Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pszichopatával (antiszociális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pszichopatával (antiszociális személyiségzavarral küzdő) férfival vállaljak avagy sem barátságot?

Figyelt kérdés
Szerelemnek indult,de persze lehetetlenség volt Vele.Én 31 tanítónő,Ő ügyvéd,40 éves.A barátság egyoldalú,Én hallgatom Őt.Csináljam Vele,vagy ne?

2012. júl. 23. 11:25
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
"Aszociális" aki a lelke mélyén "antiszociális" szeretett volna lenni? :D :)
2012. júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:

#31:

Nem, nem, semmiképp! ;)

2012. júl. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, szerintem te annyira alárendeled magad ennek a pasinak, hogy még a másik lányról szóló eszmefuttatásait is végighallgatod. Ez tehát nem azt jelenti, hogy nem vagy szerelmes. Pláne ha közben még abban reménykedsz folyamatosan, hogy mégsem a másik lány, hanem te kellesz neki. Aki teljes érzelmi függésben van, az szerelmes. De mindegy, definiálhatjuk akárhogy a szerelmet, de lényeg, hogy súlyos függésben vagy ettől a kiszámíthatatlan és rád rossz hatást gyakoroló fickótól. Ez pedig egészen biztosan nem jó.


Az ilyen személyiségeknek különben az a vonzereje, hogy azt gondolod róla, milyen tökéletes és vonzó lenne, ha nem lenne pszichopata, és az egyéniségének csak a pozitív oldala lenne meg. De ilyen nincs. Aki ilyen, az ilyen is fog maradni. A pozitív oldalából csak annyit fogsz látni, amennyi ahhoz kell, hogy magához láncoljon.

2012. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%

És diagnosztizálták nála ezt a személyiségzavart?


Én semmiképpen sem közelíteném meg. Nem tudom mennyit olvastál erről a kórképről, de az ilyen ember képtelen normális, érzelmeken alapuló kapcsolatokat létrehozni bárkivel is. Nem értékelnek senkit és semmit, egyszerűen úgy élnek, hogy csak azt teszik ami nekik jó, átgázolnak mindenkin és mindenen, senkire nincsenek tekintettel. Nem hívnám gonoszságnak egyszerűen képtelenek a cselekedeteik következményeit belátni. Valódi érzelmeket nem táplálnak semmi és senki iránt, mert nem tudnak. Ugyanakkor azt belátják, hogy a társadalom mit vár el tőlük, így ideig óráig képesek megjátszani magukat, ezért tűnhetnek rendkívül udvariasnak és szeretetreméltónak, de ez csak színjáték!!! Nagyon jól csinálják, de többnyire ez is csak a saját érdekeik miatt történik, soha nem a másik miatt. Mert ezt várják el tőlük és ezzel is magukat menedzselik.


Ebből sosem fog kigyógyulni, nem fog SOHA megváltozni, nem tud, képtelen. A dolog valószínűleg kora gyermekkorban gyökerezik vagy genetikai vagy mindkettő.


Egy percet se ér meg!!! Ha csak nem vagy gyakorló pszichiáter, de igazából azoknak sem.


[link]


Nem is értem, egyáltalán miért kínlódsz vele. Már az is csoda, hogy elmondta/kiderült róla, hogy ilyen.

2012. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
Már mindent elolvastam,amit lehetett a témáról-de már csak utólag,a kapcsolatban nem jöttem Rá,hogy beteg(sajnos),csak azt láttam,hogy vmi nem stimmel Vele.Húsvét óta(mióta ismerem) 23 kilót fogytam az idegtől.Rendkívül intelligens,gyönyörű és toleráns nőnek tart(és ez legyezgeti a hiúságomat,2 napja azt írta h "szívének drága exe" vok,mondjuk ez lehet h csak hízelgés volt ),megbocsájtottam a hülyeségeit,ezért becsül.Persze csak addig,amíg nem "rúgok Belé",néha még az igazságot is elviseli Tőlem.Én voltam az egyetlen diplomás barátnője(és Neki mindenki "paraszt",aki nem az)Mint már írtam,nem vok szerelmes,nem akarok a Magam ellensége lenni.De vhol egy kicsit Magamat látom benne,Nekem is vannak antiszociális vonásaim,nem is kevés,de közel nem vok olyan súlyos,mint Ő(az Én Apám is ivott és garázdálkodott,de Engem nem bántott).És ezeket a vonásokat Ő ismerte fel Bennem,Én Magam sosem jöttem volna Rá,h Velem is vannak bajok.Ezért kötődök Hozzá.Ugyanakkor tönkre is teszi az idegeimet.Azt hiszem,a barátság Nála az Én irányomban csak addig fog tartani,amíg bajban van(most ugye abban van)-ettől tartok,kihasznál csak(persze,hiszen pszichopata,mi mást csinálna..ha rendbejön,nem fog keresni).Tegnap mondtam ezt Neki,és nem mondott Rá semmit.Én nem tudom Őt jelenleg könnyen venni (kedvenc mondása "Take it easy,baby!",no persze csak akkor, ha Nekem van vmi gondom),lelkizős vagyok,főleg mert jelenleg itthon ülök a négy fal között a két gyerekkel 4 éve.Hálás vagyok a sok válaszért!!!:)
2012. júl. 23. 13:29
 36/54 A kérdező kommentje:
Nem tudom h diagnosztizálták e,de többször járt pszichiáternél,főleg mostanában.Erről nem beszélt.Annyira agyafúrt,intelligens és társasági nagydumája van,h lazán megtéveszti a szakembert is.Van betegségtudata,tudja h "baj van Vele"-Ő így fogalmaz),mégsem képes a gondolkodásmódján,cselekedetein és indulatain változtatni(nem szeret,nem tanul,nem szorong).
2012. júl. 23. 13:33
 37/54 anonim ***** válasza:

34 vagyok.


