Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell elfogadni a párunka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell elfogadni a párunkat teljes mértékben, egy párkapcsolatban, minden hibájával együtt?

Figyelt kérdés
Mindenkitől ezt hallom. Fogadj el. Fogadjon el. A hibákra meg borítsunk fátylat? És ha megemlítem, vagy szembesítem vele, már nem fogadom el, és nem szeretem? Miféle hülyeség ez? Épp azért mondom, hogy kijavítsa. A hibáját nem fogadom el, mivel ki lehet javítani, és én sem várom el az ő részéről, hogy törődjön bele a hibáimba.

2012. máj. 2. 17:21
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A mesékben.
2012. máj. 2. 17:33
 12/21 anonim ***** válasza:

Önmagadnak mondasz ellent most.

"Békés, konfliktuskerülő élet"

Te változtatni akarsz valakin, hogy ne legyenek később konfliktusok, ezért inkább konfrontálódsz...

"Háborúzni a békéért olyan mint dugni a szüzességért"

2012. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Azt gúnyból mondtam.
2012. máj. 2. 17:36
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a kompromisszum alapja a hosszú boldog együttlétnek,de az emberek alkalmatlanok arra,hogy kapkodás nélkül vágjanak bele kapcsolatba,ezért amikor már együtt vannak,nem tudják kezelni pl egymás hibáit.És ne hidd kedves kérdező,hogy elavult dolog valakit a hibáival szeretni,csak meg kellett volna előbb ismerni,kell hozzá némi ember ismeret!
2012. máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14-essel egyetértek. Kompromisszum. A gondolkodását ne akard már megváltoztatni a párodnak. Pláne, hogy nem is biztos, hogy az övé helytelen. Ha ő meg a te gondolkodásoddal nem ért egyet, akkor te is változtatsz rajta az ellenkező irányba? Keress inkább mást, valakit aki a szellemi hasonmásod. Vitatkozni lehet a pároddal, de vannak dolgok amikben el kell fogadni olyannak amilyen. Nem te tojtad a spanyol viaszt, és a szavaidból úgy veszem ki, hogy te hibátlannak ítéled a gondolkodásod, és ha a sajátos igazságérzeted úgy diktálja, akkor a szeretteidet is képes vagy elnyomni. Pontosan ezt teszed, amikor a sajátoddal megegyezővé akarod formálni kedvesed alapvető gondolkodását. Nehéz megtalálni azt a pontot ahol még segítő szándékkal próbálod terelgetni, de még nem akarod elnyomni az egyéniségét.
2012. máj. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

viselkedését nem tudod megváltoztatni, ilyennek nevelték, avagy ilyennek nevelte az élet az olyan marad. Pl ha a fa görbén nőtt akkor nem lehet kiegyenesíteni.


amúgy kell keresni egy olyat akiben nem találsz hibát, és a problémád meg is van oldva.

2012. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hát tudod ezért nem kell valakivel 1 hét vagy pár nap alatt összeugrani úgy, hogy nem is ismered. Nem tudom mennyi idő alatt jössz össze valakivel, meg hogy kell-e számodra hozzá szerelem, de gondoltam ezt megemlítem.


Ha pedig ismersz valakit, akkor nagyjából tudod, hogy milyen hibákkal meg a tieiddel inkompatibilis tulajdonságokkal rendelkezik, és ha nem bírod, akkor nem kell összejönni vele. Szerintem szerelem/szeretet sem alakul ki, ha annyira bosszantóan különböző a másik.

Ez az elfogadás arról szól, hogy ha szeretsz valakit, akkor őt az olyan "hibáival" együtt szereted, ami valójában nem hiba, csak a tiédtől eltérő személyiségjegy. Azt kell elfogadni, hogy senki sem lehet pontosan ugyanolyan, mint mi.

2012. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 2. 18:15
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell teljes mértékben, ez csak egy birkásító szöveg, ennyi erővel azt is el kéne fogadnom, hogy többszörös nagymamagyilkos, vagy éppen totál nem is ő az, akit keresek, de hát elfogadom, hogy akár még csak nem is nőnek született, pedig én hetero vagyok. Rossz dolog a végletesítés.


Azt meg jól mondta valaki, hogy különbséget kell tenni a valódi hiba (pl. nem mos fogat), és a relatív hiba (ízléskülönbség egészséges mértéken belül) közt. A valódi hibákon lehet (és kell) folyamatosan javítani, a relatív hibák meg az egyéni személyiségkoefficiensünk részei, olyat kell választani, akié passzolnak a mieinkhez.

2012. máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha nem kapkodnál az ismerkedésbe,talán arra is rájönnél,hogy nagymamagyilkos.Ha nem kapkodtunk volna a nagy rendszerváltozásért és Amerikának azt az oldalát is láttuk volna régen,hogy megölik egymást a colás dobozért,nem biztos,hogy váltottunk volna.Igaz? Hiszen csak a hosszú piros Malbit láttuk kedves kétkedő.De kapkodtunk és egyik szarból a másikba esünk
2012. máj. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!