Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan érzem sértve magamat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érzem sértve magamat?

Figyelt kérdés

Párommal csak hétvégente tudunk találkozni, így a hétköznapokra marad a telefon/email.


Tegnap délelőtt írtam neki egy szomorú hangvételű levelet, mert éppen nagyon magam alatt voltam (nagyon ritkán vagyok rosszkedvű, de most több dolog is összejött). Írtam is neki, hogy írjon valami szépet, mert szükségem lett volna rá. Nem kaptam választ, de munka után (du 4) felhívott telefonon. Azt hittem, hogy akkor inkább szóban akarja elmondani a véleményét és egy kis lelket önteni belém. De nem, még csak meg sem említette azt, hogy én mit írtam neki. Ellenben elkezdett sajnálkozni, hogy képzeljem el, elhagyta az igazolványát. És akkor elmesélte a sztorit, hogy hol volt és hogy valószínűleg ott esett ki stbstb. Erre én nyugtattam őt, hogy nézze át még egyszer a kocsit, holnap pedig menjen vissza oda ahol volt, hátha bevitték az adott üzletbe (ami a beszélgetésünk időpontjában már zárva volt). Aztán azzal is megpróbáltam nyugtatni, hogy nem történt semmi, előfordul az ilyen, kár idegeskedni.

Ez után ő le is tette a telefont (hiába vártam, hogy rátérjünk az én problémámra), és csak este fél 10kor írt emailt ezzel a szöveggel, idézem: "nem akarsz felvidítani? vagy kölcsönösen?"

Én erre nemleges választ adtam, mivel igazán bántott, hogy egy délelőtt írt "segélykérő" üzenetemre ennyire b...ik reagálni és hogy még mindig magával van elfoglalva, hogy az ő lelkét kéne ápolni, csak mert elhagyta az igazolványát....


Most írt emailt, hogy megtalálta és érdeklődik, hogy miért is voltam tegnap szomorú.


Ti erre hogyan reagálnátok? Engem baromira bánt, hogy tegnap egész nap nem került szóba az én problémám, vagy max este 10kor, amikor fel akart hívni skypeon. És az is bánt, hogy most meg úgy csinál, mintha mi sem történt volna és visszatér arra, amit én már legalább 24 órája írtam.


2013. okt. 15. 11:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekes vagy... de azt kívánom neked, hogy az életben soha, de soha ne legyen ennél nagyobb problémád! :)
2013. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem is rosszul esett volna. Egy kapcsolat két emberről szól, te is igyekeztél neki segítséget nyújtani, tőle is igazán kitelhetett volna egy-két jó szó, ha már a partnered.
2013. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

7-es: Köszönöm, hogy ezt megosztottad velem! Igazán jót mulattam rajta és egyébként rá is világítottál a lényegre. Tetszik a kifejezés, hogy elhisztiztetek egymás mellett. Igen, azt hiszem ez történt most nálunk is.


10-es: Valóban így van. Eltérő az értékrendünk/fontossági sorrendünk. Nekem bármi elfoglaltságom, bármi problémám van, őt akkor is ezek elé helyezem adott szituációban. Nála viszont a saját dolgai prioritást élveznek és csak utána jövök én. Igazából nem tudom létezik-e olyan férfi, akinél ez nem így van. Talán ez a nemek közötti különbség?

2013. okt. 15. 12:32
 14/17 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Ez nem férfi-női kérdés szerintem. Mert nálunk is így van, nálunk én helyezem sokszor magam elé a párom problémáit, és én vagyok a férfi is. :D :D :D


Azt nem tudom biztosan, hogy mi okozza? Lehet neveltetés, de ha hiszel a horoszkópban, az is egy magyarázat. Mindenképpen igaz viszont, hogy ez feszültségek forrása. Nálunk is az. Tudat alatt sokszor én is elvárom a páromtól, hogy úgy viselkedjen, ahogy én, vagy ahogy én szeretném, szerintem helyes. Aztán persze csalódom, mert Ő egy másik ember, más múlttal, más értékrenddel. Aztán tudatosan túlteszem magam ezen, mert szeretem, és ha szeretem, nem tehetek másképp.

2013. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben magamtól elmeséltem volna neki a problémámat.Vagy később rákérdeztem volna,hogy mikor tud meghallgatni.De tulajdonképpen saját magadat bántottad meg,mert vártad,hogy rákérdezzen,de ő teljesen mással volt elfoglalva.Lehet ha magadtól elmondtad volna,most nem tartanál itt,és nem kattognál még pluszban ezen is,hogy ő miért nem foglalkozott a te problémáddal.
2013. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Princess Sarcasm válasza:

Nem hiszem, hogy jogosan.

Gondolom nem lehetett olyan nagy horderejű a problémád, ha még csak meg se említette a beszélgetéseteknél. Az meg, hogy épp rossz napod volt, de nem volt semmi megoldásra váró ügyed... ezzel szemben az nyilván hirtelen lefoglalja az embert, ha elveszti az iratait. Képzeld bele magad a helyzetbe, valószínű téged is az érdekelne jobban.

Attól még persze nyilván nem ő a világ legromantikusabb pasija, hisz akkor valami kis apró felvidító kedvességet mondott/küldött volna.

Amúgy meg mondd el neki, hogy ez zavart téged (nyíltan!!), és legközelebb majd figyel erre.

2013. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem is rosszul esett volna, ha így viselkednek velem...

de szerintem ez attól is függ, hogy gyakran előfordul-e ilyesmi? nálunk volt sokszor, szakítás lett a vége, mert egyszerűen hiányzott a figyelem és a törődés az ő részéről.


De ha nálatok ez nem gyakori akkor tedd túl magad rajta, de mindenképp mondd el neki, hogy rosszul esett és legközelebb hátha jobban figyel rád :)

2013. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!