Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nekem miért nincs beleszólásom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem miért nincs beleszólásom az abortuszba?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, barátnőm pedig 34. Fogamzásgátlót szedett, de mégis teherbe esett. Én el akarom vetetni, ő viszont megtartaná. Nyilván az ő teste, de csak van valami beleszólásom, nem?
2012. dec. 13. 09:45
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/346 anonim ***** válasza:
Mondjuk azzal, hogy az ember nem dobja el a (már megszületett) gyerekét úgy, mint egy banánhéjat, elég nehéz egyet nem érteni... Komolyan nem is tudom, milyen elfajzott világban élünk, milyen emberek vannak.
2012. dec. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/346 A kérdező kommentje:
Szerintem meg semmi közünk hozzá és feltételezem nagy ívben tesz az erről alkotott véleményedre. Ezért javaslom, hogy hanyagoljátok a témát és térjünk vissza az én problémámra. Vagy folytassátok privátban.
2012. dec. 15. 11:38
 93/346 anonim ***** válasza:
30%

A problémátok valahol közös.


Egyrészt Neked is jó tudnod, hogy milyen emberek támogatnak Téged az abortuszban. Mi is az a morális alap, amelyről ez az álláspont egyáltalán támogatható.


Másrészt azért vannak közös pontok, pl. a felelősség elől való menekülés.

2012. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/346 anonim ***** válasza:
53%

Vannak emberek akik nem akarnak gyereket soha, nőből is van ilyen. Akkor ezek az emberek pl ne éljenek nemi életet??

Lehet, hogy sokan nem értik meg de attól még van ilyen...

2012. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/346 anonim ***** válasza:
90%
A szexnek van egy sajátos kockázata, ti. hogy gyerek lesz belőle. Ezt a kockázatot és az ezzel járó felelősséget még annak is be kell vállalnia, aki eredetileg nem tervezett gyermeket.
2012. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/346 anonim ***** válasza:
51%

Akkor ezek az emberek pl ne éljenek nemi életet??


kötessék el magukat!

fájdalommentes operáció

2012. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/346 A kérdező kommentje:

# 95

részben, de van alternatív megoldás: abortusz

2012. dec. 15. 12:21
 98/346 anonim ***** válasza:
69%

61%: Te azt hiszed, hogy a gyerek az csak egy cuki kis lény, akit mindenáron meg kell menteni. Nem, a gyerekvállalás óriási felelősség, nem csak az anya, az apa, hanem még a környezetük számára is (pl. a nagyszülők életét is sokszor megváltoztatja a váratlan "ajándék").

Arról nem beszélve, hogy mi van akkor, ha valami hiba csúszik a gépezetbe, és teszem azt, a gyermek fogyatékkal születik? Ez még egy stabil házasságot is képes megrengetni, nemhogy egy egyébként is bizonytalan kapcsolatot...

Egy gyermek akkora érzelmi és anyagi felelősség, hogy én bizony feltételekhez kötném a gyerekvállalást, mert az odáig rendben van, hogy vállaljunk gyereket, mert olyan kis cuki, de aztán a szülőnek nincs türelme, energiája, stb. és olyan életre szóló károkat okoz a gyerekben, amit utólag nem lehet orvosolni!


Egyébként fiatalon még én is kb. úgy gondolkodtam, mint te... csak aztán lett saját gyerekem, rájöttem, hogy mekkora felelősség, plusz láttam az ismerősi körben pár dolgot (pl. olyat, amikor az anya arra KÉNYSZERÜL, hogy otthagyja a kórházban a megszületett gyermekét), és azóta már kicsit másképp látom a dolgokat...

2012. dec. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/346 anonim ***** válasza:
69%

61%-os, jól látod, a kérdezővel a problémánk valahol közös, konfliktusba kerültünk a hozzád hasonló gondolkodású emberekkel, akik legyártanak egy zárt gondolatkört, világot, aminek az epicentrumában az embrió van, és körülötte mindenkinek azt és úgy kell cselekedni, ahogy az az embriónak jó. Eljutottál ebben odáig, hogy szerinted már az emberek, párok szexuális életét is az embrió általad vélt érdekéhez kell optimalizálni... hát bocsi, mi meg nem követünk az embriocentrikus világképedben, bármely elitélendő is ez szerinted...

Neked elitélő véleményed van az én világképemről, nem baj, nekem meg azoknak az embereknek (manapság első sorban nőknek, de nem kizárólagos) a világképéről van hasonlóan negatív véleményem, akik képesek egy embrió általuk vélt érdekét a párjuk és a párkapcsolatuk elé helyezni...

Az már csak következmény - és ha a Kérdező párkapcsolati konfliktusa nem rendeződik, tényleg könnyen lehet, hogy ő is ott fog tartani hamarosan - hogy a nő efféle gondolkodása és magatartása még azelőtt robbantja fel és hiúsítja meg a férfi kapcsolatát a gyerekkel, hogy egyáltalán kialakult volna. Ezt tisztán kell látni.


Másfelől ja, emberiességi, szolidarítási alapkérdés bebizonyítani, hogy az ilyen szaporodási stratégia, mint amit a Kérdező párja is követ, nem lehet sikeres. Mert ha hagyod, hogy sikeres legyen, akkor egyre több nő fogja ezt követni, és egyre több férfi fog olyan méltatlan helyzetbe kerülni, mint a Kérdező.


Egyszerűen be kell bizonyítani fekete-fehéren a t. nők számára, hogy csak az a szaporodási stratégia lehet sikeres, ami egymás kölcsönös tiszteletén, és a dolgok őszinte megbeszélésén nyugszik.

2012. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/346 anonim ***** válasza:
49%
Nőként maximálisan egyetértek a 99. válasszal.
2012. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!