Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a franc van manapság a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a franc van manapság a lányokkal? (Hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, nincs komolyabb kapcsolatom 19 éves korom óta. Két évig jártam egy lánnyal középiskolában, azóta csupán alkalmi, 1-2 hetes kapcsolataim voltak. Szerelmes nem vagyok egy ideje. Eleve nem vagyok nyomulós típus, de ha látom (ha látnám... a feltételes módra rögtön kitérek) egy lányon apró jelekből, hogy felkeltettem az érdeklődését, természetesen viszonozom és aztán jön minden magától: leszólítom, beszélgetés, tapogatózás és a többi.


Viszont amit zárójelben megjegyeztem:


Ilyen NEM történt még meg. Nem történt még olyan, amit a zárójel után írtam. A mai lányokon, még nem is a fiatalabb csitriken, hanem a húszon túliakon, még a 23-24 éveseken is észrevettem, hogy flegmán átnéznek a férfiakon, úgy tesznek, mintha nem vennének észre bennünket.


A szituáció: az elmúlt néhány évben komolyabban három olyan lány érdekelt, akivel szívesen ismerkedtem volna, mert habár ismeretlenül is, de külső, mozdulatok, néhány elcsípett mondat alapján szimpatikusnak, vonzónak találtam. (A félreértés elkerülése érdekében nem bombanők voltak, hanem teljesen átlagos, mégis tetszetős lányok.) Nem ismertem őket, csak úgy látásból (haver ismerősének az ismerőse), sokszor kereszteztük egymás útját is, volt hogy szinte majdnem fellöktük egymást (tömegben, utcán, pub-ban, lényegtelen hogy hol), de a szemembe nézni nem akartak, még majdhogynem lenézően, becsmérlően, flegmán voltam kezelve abban a pillanatnyi helyzetben, hogy hogy merek útjukba állni, akadályozni őket.


Amikor már letettem ezekről a lányokról, mert nem láttam, hogy a szimpátia kölcsönös lenne, meg ezekkel a húzásokkal amiket elkövettek, akkor mit kell meghalljak? Hát azt, hogy ÉN ezeknek a lányoknak BEJÖTTEM. Bejöttem!! Tehát tetszettem nekik. Úgy gondolták, hogy megérné velem megismerkedni. Ilyeneket hallottam vissza ezekről a lányokról, akik magatartásukkal bizonyították, egy adott élethelyzetben, egy szinte teljesen jelentéktelen, pillanatnyi momentumban emberszámba se néztek.


Szánalmas!! Semmi jelét nem adták, hogy kölcsönös lenne a szimpátia. Egy apró pillantás elég lett volna, és bátran kezdeményezek.


Mi van ezekkel a mai lányokkal? Mi ez felfogás részükről, hogy a pasi küzdjön meg értük foggal-körömmel, de közben ők nem tesznek semmit? Mi ez a gusztustalan szemlélet? Ha mi férfiak nem érdemlünk meg egy aprócska pillantást, egy aprócska szemezést, akkor mi honnan a retekből szívjuk ki, hogy ismerkedni akarnak velünk?


Eljutottam már arra a kétkedési szintre, hogyha ezek a mai lányok egy ilyen helyzetben is ennyire ellenszenves viselkedést mutatnak, akkor egyáltalán nekem szükségem van-e erre, ilyenekre, a nőkre?


2013. szept. 25. 10:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%

Van igazságalapja annak amit mondtál, de szintén azt írom ide mis, mint sok hasonló kérdéshez.

Ne általánosítsunk. ;)

2013. szept. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%
igazad van 100%-ban
2013. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk attól függetlenül, hogy mi most itt egyetértünk veled, az nem jelenti azt hogy ezek a lányok meg fognak változni.
2013. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Első ő nem álltalánositott, ő kiemelt egy élethelyzetet ami megtörtént vele. igaz nem minden nő ilyen de javarészt igaza van a kérdezőnek. És ha többségre igaz akkor lehet álltalánositani:) És az a baj h ezek a nők utána sírnak h milyenek a pasik meg h senki sem kezd ki velük. Még szerencse h vannak olyan csajok akik ynormálisak és van tartásuk és tudnak kezdeményezni:) És tényleg elszomoritó, hogy a huszon éves csajok ezt nem nőtték még ki:)
2013. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Először is, igen, ha neked ez ennyire gusztustalan, akkor ne akarj ismerkedni velük. Ne is érdekeljen, hogy tetszettél-e nekik. Keress olyanokat, akik jeleznek. Csak ne várd, hogy kis írásodtól a sok "bunkó" jégcsap nő majd elgondolkodik, és minden máshogy lesz :)

