Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemista létemre csak tanult emberrel jönnék össze, normális ez?

Figyelt kérdés
igazából belém nevelték, hogy tanult párom legyen, én is tanult legyek, és már ott tartok, hogy ha meg is tetszik egy fiú, nem jönnék vele össze, ha gyári munkás lenne például. Mintha akkor alacsonyabb rendű lenne, mint én, és azért egy nőnek fel kellene nézni a férfira. Most is ez a bajom... Van szép számmal udvarlóm, de így nem jönnék velük össze, mert valahogy nem szeretek magasabb rendűnek tűnni a pasi mellett. más is van ezzel így?
2012. jan. 23. 16:09
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

"azt el kell ismerni, hogy az értelmiségi a TANULT, nem a szakmunkás"

Na és ki az értelmiségi szerinted? Például aki filozófia-esztétika szakon pusztul 5 évig, aztán szerez egy semmire sem jó diplomát, és fogalma sincs a világról? Fogalma sincs földrajzról, matematikáról, fizikáról, biológiáról, gazdaságról, ellenben kiválóan ismeri a Kant agyament baromságait..

Ugyanezt elmondhatnám bármelyik ilyen hülye szakról, pl. médiakommunikáció, ahol abból állnak az órák, hogy filmeket nézegetnek(és nem, nem kitaláltam, az exem pont ilyenre járt, úgyhogy TUDOM)..


Mert ha az ilyet is értelmiséginek nevezik, akkor örülök, hogy nem vagyok az :D Mondom ezt annak ellenére, hogy infó mérnök diplomám van, de én nem tartom magam értelmiséginek.

2012. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Ezen kár vitatkoznotok, az értelmiség jelentése a tanult ember. Ezt a szót használják a felsőfokú végzettséget szerzett emberekre. Ez nem kitüntetés, vagy státusz, csak egy jelző.
2012. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Igen, egy jelző, de nem lehet(vagy legalábbis nem kéne) egyenlőségjelet tenni a diplomás és az értelmiségi közé, mert a két halmaz közös metszete igencsak kis számosságú..
2012. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Akkor sok sikert a munkanélküli diplomás barátoddal;)
2012. aug. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Hát az egy dolog, hogy értelmiségit szeretnél, csak ahhoz előbb neked is valahogy közelíteni kéne ahhoz a szinthez. Na mert ez a mostani, ez nagyon messze van még :) Hu te, nincs annál szánalmasabb, amikor az ostoba nő akar okosnak tűnni ...
2012. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!