Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemista létemre csak tanult emberrel jönnék össze, normális ez?

Figyelt kérdés
igazából belém nevelték, hogy tanult párom legyen, én is tanult legyek, és már ott tartok, hogy ha meg is tetszik egy fiú, nem jönnék vele össze, ha gyári munkás lenne például. Mintha akkor alacsonyabb rendű lenne, mint én, és azért egy nőnek fel kellene nézni a férfira. Most is ez a bajom... Van szép számmal udvarlóm, de így nem jönnék velük össze, mert valahogy nem szeretek magasabb rendűnek tűnni a pasi mellett. más is van ezzel így?
2012. jan. 23. 16:09
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
0%

"én egy szóval se mondtam, hogy lenézem a kevésbé tanultakat, mert egyáltalán nem" - ez így igaz, nem mondtad. :)


- nem jönnék vele össze, ha gyári munkás lenne például

- Mintha akkor alacsonyabb rendű lenne, mint én, és azért egy nőnek fel kellene nézni a férfira.

- Van szép számmal udvarlóm, de így nem jönnék velük össze, mert valahogy nem szeretek magasabb rendűnek tűnni a pasi mellett.


Bár nem mondtad ki, de ezek a mondatok egyértelműen azt sugallják, hogy lenézed a nálad alacsonyabb végzettségűeket.

2012. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Na tessék erről beszéltem én is, hogy nem lenéző, csak egyszerűen nem úgy gondolkozik, mint ti.


Nem tudom kit milyen sérelem ért, az én szüleim is szakmunkások, de soha senki nem nézte le őket. Sőt, én vagyok az egyedüli diplomás a családban, de sosem panaszkodott senki, hogy a diplomások bármi rosszat tettek ellenük.

2012. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Egyébként vannak keresett és kevésbé keresett diplomák, de amit én említettem, az keresett diploma. Orvosokból, eüsökből eléggé hiány van, ők nem fognak gyárban dolgozni.
2012. jan. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Ahogy a kedves 31-es válaszoló is utalt rá, bizony éreztetted azt a lenézést. Nem biztos, hogy a te hibád, lehet, hogy csak rosszul fejezted ki magad.


Azt mondod, hogy kellemetlenül éreznéd magad a magasabb végzettséged miatt. Ez hülyeség. Ha valakit megszeretsz, és össze is passzoltok, akkor ez nem fog számítani. Persze ehhez tényleg olyan ember kell, akivel intellektuálisan is passzoltok. De nem feltétlenül kell, hogy dr. címe legyen. :) Ha rátalálsz, úgy sem fog ez számítani, és nem fogod magad egy percig sem rosszul érezni.

Én erre azt tudnám mondani, hogy nem voltál még igazán szerelmes. Ha majd az leszel, akkor rájössz, hogy miről beszélek. Addig is, próbálj meg előítéletmentesen nézni a férfiakra.

Én a magam kis diplomájával nem érzem jól magam szintén magas végzettségűek között. Párom egész családja ilyen, plusz a baráti köre is. És nem tudnak egy jóízűt nevetni, nem tudnak örülni semminek igazán, nem tudják elengedni magukat.

Ha hazajövök, akkor itthon jól érzem magam. Apukám kőműves, anyukám gyári dolgozó, bátyáim szintén. Itthoni barátaim mind "mezei" emberek, egyikük sem dolgozik felsőbb körökben. És mégis piros az arcuk az örömtől, ha találkozunk, nagyokat nevetünk, intellektuálisan is megértjük egymást, és velük egyszerűen felpezsdülök.


Emberfüggő, hogy kivel találod majd meg az igazi boldogságot.

2012. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Belinkelem a másik válaszomból:

Én is diplomás leszek,de tudod nem ettől lesz valaki életre való vagy sikeres ez maximum 1%.

Az számít,hogy valaki céltudatos legyen,legyenek céljai.

Hidd el,a diplomások 3%-nak vannak céljai kitűzve leírva,ezt Napoleon Hill könyvében a Siker titka:PLB-ben olvashatod.

Nem ettől lesz valaki művelt mert diplomás,egyáltalán,Bill Gates meg Steve Jobs(R.I.P) akkor nem sikeres,nem kicsi céget építettek fel,pedig első félév után kirúgták őket az egyetemről.

