Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok, a párotokkal való...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, a párotokkal való együttélés során milyen kapcsolati problémáitok voltak? Ezeket hogyan kezeltétek? Hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy mondjuk egy idő után jött egy kicsi megszokás, már nem figyeltetek annyira a másikra, kevesebbett beszélgettetek, nem igazán segített be a párotok a házimunkába, esetleg sokat ült a számítógép előtt.

Mi már fél éve lakunk együtt, párom elég sokat játszik a számítógépen, van, hogy hazajön csak puszi, vacsi és már ül is a gép elé játszani. Én meg szólok neki este fél 11-kor, hogy már ideje lenne elmenni fürödni, de akkor is csak gépezik tovább, majd 3/4 11 köröl elmegy fürödni és azután lefekszünk aludni kb. negyed 12-kor, reggel meg fáradt. Sajnos kevesebbet beszélgetünk, pedig én ezt igényleném, már beszéltem is erről vele is.

Csak szerintem neki ez a kikapcsolódás a munka után.

Tudom, már sokaktól hallottam, hogy ilyenek a férfiak és hogy ezen nem kell meglepődni, csak én nem tapasztaltam ezt még, mert nekem csak húgom van. ha lett volna fiútesóm is, akkor biztos nem lepődnék meg ezen.


2013. dec. 5. 12:42
1 2
 1/15 Költőnő? ***** válasza:
őszintén leülni megbeszélni
2013. dec. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az ő érdeke lenne hogy leszokjon erről. Nagyon rá lehet kattanni a számítógépezésre, legyen az Wow, Facebook vagy akármi. Ha nagyon nem hallgat rád kérd meg a barátait hogy beszéljenek vele, mert sokan csúsznak szét így. Egyre többet ülnek a gép előtt, a kapcsolat, a munka, a tisztálkodás és minden egyéb egyre inkább háttérbe szorul.
2013. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Persze, próbálok rá hatni, mert jövőre lesz az esküvőnk és nem szeretném, ha megromlana az amúgy nagyon jó kapcsolatunk ilyen hülyeség miatt, mert amúgy imádjuk egymást tényleg. Csak amíg nem éltünk együtt nem láttam, hogy neki hogyan zajlanak az estéi, viszont most, hogy ezt megtapasztaltam most már zavar.

Próbálom vele majd többször átrágni, de úgy, hogy ne azt érezze, hogy ezzel baszogatom, csak hogy ő is belássa majd, hogy jobb nekünk máshogy. Most persze nem azt mondom, hogy minden estét együtt kell tölteni, mert nyílván mindenkinek kell egy kis szabadidő a párja nélkül, hogy feltöltődjön, mert ő is el szokott járni barátokkal és én is eljárok a barátnőimmel. majd szerintem az lesz, hogy rászoktatom arra, hogy együtt csináljuk a vacsit, többet beszélgessünk stb.

2013. dec. 5. 13:02
 4/15 Költőnő? ***** válasza:
a kommunikáció a legfontosabb mind közül
2013. dec. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az a legfontosabb. Csak hogy is mondjam, vele nehéz megbeszélni a dolgokat. Igazából csak én beszélek és ő meg hallgat, úgy érzem nem tud mit mondani.

Vagy ha mond is valamit, akkor mindig azt mondja, hogy szerinte semmi probléma nincs a kapcsolatunkban, szóval ezért nehezebb vele, szerintem már fél attól, hogy mit mondjon, mert nem tudja, hogyan reagálok vagy nem tudom.

Azt értem, hogy ő azt érzi minden rendben, de akkor próbálhatna megérteni engem is. Szóval úgy érzem ő úgy gondolja, hogy ezekről nem kell beszélni, mert úgyis megoldódnak.

