Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan esik rosszul, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik rosszul, vagy hárpia vagyok?

Figyelt kérdés

Páromról van szó, akivel 3 éve együtt vagyunk. (Még külön élünk). Anyagilag annyit kell tudni, hogy ő jobban keres nálam. Nemrégiben voltunk vásárolni, és kinézett magának egy ruhát, én pedig mondtam, hogy ha szeretné, akkor azt megveszem neki karácsonyra. Igaz, nem a legjobb, hogy nincs így meglepetés, de legalább olyat kap, ami tetszik neki és méretben is megfelelő. Nagyon örült neki. Aztán még úgy voltam vele, hogy azért csak legyen meglepetés is a dologban és mivel imádom őt, vettem neki egy kis ajándékcsomagot. Azt tudta, hogy milyen értékű a ruhanemű, és azt is, hogy van még mellette egy kis meglepetés. Nemrégiben rákérdeztem, kapok-e tőle valamit karácsonyra, erre azt felelte, hogy nem vett semmit még, és hogy ez milyen kínos neki. Akkor nekiindult és vett valamit. Most pedig megkaptam és szégyen vagy sem, de teljesen kettős érzéseim vannak. Egyrészről nagyon örülök neki, hogy kaptam ajándékot és tetszik is, másrészről viszont ez kb. 1500 ft lehetett maximum, pedig tudta, hogy a kis keresetemből mennyit költöttem rá. Pénze még volt pedig. Nem vagyok anyagias, csak valahogy úgy gondolom közel azonos értékben illik ajándékozni, pláne ha tudod az értékét. Ettől függetlenül szeretem őt, csak kissé csalódott vagyok. Jogos vagy csak felfújom a dolgokat?

L/22


2013. dec. 25. 16:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%
Felfújod.
2013. dec. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
47%
Mert az jobb, ha vesz egy drágább dolgot, ami nem tetszik neked?
2013. dec. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nagyrészt igazad van, mert nemcsak hogy nem azonos értékü kettötök ajándéka, hanem te vettél olyasmit, ami aránylag drága, és kimondottan neki tetszik, te meg kaptál valamit, ami jóformán nem kerül semmibe sem, de ami még rosszabb, nem is gondolkodott azon, hogy mi tetszenek neked, mivel tudna örömet szerezni.
2013. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is rosszul esett volna.

Ha szeretünk valakit, akkor készülünk, figyeljük, minek örülne, nem nyafognánk, hogy milyen kínos, hogy még nem vett semmit. Aztán ripsz-ropsz, vesz valamit, hogy tiszta legyen a lelkiismerete.

Azért esett volna rosszul, mert úgy érezném, nem figyel rám. Egy szomszédnak, vad idegennek is törjük a fejünket, mivel okozhatnánk örömöt. Szerelmünknek meg főleg!!!

2013. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
45%
előre meg kellett volna beszélni hogy mennyi összegben ajándékoztok. Megbeszéltétek? Ha nem, akkor nem jogos hogy kiakadtál, végül is ő nem tudhatta hogy te hogy gondolod..
2013. dec. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Én értelek, nem az bánt hogy olcsó, hanem hogy az utolsó pillanatra hagyta, miután rákérdeztél.


Nekem ez nagyon rosszul esne, ha szeretünk valakit, akkor készülünk arra, hogy meglepjük, és nem az utolsó pillanatban veszünk valamit kötelező jelleggel.


Nekem ezzel tönkre tette volna az ünnepet.

Nem az értéke miatt, hanem hogy ennyire semmibe vett.

2013. dec. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%
A férfiak nem tudnak ajándékozni,fogjátok már fel :D
2013. dec. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
50%

"A férfiak nem tudnak ajándékozni,fogjátok már fel :D"


OK, de akkor ne is fogadjanak (és várjanak) el (értékes) ajándékot!

2013. dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%

Az ajándékozás NEM csereakció, hogy azonos értékben vegyünk a másiknak valamit!

Az a fontos, hogy olyant vegyünk, aminek a másik örül.

Akkor lenne igazad, ha a ruhát nem te akartad volna megvenni, hanem ő kéri, hogy fizesd ki.

Így semmi okod megsértődni.

2013. dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Jogos, nekem is rosszul esett volna. (Voltam már kicsit hasonló helyzetben.)
2013. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!