Én a másik oldal képviselője vagyok, én jelenleg olyan tapasztalatokat szereztem, ami engem arra ösztönöz, hogy várjam, "elvárjam", hagyjam, akarjam, hogy a férfi kezdeményezzen, hódítson, harcoljon. Ez bizonyítja nekem, hogy kellek neki. Egy idő után pedig én is megnyílnék irányába. Sajnos amikor könnyen adtam magam, azt vettem észre, a pasi már "úgy veszi", megszerzett, és kisujját nem mozdítja az udvarlásért. Sajnos ez nekem rosszul esik. Így én várom, hogy ti kezdeményezzetek és udvaroljatok.

Tudom, sokan erre azt mondják, ez a 21. szd. ha egyenjogúság van, legyen e téren is egyenjogúság. De szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit akar, mit szeretne, mit vár el e téren. Aztán vagy talál így párt, vagy nem. Te is elvárhatod, hogy a nő rögtön jeleket adjon... Te dolgod.

2013. szept. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem ilyen "küzdjön meg értem a férfi" mentalitással néztem át azon, aki tetszett...Egyszerűen csak olyan oltári zavarban vagyok/voltam általában, hogy rá sem mertem nézni az illető férfira (20 felett is csak minimálisan javultam ilyen téren).

Lehet, hogy a flegmaságot csak te képzelted bele, nem?

2013. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Fogalmam nincs mi van velük.

Rengetegen panaszkodnak pont arról, amit Te hosszan kifejtettél itt. Ha nekem bejön egy férfi, akkor nem kerülöm a tekintetét, és pláne nem vagyok flegma, vagy becsmérlő, nem is értem ezt a fajta hozzáállást, hogy mi a céljuk vele...Szomorú, hogy a nagy átlag ezt tapasztalja, mert ennek eredménye, hogy a normális férfiak megütközve a tapasztalatokon, kezdenek kialakítani egy borzasztóan negatív általánosítást a női nemről.

Ennek ellenére azt gondolom, hogy ne keseredj nagyon neki, a rossz széria után valami jónak kell lenni.


N/30

2013. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Az meg a másik, hogy lehet te flegmaságnak ítéled meg, amikor egy nő csak félénk, zavarban van, nem mer rád nézni. Persze a te dolgod, hogy odamész-e hozzá ezek után, vagy sem :) Természetesen nekik is dolgozniuk kellene annak érdekében, hogy merjenek közeledni a férfi felé.
2013. szept. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

hát ha ilyen egyszerű lenne...

Magamból kiindulva: én pl. ha erős stressz alatti időszakban vagyok, akkor úgy arra fókuszálok, hogy azt feloldjam. Olyankor nem tudok kedves és szerethető lenni a világ szemében, mert egyszerűen nem megy. Ember vagyok. És ilyenkor azt sem veszem észre, ha valaki esetleg keres a tekintetével (mondjuk amúgy sem vagyok erre kihegyezve, általában akkor esik le a tantusz, amikor már több alkalommal találkozunk és mindig elég bizalmas dolgokat művel-mond)

Tehát ha engem rossz időben kaptok el akkor nem vagyok nyitott ismerkedésre, és baromira bezárkózom a magam kis világába. Tehát ha engem ebben a periódusban találsz meg, valószínűleg hasonló vélemény alakulna ki rólam is.


Másfelől ahogy sok pasiról nem egyértelmű, hogy mit akar, úgy sok lány sem tudja jól kifejezni magát. Lehet, hogy nem vették le rólad, hogy érdeklődsz irántuk. Ez megint egy hibafaktor. Lehet, hogy ők nem tudták, hogyan is fejezzék ki, hogy bejössz.


Ez meg barátnőm tipikus példája, akkor minden nap megkerülte az egész campuszt, csakhogy azon a bejáraton mehessen be, ahol szíve választottja is minden nap. Már kívülről fújta, hogy mikor kell a srácnak belépni az ajtón és milyen csalódottan kullogott vissza ha kiderült, hogy ma nem jött, el. Szerintem mai napid fogalma sincs a srácnak, hogy a barátnőm hogy bele van esve. De ő egy ilyen lány. Nem tudja a módját, hogyan küldjön jeleket, hogy kezdeményezzen.


Vagy lehet hogy az általad felvázolt helyzet pontról pontra helytálló.

Ilyen körülmények között minden bármi lehetséges :)

2013. szept. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés.
2013. szept. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!