boldogtalanság. Persze van, akinél működik, (nálam ebből gond nem lenne az én részemről), de ha te magad tudod, hogy neked ez gond, akkor jobb, hogy tisztában vagy a korlátaiddal.

2012. jan. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 cghdvf ***** válasza:
0%
Nekem a kérdésből úgy tűnt, hogy a kérdező általánosít. Mintha akinek nincs diplomája az hülye lenne. De bizonyos értelembe ők is hülyék!
2012. jan. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ő nem azt mondta, hogy hülye, hanem hogy tanulatlan. Ez pedig annyit tesz, mármint én úgy sejtem erre gondolt, hogy nincs felsőfokú végzettsége. Nem azt mondta, hogy hülyék, az azért elég nagy baromság lenne.
2012. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ne, azt mondta, hogy nem jönne vele össze, "ha gyári munkás lenne például". Itt már nem csak tanultságól, és műveltségről van szó.
2012. jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
44%

Igen, mert a gyári munkásnak nincs diplomája.

Bocs, de én nem értem mit láttok ebbe bele.

Semmi másról nincs szó, csak végzettségről. Nyilván azért említette a gyári munkást, mert valaki végzett orvosként vagy építészmérnökként nem fog elmenni szalag mellé dolgozni.

2012. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 cghdvf ***** válasza:
0%
Jó ez igaz! Am ő dolga h mi alapján választ partnert, és én ezt meg is értem! De valamilyen szinten lenézőnek találom ezt a dolgot! Az is lehet hogy csak túlreagálom a dolgot mert nekem is voltak már sérelmeim a társadalmi helyzetem miatt!
2012. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
63%

El fog menni, mert nincs más lehetősége. Diplomával egy gyárban dolgozom, egy év munkanélküliség után. Édesanyám beteg, nem engedhetem meg magamnak, hogy válogassak. Mivel a kutyának sem kellettem, letagadtam a diplomám, és fölvettek. Tudod, hogy hányan vannak még rajtam kívül?


Itt arról van szó, hogy a kétkezi munkást a kedves válaszoló lenézi. A dolgozó embert lenézi. A bányászt, a halászt, a kovácsot, a susztert lenézi. Persze abba nem gondol bele a kis hülye, hogy nem lehet mindenki irodában seggetmeresztő szellemi foglalkoztatott.

Magasabb rendű? Mi számít annak? A lexikális tudás, vagy a hatalmas intelligencia? Ez szép és jó ha van. De ha egy ember szar ember, az tudással együtt is szar ember lesz. Tehát NEM iskolai végzettségtől függ, hogy a kedves kérdező kire nézhet fel, és kit nézhet le. De majd úgy is megtudja, ha átesik egy pár csalódáson.

2012. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
én egy szóval se mondtam, hogy lenézem a kevésbé tanultakat, mert egyáltalán nem. a baráti köröm fele szakmunkás, és imádom őket, a tűzbe tudnám tenni értük a kezem!!! a szüleim is szakmunkások, mégis így lettem nevelve. gondolom azért, mert azt akarják, más legyek, mint ők, hogy valóra váltsam az álmaikat. És tényleg ne oszt és szoroz a diploma egy emberi kapcsolatban, csak én mégis kellemetlenül érezném magam, hogy magasabb az iskolai végzettségem. egy szóval nem mondom, hogy ez egyenlő azzal, hogy okosabb lennék a szakmunkásokhoz képest, mert amiben én jó vagyok, abban ők nem, és amit ők tudnak, én azt nem. Hogy is nézne ki a világ, ha csak diplomások emberek lennének. Igenis szükség van szakmunkásra, ők végzik a legkeményebb munkát, és egyetemista létemre egy gyárban dolgozok diákmunkásként, és tudom mi az, hogy 8 órán keresztül raklapokat kell lepakolni, 10 kilós dobozokat cipelni lány létemre - ahol dolgozok eléggé megdolgoztatják a diákokat, ebből egészségügyi problémám is volt, volt mikor a végtagfájdalmam miatt sírva aludtam el, de ez most nem ide tartozik. A kérdésemnek köze se volt a provokációhoz, nem vagyok elkényeztetett, ostoba tyúk, ahogy az első két hozzászóló állítja. Annyi az egész, hogy kellemetlenül érezném magam így egy párkapcsolatban, és ezen nem tudok sajnos változtatni. Ez kezdett egy kicsit nagyon zavarni már, ezért is írtam ki...
2012. jan. 23. 17:17
 30/45 cghdvf ***** válasza:
0%
A tanult emberek túlnyomórészt kevésbé tanult emberekbe szeretnek bele! Van egy olyan érzésem hogy veled is ez fog történni :) Attól még h a párod egy átlag ember, még alakulhat úgy ez életed ahogy a szüleid szeretnék!De az fontosabb h te mit szeretnél!
2012. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!