Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van anyukámnak?

Figyelt kérdés

Nem nagyképűsködni akarok és őszinte minden mondatom, valamint nem ismerkedni szeretnék, csupán a véleményetekre vagyok kíváncsi.

25 éves lány vagyok, az átlagosnál jobb anyagi körülmények között nőttem fel, és van egy kis lakásom. Egyetemet végeztem, most csak részmunkaidőben dolgozom, de örülök, hogy ez is van. Szüleim, ha megszorulok, tudnak támogatni. Külsőre a visszajelzések alapján átlagon felülinek gondolnak, igényes vagyok ebben a tekintetben magammal szemben. Párom nincs két hónapja.

Az interneten megismerkedtem egy fiúval. Ő munkanélküli és középiskolát végzett. Nagyon szegény anyagi körülmények között él a szüleivel, valamint van egy nagyon súlyos testi fogyatékossága is.

Sokat beszélgetünk, ő találkozni szeretne velem, nekem is nagyon rokonszenves.

Anyukám azt mondja, hogy ne szédítsem a srácot, nem perspektíva nekem. A belső dolgok számítanak, de nem tudom mit csináljak, talán előbb-utóbb zavarna ez a sok különbség, Volt már valaki hasonló helyzetben?


2012. márc. 26. 18:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Ja és tényleg, ha nem tetszik egyszerűen külsőleg és nem vonzódsz hozzá nagyon akkor biztos hogy nem ő életed párja de persze itt a sok szociofóbiás aztán tényleg tudja.

Szerintem ne hallgass rájuk :D

2012. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Hmm...életképtelen vagyok és nem érdemlek meg egy "ilyen" embert...

Lehet, hogy igazad van...

Nagyon szeretek a neten beszélgetni, tagja vagyok több virtuális közösségnek, őt is így ismertem meg, nem hiszem, hogy a szerelem kialakulhat ilyen módon...

Csak gondolkodom, mert én az eszemmel is szeretek és itt most nem a másik pénztárcájára gondolok. Aki még ilyen, tudja miről beszélek...

És igen a fogyatékosság, azt mondták nekem, hogy aki még nem látott olyat el sem tudja képzelni milyen látvány...

2012. márc. 26. 19:12
 13/32 anonim ***** válasza:
Na most lehet mondani sokmindent, hogy így a szerelem mindent legyőz, meg úgy a szerelem mindent legyőz, de akkor elmesélem az én sztorimat. Nem vagyunk gazdag család, de mindenki diplomás én is egyetemet végzek. Otthon a polcokon nem lehet más csak könyv, és valóban ezeket el is olvassuk. Összejöttem egy sráccal aki pályamunkás volt. Először jól kijöttünk aztán mint utólag kiderült valószínűleg kisebbrendűségi érzése volt mert én több vagyok. Állandóan beszólt, hogy mi a francért tanulok, de ha minden áron tanulni akarok nem ilyen hülyeséget végezzek, dolgozzak inkább mint más rendes ember, az olvasás hülyeség (bezzeg főzni meg nem tudok), ráadásul azt is megtette, hogy kikapta a kezemből a könyvet, és idétlen, gúnyos hangsúllyal olvasott fel belőle a hasonszőrű barátai előtt. Nevetségessé tett. Szóval nekem rossz tapasztalatom van az ilyesmivel, de minden ember és helyzet más. A happy end, hogy megszabadultam a sráctól.
2012. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Macs1209 ***** válasza:

Először is. A kiírásból látszik, hogy bár egyetemet végeztél, saját lakásod van, még nem nőttél fel! Önállóan képtelen vagy döntést hozni, és mások tanácsára (gondolok itt anyukádra, vagy hogy ide kiírtad a kérdést), szorulsz.


Nos anyukádnak igaza van, ezt sajnos a neveltetésed és a

gondolkozásmódod miatt kell hogy mondjam.


Ha kicsit is önállóbb lennél, akkor felkészülnél arra,

hogy milyen látvány lehet (gondolom google tud képet

mutatni mindenről), elgondolkozol, hogy bár fontosak

a belső értékek, lelkileg képes vagy-e elfogadni és

szellemileg felnőni a másik fogyatékosságához. És ha

el tudod fogadni, próbáld meg, ha nem, akkor ne szé-

dítsd.


Voltam hasonló helyzetben, a saját fejem után mentem,

nem hallgattam senki tanácsára, és utólag visszagon-

dolva, helyesen cselekedtem.


31F

2012. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Vállalom, hogy még nem nőttem fel,nem is akarok!:)

Ki mondta, hogy egy diploma erre garancia?

Azért szerintem a Google nem adja vissza azt a helyzetet, amikor intim a légkör és a vágyak csak egyoldalúak maradnak. Olvastam ilyenről és a lány nem a neten nézett utána hanem kézzelfogható élményről írt.

Aki tanácsot kér, az is mehet a saját feje után, legbelül úgyis tudja, mi a helyes csak talán a körülményei kényszerítik másfelé.


Másik válaszolónak:

Apukám is mindig kicsúfolta anyukámat, teljesen átérzem.:(

2012. márc. 26. 19:37
 16/32 anonim ***** válasza:
Nézd. Én is testi fogyatékos vagyok (sántítok, mint állat), tehát a srác helyébe tudom magam képzelni. Bizonyos szinten hozzá lehet már edződve az ilyesmihez (hitegetéshez) - ez az első eset. Második eset - még nem volt nagyon kapcsolata, ezért kell vigyázni. Lényeg: ha bármelyik az általad fent leírt tulajdonságai közül zavar, akkor ne szédítsd.
2012. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Én már láttam olyan kapcsolatot, ahol a nő sokkal jobban keresett, mint a férj és nem volt ebből vita. Tényleg sokkal, kb 3× annyit..

Olyat még nem, hogy egy szép lány fogyatékossal legyen együtt. Így erről nem írok véleményt.

2012. márc. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Mert olyan nem nagyon van.
2012. márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
fogyatekos, szegeny srac. tokeletesen megfelelne neked tapasztalni! nagy valoszinuseggel persze otthagyod ha majd rajossz hogy tobbre vagysz, de az is lehet szerelmes leszel bele. edesanyad csak tarsadalmi helyzetedet vedi amit O fontosnak tart. ez ertheto is a reszerol. azt szeretne ha megjobb helyzeted lenne a kovoben, de sajnos figyelmen kivul hagyja azt hogy nem azert vagyunk a vilagon hogy gazdagok legyunk hanem hogy tapasztaljunk!
2012. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk gazdagok, csupán nincs tartozásunk és a szüleimnek jó állása van.

Ami még zavaró lehet a fogyatékosságán kívül, hogy én nagyon megszenvedtem a diplomámért, büszke vagyok rá, hogy sikerült megszereznem. Ő meg a fórumon, ahol beszélgetni kezdtünk folyamatosan leszólta a diplomásokat, hogy buták...

Nekem meg már azt mondta, hogy a pénz miatt nem ment egyetemre, pedig pár éve még több volt az államis hely és ösztöndíjat is kaphatott volna, ahogy nagyon sok ismerősöm hasonló anyagi helyzettel.

Köszönöm a hozzászólásokat, sajnos az ezoterikus szemlélethez túl földhözragadt vagyok és ez közel sem a neveltetésemből fakad.

2012. márc. 27. 12:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!