Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyám megtudta, hogy lefeküdte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyám megtudta, hogy lefeküdtem a barátommal és elakar tiltani tőle erre én elszöktem a barátomhoz. Szerintetek mit tegyek, hogy ne tiltsanak el tőle?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, a barátom 17.Mi mondtuk meg anyunak hogy lefeküdtünk és erre elakart tiltani.5napja mentem el otthonról és suliba se mentem nehogy ott várjon.Hogy érjem el hogy ne tiltson el tőle?
2012. szept. 30. 15:29
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
72%

Magyarázd már el, hogy hogyan lehet úgy nevelni valakit, hogy ne akarjon 16 évesen senkivel lefeküdni. Úgy, hogy nem tiltod el mindentől? Persze el lehet küldeni katolikus iskolába ami kb majdnem olyan, mint egy zárda. Itt van majdnem a szomszédunkban egy.

Szerinted azok a lányok nem szexelnek? Nem a francokat. Nem mind az tény.


Sok ember azt gondlja? Mennyi az a sok? Hány százalék? Sok meg másképp gondolja ilyet bárki tud írni. Konkrétum az nincs hozzá.


Úgy látom olvasni inkább te nem tudsz. A normális szülőkkel meg lehet beszélni és akkor védekeznek is és nem kell nekik dugiba csinálniuk.

2012. szept. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Nem nekem nem mondtak el semmi ilyesmit,magamról jöttem rá!!
2012. szept. 30. 16:37
 23/34 anonim ***** válasza:
43%

21. nagyon egyszerűen,nem kell ehhez szűzmariskás katolikusnak lenni, sőt.

úgy lehet erre "nevelni" a gyereket h elmondják neki értelmesen, mik a hátrányai ennek, ha ezt csinálja. ha ezt értelmesen elmondják neki, nagyobb az esélye h nem fogja csinálni. meg mondjuk nem arra nevelni h feltétlen élje ki a vágyait, hanem h más dolgokat is tudjon értékelni. tömören így.

2012. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
50%
Persze az az objektív, hogyha valaminek csak a hátrányait mondjuk el. Egyébként mi is a hátránya?
2012. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Áruld már el nekünk, hogy miért nem normális, ha egy 16 éves lány nemi életet él? Vagy egy bármilyen nemű 16 évesnek a szexen jár az esze, ki akarja próbálni?

A szexuális érettség nem a kortól függ, hanem az egyéntől. Vannak akik előbb, mások később érnek. Vannak akiket még 16 évesen sem foglalkoztat, vannak akiket pedig igen.

Ha egy szülő elmond bizonyos dolgokat a szexről, a védekezésről, a terhességről a gyerekének, az van rendjén. Persze, hogy teherbe lehet esni védekezés mellett is, még egy 2 gyermekes, felnőtt nőnél is előfordulhat, de nem az a megoldás, hogy akkor tiltom neki, hanem megbeszéljük. Legalább is szerintem.

2012. szept. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

24. ha nekem kell elmondanom neked a hátrányait, lehetséges negatív következményeit, az már régen rossz. a teherbeesésen kívül... van pár. most ugye kezdeném azzal h valószínűleg a fiú sem túl érett, aki 16 évessel lefekszik, lehet h más lányokkal is volt már és lehet, nincs is igazán képben a védekezéssel és azzal járó egyéb lehetséges problémákkal, h csak egyet említsek. de ezt is jó ha elmondják egy 16 éves lánynak, ill. még fiatalabbnak.


25. nem azt mondtam h baj ha ezen jár az esze a lánynak és vágyik rá h kipróbálja, hanem ha valóban el is kezdi csinálni.

én sem mondtam h az a megoldás, ha tiltom neki. írtam is h nem jó ez a nevelési módszer.

2012. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Te most azt állítod, hogy azért baj, hátrány, ha egy 16-17 éves fiatal nemi életet él, mert védekezés mellett is teherbe eshet, vagy mert a fiú már lehetett együtt más lányokkal is és mert nem biztos, hogy tisztában van a védekezéssel?

Nem csak 16 évesen lehet nem kívántan teherbe esni. Egy 36 éves nő is eshet úgy teherbe, hogy legalább annyira rossz helyzetbe kerül ez miatt, mint aki 16 évesen esett teherbe. Lehet, hogy más lesz a helyzet, de a végkimenetel ugyanaz lehet. Ezért fontos, hogy a szülővel mindent meg lehessen nyugodtan beszélni.

És ha a fiú már volt más lányokkal, az miért baj? Nagyon sokan nem csak 1 partnerrel létesítenek szexuális kapcsolatot.

Amúgy meg egy előző válaszban írta a kérdező, hogy óvszerrel védekeztek. És sokan ellenzik a tablettát, így ott sem marad más, mint az óvszer, mint ahogyan itt.