Wicha József magyar üzletember aki a Spirit Hotel is építette Sárváron neki szakmunkás bizonyítványa,egy egyszerű építőmunkás,a TOP100 leggazdagg magyarban benne van.


Volt egy egyetemi csoporttársam,Einsteinnek hívtuk,kitűnő volt mindig figyelj ELTE proginf szak.Még sincs munkája.


Nekem aki kicsit döcögve végzi,igen mert én mellette vállalkozó vagyok,és sokat dolgozok,zsebre teszek sok diplomást hidd el.


Szerintem olvasott is vagyok,mert állandóan csak könyveket önfejlesztő dolgokat olvasok,hallgatok.Mindenhez hozzá tudok szólni,és még nincs diplomám,de meg csinálom azt is,attól nem vagyok kevesebb,hogy bukdácsolok,mert én nem a tajrészeg bulik miatt,hanem a céljaim miatt.


Nem minden az egyetem,Robert Kiyosakinak volt egy gazdag motivátora,gazdag apjának nevezte,meg volt az édesapja.

A gazdag motivátora az alapképzésről is kihullott,mégis milliárdosként élt,tele pénzzel és szabadidővel.

Az édesapja meg több diplomás tanár és oktatási tárcában is benne volt Hawaii-on,mégis mindig le volt égve nem volt pénze.


Idézet:,,Fiam,én több diplomával rendelkezem,leghíresebb egyetemeken szereztem a diplomáimat,mivel büszkélkedhet a barátod apja(a gazdag motivátorra gondolt)"


Erre Kiyosaki:,,Tudja mivel édesapám?Pénzzel és szabadidővel"


Jah és ha építész lennék diplomával a nyavalya maradna itt külföldre mennék nem gyárba,azonnal-az egyik válaszadó válasza ihletett,mindenkinek ott a lehetőség batyut fel,és go külföld,ott egy építész legalább 6000Eurókat keres,minimum

2012. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Első gondolatként annyit tudnék hozzáfűzni, hogy egy fennhéjázó, beképzelt p*csa vagy, mindemellett ostoba is.

Ezenkívül erős a gyanúm, hogy valami tinglitangli bölcsész sz-rságra, vagy médiakommunikációra, vagy újságírásra, vagy nemzetközi kapcsolatokra, vagy más hasonló vicc-szakra jársz.

És ha igazam van, akkor jobb, ha tudod, hogy te egy SENKI vagy egy jó szakmunkáshoz képest, mert az legalább valami hasznos dologhoz ért.

Persze ha nincs igazam, és valami épeszű szakot végzel.. nos, a hozzáállásod és a gondolkodásod akkor is k*rvára felb*ssza az agyamat.

2012. jan. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Csak annyit, ha már az intelligenciáról beszélünk, hogy valószínűleg arra a kifejezésre gondoltál, hogy "egyetemista lévén", nem?

A kiírt kérdés ugyanis így kissé értelmetlen...

2012. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Tény, hogy szakmunkás emberek közt is lehetnek intelligensek, jó beszélgetőtársak illetve diplomás értelmiségek közt is lehetnek égedelem tuskók (azt tisztáznám mondjuk, hogy én az orvost, mérnököt, jogászt, bölcsészt, tanárt, tudósokat meg még a közgazdászt tartom igazi értelmiségnek, nem a média-komm. szakost, meg a hr-asszisztenst-ezeknél 1000-szer többre becsülök egy jó kőművest vagy egy fodrászt), de azt el kell ismerni, hogy az értelmiségi a TANULT, nem a szakmunkás.
2012. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Csak annyit, ha már az intelligenciáról beszélünk, hogy valószínűleg arra a kifejezésre gondoltál, hogy "egyetemista lévén", nem?"

Te ezt hol látod?

2012. jan. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

így is lehet értelme, az ő belső érzelmeitől függ

azért csak tanult emberrel járna, mert egyetemista

vagy annak ellenére, hogy egyetemista csak tanult emberrel jönne össze

bele lehet szuszakolni, hogy az ő megítélése szerint egy egyetemista elég intelligens ahhoz, hogy ne legyen előítéletes


egyébként senki nem beszélt az intelligenciáról, inkább arról van szó, hogy a diploma az emberek fejében összekapcsolódott valami magasabb "rendűvel", amit egy szakmunkás azzal tud kompenzálni, hogy jobban keres, képzi magát, elér a mestersége legmagasabb fokára stb.

2012. jan. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!