2013. dec. 5. 13:34
 6/15 A kérdező kommentje:

Régebben voltak köztünk problémák, nem mindg bíztam benne, de persze erre nem volt okom, mert semmit sem tett, csak ilyen hülye voltam. :) Szerencsére ez már a múlte, csak akkor még mindig megbeszéltük és akkor még ő is beszélt. De egy idő után már semmire nem mondott semmit, valószínű úgy érzi, hogy úgysem tud meggyőzni vagy nem tudom. :(

Mert mindig mondja, hogy gyönyörű vagyok én hülye meg állandóan azzal foglalkozom, hogy van egy kis pocim. :D

Szóval megértem, nem könnyű neki sem velem. :)

2013. dec. 5. 13:40
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem korai volt ez a lánykérés.
2013. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mi ezt egyáltalán nem éreztük korainak,mert már mindketten szerettünk volna ezt. Amúgy 4 éve vagyunk együtt és 1 éve vagyunk jegyesek. Szóval fél éve lakunk együtt és ez a probléma csak 1-2 hónapja van, előtte 1x nem veszekedtünk semmi. Sőt, azóta jobb is lett a kapcsolatunk, mióta összeköltöztünk. Amúgy már rengeteg próbatételen átment a kapcsolatunk, sosem volt olyan, hogy egyikőnknek is megfordult volna a fejében a szakítás. Ha itt leírnám, mi minden volt és a párom mégis kitartot mellettem szerintem mindenki azt mondaná, hogy ez a fiú tényleg igazán szeret.

Én ezt is egy próbatételnek fogom fel és tudom, hogy ezt is meg fogjuk oldani, csak még csiszolódnunk kell egymáshoz. :)

2013. dec. 5. 14:39
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezzel a problémával én is szembesültem, és sajnos nem sikerült megoldani. Idővel egyre többet ült a gép előtt, azt meg természetesnek vette, hogy a házimunka az én feladatom.


Ezzel kapcsolatban két dolgot tudok mindenképp tanácsolni.

Az egyik az, hogy ne várj a megoldással! Minél hosszabb ideig mennek így a dolgok, annál inkább hozzászokik, egy idő után pedig lehetetlen lesz változtatni.

A másik az, hogy még véletlen se fogalmazz úgy, hogy "segít" a házimunkában. Üljetek le és mondd el, hogy a háztartásotok közös, így az elvégzendő feladatok is. Már persze ha nem háztartásbeli vagy.

Ez kicsit olyan, mint anno a házi feladat: először el kell végezni az adott napi munkát, utána ülhet le a gép elé.


Az együtt töltött idővel pedig az a helyzet, hogy valami módon el kéne érni, hogy igénye legyen rá. Csináljatok programokat, legyenek gépmentes esték, akármi. Ehhez mondjuk kreatívnak kell lenni, de biztosan találsz jó ötleteket. Például menjetek el otthonról. Akár csak moziba, a lényeg, hogy esélye se legyen leülni a gép elé, hanem veled kelljen foglalkoznia.


Azt meg nem szabad elhinni, hogy a férfiak ilyenek. A régimódi anyukák nevelik ilyenekké őket. Nekem most olyan párom van, akivel ezek a problémák fel se merülnek. Teljesen természetes számára, hogy ha előbb ér haza, ő csinál vacsit, be tud rakni egy mosást, sőt még a porszívót is képes használni - anélkül, hogy erre egyáltalán utalást tettem volna. És ha már 2-3 hete nem voltunk semerre, akkor ő mondja, hogy jó volna kimozdulni már.

Beszélgettem anyukájával, ő büszke rá, hogy a fiai ilyenek. De mondta is, hogy már egész kicsi koruktól úgy nevelte őket, hogy ne szolgáltassák ki magukat, hanem vegyék természetesnek, hogy mindenből ki kell venni a részüket.

Az exem anyukája nem mesélt a nevelési elveiről, de azt hiszem, elég sokat elárul, hogy amikor egyszer nála aludtunk, reggel utasított, hogy vigyem ágyba a fiának a reggelit. Amikor mondtam, hogy szerintem van lába és ki tud jönni a konyhába, csak döbbenten nézett.


Szóval nem kell elhinni, hogy a férfiak ilyenek. A férfiak emberek, és a neveltetésük nagyban befolyásolja a viselkedésüket. Viszont ebből az is következik, hogy átnevelhetők :)

2013. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Költőnő? ***** válasza:
akkor ez sajnos hiába kommunikáció, nem őszinte... :(
2013. dec. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!