Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehet sexre izgató, a 50-60 éves, legyedt, ráncos nő, vagy férfi?

Figyelt kérdés
Sdrandokon láthattok ilyen idős embereket,nem szép látvány sőtt.Én nem hiszem, hogy egy idősödő pasi ilyenre izgulna,és náluk már a vágy sem az igazi.Ha mégis sexről beszélnek, az már csak emlék, illetve hazudnak,dicsekednek.Ti miképp gondoljátok?
2013. nov. 10. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
Elfogadom. Azt nem, hogy ez a normális és domináns.
2013. nov. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:

"eriksoni pedig nem erről szól"


Akkor miről? Most már igazán kíváncsivá tettél, lehet, meg kell tudnom, hogy éveken keresztül hülyeséget tanítottak! :) De majd te felvilágosítasz, ugye? :D

2013. nov. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:

Nem, olvasd el. Komolyan, egy gyp-ssel kell vitatkoznom..

Hát nem.

2013. nov. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:

# 61 Amennyiben abból indulunk ki, hogy a szexualitás alapja CSAK az esztétikum, akkor igazad van.

Ha azonban azt feltételezzük, hogy a szexualitás alapja a fizikai vonzalom (erósz) mellett a testi-lelki-szellemi harmónia (filia), valamint a kötődés, akkor ebben az értelemben már semmi többletet nem tud nyújtani egy fiatalabb személy egy idősebbnek.


Huszonéves korban inkább az erósz jellemző, idősebb korban inkább a filia (férfiaknál, nőknél egyaránt).

2013. nov. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:

# 63: sokszor olvastam, sok dolgozatban írtam róla (amiket kiválóra értékeltek), tehát van egy olyan sanda gyanúm, hogy mégiscsak én értelmezem jól...


Amúgy igen, jártam a gyógypedagógiai főiskolára is, kivételesen jól tippeltél, de nem tudom, ez mennyiben akadályozza a vitát... :P

2013. nov. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:

:D


Te is leírtad, hogy nem a szexuális vonzalomról szól. Ez már a te bővítésed.

2013. nov. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:

A butaságaid helyett itt tudsz erről olvasni:


[link]

2013. nov. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:

Youthfulness[edit]

See also: Age disparity in sexual relationships

Cross-cultural data shows that the reproductive success of women is tied to their youth and physical attractiveness[109] such as the pre-industrial Sami where the most reproductively successful women were 15 years younger than their man.[110] One study covering 37 cultures showed that, on average, a woman was 2.5 years younger than her male partner, with the age difference in Nigeria and Zambia being at the far extreme of 6.5 to 7.5 years. As men age, they tend to seek a mate who is ever younger.[85]

25% of eHarmony's male customers over the age of 50 request to only be matched with women younger than 40.[69] A 2010 OkCupid study of 200,000 users found that female desirability to its male users peaks at age 21, and falls below the average for all women at 31. After age 26 men have a larger potential dating pool than women on the site; by 48 their pool is almost twice as large. The median 31 years-old male user searches for women aged 22 to 35, while the median 42 years-old male searches for women 27 to 45. The age skew is even greater with messages to other users; the median 30 years-old male messages teenage girls as often as women his own age, while mostly ignoring women a few years older than him. Excluding the most and least beautiful 10% of women, however, women's attractiveness does not change between 18 and 40.[52]

Pheromones (detected by female hormone markers) reflects female fertility and the reproductive value mean.[111] As females age, the estrogen-to-androgen production ratio changes and results in female faces to appear more and more masculine (thus appearing less "attractive").[111] In a small (n=148) study performed in the United States using male college students at one university, the mean age expressed as ideal for a wife was found to be 16.87 years old, while 17.76 was the mean ideal age for a brief sexual encounter; however, the study sets up a framework where "taboos against sex with young girls" are purposely diminished, and biased their sample by removing any participant over the age of 30, with a mean participant age of 19.83.[112] In a study of penile tumescence, men were found most aroused by pictures of young adult females.[113]

2013. nov. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:

A wikipédiát nem igazán tekintik releváns forrásnak...

De lássuk azért...

A szócikk címe a következő:

"Physical attractiveness"

Én viszont az esztétikumot (aminek a jelentőségét nem cáfoltam) külön kezelem a valós szexuális vonzalomtól, ehhez következetesen tartottam magam.

Írtam pl., hogy én magam is megnézek egy csinos nőt, még meg is jegyzem, hogy tetszetős, de nem vonzódom hozzá szexuálisan.


A kiemelt szakasz pedig pontosan arról szól, amit én is állítok, hogy az emberek TÖBBSÉGE korban hozzájuk illő partnert választ. ("25% of eHarmony's male customers over the age of 50 request to only be matched with women younger than 40.") A 25% az ugye azt jelenti, hogy a 75%-uk 40 éven felüli nőt keres.


Ha pedig megnézed a társkereső statisztikákat, az általad hivatkozott részben, akkor az sem azt mondja, hogy kimondottan csak fiatalt keres az idősebb korosztály, hanem azt, hogy korban hozzájuk illőt, de ahogy haladnak a korral, úgy egyre szélesebb intervallumban, ami lefelé nő. (De a 42 évesek SEM 20 évest keresnek, hanem 27-45 éves korig! Nekem is ez a tapasztalatom egyébként, hogy van egy MINIMUM korhatár, ami alá már nem szeretnének menni, mert éretlennek, gyerekesnek tartják a nőket az alatt, és még szexre SEM kell, nemhogy kapcsolatra. Negyvenes ismerőseim körében az alsó korhatár 28-30 év, a felső pedig a saját koruk, plusz egy-három év.)

Tehát én nem látom a cáfolatát annak, hogy az emberek többsége (!) korban hozzájuk illő partnert keres, de való igaz, hogy egy bizonyos kor felett már 10 év korkülönbség sem sok.

Ettől függetlenül természetesen tarthatja fizikailag attraktívnak a fiatalokat, ezt sosem cáfoltam, de partnert nem ez alapján választ. És nem azért, mert nem tehetné meg, ezt viszont számos visszajelzésből tudom.

2013. nov. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:

Ha végig olvastad akkor ez egyértelmű társadalmak szintjén.



"Moreover, people often start out with inherent biases that some services have incorporated into their formulas, because after all, it is a business that aims to satisfy its customers. For example, Eharmony.com only matches women with taller men -- because so many women complain if they're set up with shorter men, says Warren. And 25% of men older than 50 say they only want to be set up with "fertile" women -- that is, younger women in their 20s and 30s, Warren says."


[link]



Hivatkozás után egyértelmű az eredeti szöveg. 25% 50 év felett 20-30 év körüli nőt akar. Nem az van odaírva, hogy 75% 50 év felettit. A többi 40-50 év körül vagy felett keres, de érvként nem használhatod, mivel a 70 éves is 50 év feletti és ő is kereshet 40 év körüli nőt.


A nagy szöveg amit bemásoltam egyértelmű a vonzerőről. Ez pedig nem érv részedről.

2013. nov. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!