És most egy személyes tapasztalatomat írom le, amit senki ne vegyen példának, csak egy tapasztalat, hogy nem kell mindjárt mindig a legrosszabbat feltételezni és nem venni tudomást egy fiatal érettségéről. 15 évesen vesztettem el a szüzességemet, azóta élek nemi életet, mind a menstruációval, mind a védekezéssel, mind a terhességgel tisztában voltam anyukám, újságok, szexuális felvilágosító előadás segítségével. Mindig védekeztem, soha nem estem teherbe, anyukám vitt el gyógyszert felíratni, alapos kivizsgálás után ki is írták, ezt követően minden évben jártam és járok a mai napokban szűrővizsgálatra. Nem lett belőlem ribanc, nem feküdtem össze akárkivel és akárhol, becsületes feleség és családanya lettem.

És tudom, ha ezek ellenére is történt volna valami, azt anyukámmal megbeszélhettem volna. Apukám tiltott akkoriban és mit ért el vele? Megoldottuk titokban. Csak anyukám tudott róla, de mindent megbeszélhettem vele. És neki köszönhetem, hogy nem történt semmi olyan, aminek nem kellett volna megtörténnie.

2012. szept. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

nem akarok vitatkozni, nincs kedvem.

azért baj ha más lányokkal is volt a fiú mert így ferőzéseket összeszedhet és továbbadhat.

mégis más nem felnőttfejjel esni teherbe 16 évesen mint felnőttként. nagyobb trauma, lelki szempontból is rosszabb.

továbbá valszeg ennyi évesen nem a végleges párjával van még a lány. ha 16 évesen megteszi, később is könnyebben megteszi más fiúkkal is, akik lehet csak ki akarják használni (lelki sérülés), és ki fog égni a lány mire normális komoly kapcsolatra, házasságra kerül sor, és így a ferőzések veszélye is növekszik és a teherbeesés veszélye is állandóan ott van.

de biztos röhejesnek tartod úgyis az indokaimat.


azt nem említettem, h ha esetleg fog.gátlóval is védekeznének, az 16 évesen szintén nem jó a szervezetnek.

jó, tőlem mindenki azt csinál amit akar, de sztem ezekkel is célszerű (lenne) tisztában lenni. sajnos még az óvszer és a tabletta sem véd 100%-osan és mondom, 16 évesen teherbe esni nagyobb gond, mint pl. 22 évesen.

2012. szept. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Ne keverjük már a hátrányt a veszéllyel. Nagyon köze nincs a kettőnek egymáshol.

A terhesség az egy lehetséges veszély.


Másról meg nem írtál csak erről, mint LEHETŐSÉGRŐL.


De a szexnek mégis mi a HÁTRÁNYA?

Már maga a kérdés is elég vicces. :D


Miért baj, hogyha egy 16 éves lány már szexel?

Miért baj az, hogyha lefekszenek több pasival/lánnyal az életükben? Az emberek nagyon nagy része nem csak egy emberrel feküdt le életében.


Meg jössz itt a nemibetegségekkel. Komolyan, mintha mindenkinek aki 16 évesen szexel valami nemi betegsége lenne. OMG

Ennyi erővel egy 30 éves nő sokkal inkább lehet beteg egy hasonló korú pasitól, mert az valószínűleg több nővel feküdt le, mint egy 16 éves.


Te tényleg nagyon prűd és rettenetesen előítéletes vagy.

Mégis hány éves vagy? Van neked gyereked? Ha van kb csak sajnálni tudom őket.

2012. szept. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

De könyörgöm, amiket írsz, azzal egy csomóan tisztában vannak, te pedig azzal légy tisztában, ha valaki ezeket a dolgokat tudja, mert a szülő elmagyarázta és nem homokba dugta a fejét és nekiállt ellenezni, akkor minden teljesen más.

Amúgy az óvszerrel való védekezés az egyetlen, amivel a nemi betegségek ellen védekezni lehet. Vagy azzal, ha egyáltalán nem nyúlnak kb. a másikhoz. És a kérdező ezzel védekezik. Tehát mi a gond? De ez bármikor kiszakadhat és ha valaki kortól függetlenül nemi beteg, akkor bármilyen korú személy elkaphatja. És ilyenkor a terhesség is benne van a pakliban. De én ismerek olyan nőt, aki 24 évesen sem érett az anyaságra, kb. mintha egy 16 éves esett volna teherbe. Ezért írtam, hogy ez nem korfüggő.

A fog.gátlók pedig ma már nem olyanok, mint régen. Ma már sokkal korszerűbbek és jóval kevesebb hormont tartalmaznak. Azért ezt sem árt tudni.

És ha valaki 16 évesen nemi életet él, abból nem következik egyből az, hogy korán kiég és ezután majd egy csomó pasival lefekszik. Ez is függ attól, hogy milyen az egyén, mint minden más. Meg persze a nevelés. De az ilyen neveléssel, amilyet a kérdező szülei művelnek, azzal pont a lázadást fogják elérni, amikor nem fogják majd érdekelni a következmények.

Ha már megtörtént a dolog, akkor meg már nem mindegy?

Elhiszem, hogy te egy aggódó szülő vagy vagy egy olyan, aki még nem az, csak elképzeléseid vannak arról, hogy mit fogsz és mit nem megengedni, de mindentől úgysem óvhatod. És nem is hiszem, hogy mindentől óvni kell. Figyelmeztetni kell egy gyereket a dolgok másik szemszögéből, de állítsunk már be valamit kizárólag rossz dolognak.

2012. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!