Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nekem miért nincs beleszólásom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem miért nincs beleszólásom az abortuszba?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, barátnőm pedig 34. Fogamzásgátlót szedett, de mégis teherbe esett. Én el akarom vetetni, ő viszont megtartaná. Nyilván az ő teste, de csak van valami beleszólásom, nem?
2012. dec. 13. 09:45
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/346 A kérdező kommentje:

# 75

egyelőrepróbálom meggyőzni, aztán lesz ami lesz. mindenesetre a felelősséget vállalni fogom, ha nem sikerül rábeszélni

2012. dec. 14. 12:05
 82/346 anonim ***** válasza:
0%

#75, hát nem tudo,m, én férfiként azt mondom, hogy akiben nem bízom, azzal nem kerülök intimebb viszonyba... a szex nem élvezet, hanem szenvedés, ha egy nagy paráról szól az egész, úgy meg minek? Persze, ha az ember megbízik az emberekben, akkor benne van a pakliban, hogy átvágják, palira veszik...


"Viszont kész helyzet elé vagy állítva, ezen már kár rágódni, befolyásolni nem tudod.

Két dolgot tehetsz, vasárnapi apuka leszel és a lehetőségekhez mérten próbálsz törődni a gyerekkel, vagy együtt maradtok és vállalod a babát." - ebben viszont nincs igazad, megteheti a 3. dolgot is, nevezetesen, hogy lelép, és hátra se néz, max havonta fizet valamennyit... - ilyen helyzetben még akár érthető is, ha így áll a dologhoz, ez nem az az eset, mint amikor egy alapban közösen, szabad akaratból vállalt gyerek mellett válnak a szülők, akkor tényleg maximálisan elvárható, hogy azért mert válnak, a férfinek ne változzon a viszonya a gyerekkel szemben.

Anno én is belekerültem ebbe a cumiba, és tartottam ki évekig egy rám eröltetett gyerek (és az anyja) mellett, tanultam belőle, ma nyilván nem ezt tenném, sőt előbb kötném fel magam, mint hogy ezt tegyem...

2012. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/346 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy kivettem a kérdező hozzászólásaiból egy érzékeny, átlagos értékeket valló ember, szerintem megviselné egy gyermek, akiről még csak nem is tud, hiszen írta, szereti ezt a nőt. Te talán az a válaszoló vagy, aki más kérdéseknél már írtad, hogy neked van egy gyermeked, akit nem akartál és nem tartasz vele kapcsolatot?

Nem hiszem, hogy ez követendő példa lenne.

2012. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/346 anonim ***** válasza:
45%

#83, szerintem az (átlagosan érzékeny, de főleg az érzékenyebb) embert nem az viseli meg igazán, amiről "még csak nem is tud", hanem amiről tud, de nincs rá semmiféle ráhatása... tudod, amit a köznyelv "a tehetetlen düh" címmel emleget - arra mehet rá igazán egy ember. Tudom, mert próbáltam évekig.

És lehetek akár én is, volt már, hogy említettem...

2012. dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/346 anonim ***** válasza:
90%
#84 te eldobtad a saját gyerekedet??!
2012. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/346 anonim ***** válasza:
25%

Kedves utolsó, eldobni a banánhéjat szokás... én bizonyos előzmények után és bizonyos körülmények között úgy döntöttem, hogy nem ragaszkodom a felügyeleti joghoz és kapcsolattartáshoz...

És hát bizony, a mai nők szerencsére talán még kisebbik - de eléggé el nem ítélhető - hányada úgy gondolja, hogy a kapcsolatban a gyereket mint zsaroló eszközt tudja használni a párjával szemben az önmegvalósításhoz, és baromira megsértődik "te eldobod a gyereked????" alapon, ha ez a zsarolás nem működik...

Egyébként nézetem szerint a gyerekvállalás nem csak a nőnél, hanem a férfinál is egy döntés, és nem egy azt megelőző biológiai véletlen (vagy hívők kedvéért felsőbb akarat) eredménye, a "szeretné-e megtartani" kérdésre adott igenleges válaszé. Uram bocsá, ragaszkodni merészelnék az egyenjogúsághoz...

2012. dec. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/346 anonim ***** válasza:
74%

Akárhogy csűröd-csavarod, ennél nagyobb bűnt és szívtelenséget nehezen tudok elképzelni. A saját gyermeked mindig a saját gyermeked marad, és lehet, hogy csak húsz vagy harminc év múlva, de bízom benne, hogy fel fog támadni a lelkiismereted -- akkor, amikor már késő lesz.


A férfi már meghozta a döntését akkor, amikor lefeküdt a nővel. Nem kell olyan nőkkel lefeküdni, akitől nem szeretnél gyereket. A szüleid anno ezt nem mondták el neked?

2012. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/346 anonim ***** válasza:
25%

Kedves utolsó, ezek a te nézeteid, a te értékrended, és a saját életed nyilván eszerint éled, eszerint választasz magadnak párt, ez a te dolgod.

Ahogy az is, hogy te mibe bízol, ez, amit leírtam, már egy huszonéves történet, 20+ év rálátásából mondom, hogy az a 4 év volt helytelen döntés, amikor mégis engedtem a környezet zsarolásának és majdnem ráment az életem, és az volt a helyes döntés, amikor végre NEM-et mondtam... persze én is a saját káromon tanuló hülyének bizonyultam, ez igaz...


"Nem kell olyan nőkkel lefeküdni, akitől nem szeretnél gyereket. A szüleid anno ezt nem mondták el neked?"

De, a szüleim sok egyéb baromságot is összehordtak, nem csoda, hogy velük se állok szóba 20+ éve, a döntésem az "akkor innentől hátra se nézz" volt... Tudod, léteznek azok a gyökerek, amikhez képest felüdülés, nagy megkönnyebbülés a gyökértelenné, ha úgy tetszik sorstalanná válás...

Egyébként a valóság a mondatoddal szemben az, hogy az embernél a nemi élet fő célja a KÖLCSÖNÖS örömszerzés és nem az önreprodukció. Akármit is mondtak erre a szüleid...

2012. dec. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/346 anonim ***** válasza:
30%

Értem. Tehát akkor egy olyan emberrel van dolgunk, aki elhagyta a gyerekét és a saját szüleivel sem áll szóba 20 éve. Nagyon előremutató.*


* Sajnos a véleményemet nem fejthetem ki, mert a moderátorok törölnék. De akiben van egy csöppnyi jó érzés, az ide tudja képzelni, és gyanítom, hogy hasonlóan érez.

2012. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/346 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó, ezek a te nézeteid, a te értékrended,"


Nem!

Én egyetértek vele

2012. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!