Bemagyarázta neked, hogy Te is olyan vagy mint ő és ezzel is magához láncolt, kihasznál. Hát nem érted, hogy minden amit tesz manipulatív?


Mégis miért lennél olyan mint ő? Ha Te is pszichopata lennél, most egyáltalán nem tartanál itt. Akkor sem ha lennének közös vonásaitok, mert akkor kurv@ra nem foglalkoznál vele.


Azért mert a múltatokban van egyezés, nem hinném, hogy bármi is egyezne a személyiségetekben. Azért mert nekem pl. labrador kutyám van, meg a szomszédnak is, attól még nem vagyunk hasonlók. Akkor sem ha másnak is kivették kiskorában a vakbelét. Egy alkoholista, szadista apára nem lehet kapcsolatot alapozni. Sok embernek van ilyen apja, mégsem lett mindegyik szociopata. Ez ember függő. Van aki felismeri a szülők hibáit és változat. Nem értem miért hiszel el neki ekkora marhaságokat.


Menj ki a fürdőbe és nézz bele a tükörbe. Tetszik amit látsz? Így akarsz élni, és ezt akarod a gyerekeidnek?


Az állítólagos betegség tudatát is csak manipulatív célra használja fel, ezzel menti ki magát a bűnei alól, és a végén még mindenki sajnálja. Rájött, hogy ezzel is lehet takarózni.


Az az igazság, hogyha nem szakítasz meg vele minden kapcsolatot, akkor meg is érdemled a sorsod.


Te is ilyen minden pasit megmentek típus vagy. Vonzod az ilyen szerencsétlen hülyéket, elárulom, az apádnak ezt köszönheted, hogy rosszul választasz és nem tudsz elszakadni, de ennek semmi köze az antiszociális személyiségzavarhoz.


Nem ártana önismereti tréningekre vagy valami hasonlókra járnod, mert szörnyen manipulálható és szerencsétlen vagy. Nehogy már egy pszichopata mondja meg milyen is vagy. Szörnyű. Bocsi.

2012. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:
Nem bánts,van elég bajom.Ráadásul nem is ismersz.
2012. júl. 23. 14:15
 39/54 A kérdező kommentje:

Azt tudni kell,az elmúlt pár nap eseményei virtuálisan ill. telón zajlanak,nem személyesen.

Ma éppen bizakodó megint,a tegnapi idegösszeomlása után,így nem nyaggat,ma talán egy kicsit nyugtom lesz.Dolgozik,ez lefoglalja,és süt a nap(érzékeny az időjárásra).Igen,Magához láncol,ezzel a képnézegetéssel(is,ma nagyjából 15. jére jön fel netre és néz meg),egyszerűen gőzöm nincs mit csinál ilyenkor,de azt az érzést kelti Bennem,hogy még mindig szeret,azért "gyönyörködik" Bennem-holott valójában tudom,hogy ez nem így van.De megőrjít Vele,hogy nem tudom,mi jár a fejében.És igen,azt hiszem kavarodik a személyisége az Enyémmel-Magamat még nem elemeztem ki,de sztem van alapja annak,amit mond rólam..Egy biztos:ugyanolyan instabillá tesz,mint amilyen Ő Maga.

2012. júl. 23. 14:41
 40/54 anonim ***** válasza:
59%

Ne áltasd magad, semmi lelki rokonság nincs köztetek. Te egyáltalán nem vagy pszichopata típus, kérdező, mert egyrészt akkor nem lelkiznél itt velünk, másrészt egyáltalán nem is számítana neked, hogy ő mit érez, soha, soha eszedbe se jutna napestig ezen agyalni. A pszichopaták különben sem egy másik pszichopatára, hanem az ilyen kiszolgáltatott, gyenge lábakon álló személyiségekre szeretik kivetni a hálójukat, mint amilyen te vagy.


Anyuka, otthon, egyedül (azt csak remélni merem, hogy férjed nincs mellette!!), el is voltál hízva, tehát aligha érezhetted túl vonzónak magad, és jön ez az ügyvéd, azaz menő csávó, aki gyönyörűnek meg rendkívülinek nevez, és te máris ott vagy, ahol a part szakad. Itt meg a hozzászólásokban egy óra alatt eljutottál onnan, hogy csak barátok vagytok, oda, hogy teljesen be vagy csavarodva tőle, érte.


Kicsit objektíven belegondolva ne várd tőlünk, hogy gratuláljunk ehhez a szép románchoz.:) A helyzet az, hogy majdnem egészen biztos, hogy ebből semmi, de semmi jó nem fog kisülni a számodra (az ő számára pedig egy vállrándítás lesz az egész, mert mások létezése az ilyen ember számára nem bír jelentéssel). De, ahogy már többen is írták, a te döntésed, ha hagyod magad kikészíteni, ne hibáztass senkit, csak magadat.

2012. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!