Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan esik rosszul, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik rosszul, vagy hárpia vagyok?

Figyelt kérdés

Páromról van szó, akivel 3 éve együtt vagyunk. (Még külön élünk). Anyagilag annyit kell tudni, hogy ő jobban keres nálam. Nemrégiben voltunk vásárolni, és kinézett magának egy ruhát, én pedig mondtam, hogy ha szeretné, akkor azt megveszem neki karácsonyra. Igaz, nem a legjobb, hogy nincs így meglepetés, de legalább olyat kap, ami tetszik neki és méretben is megfelelő. Nagyon örült neki. Aztán még úgy voltam vele, hogy azért csak legyen meglepetés is a dologban és mivel imádom őt, vettem neki egy kis ajándékcsomagot. Azt tudta, hogy milyen értékű a ruhanemű, és azt is, hogy van még mellette egy kis meglepetés. Nemrégiben rákérdeztem, kapok-e tőle valamit karácsonyra, erre azt felelte, hogy nem vett semmit még, és hogy ez milyen kínos neki. Akkor nekiindult és vett valamit. Most pedig megkaptam és szégyen vagy sem, de teljesen kettős érzéseim vannak. Egyrészről nagyon örülök neki, hogy kaptam ajándékot és tetszik is, másrészről viszont ez kb. 1500 ft lehetett maximum, pedig tudta, hogy a kis keresetemből mennyit költöttem rá. Pénze még volt pedig. Nem vagyok anyagias, csak valahogy úgy gondolom közel azonos értékben illik ajándékozni, pláne ha tudod az értékét. Ettől függetlenül szeretem őt, csak kissé csalódott vagyok. Jogos vagy csak felfújom a dolgokat?

L/22


2013. dec. 25. 16:48
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Igazából az bánt, hogy nem sokat gondolkozott rajta.. pedig mikor kérdezte, minek örülnék, írtam csomó dolgot, és az mind max. annyiba kerül mint amit ő kapott kb.

Nem beszéltük meg az összeget, de ha már megmutatta, hogy ő azt szeretné, és megvettem neki(nem ellenkezett, hogy ez drága lenne ajándéknak), akkor magától értetődőnek vettem, hogy közel azonos értékben kapok majd. Neki ilyen szinten könnyebb is a dolga, tudja, hogy nagyjából mennyit szánjon ajándékra. Az a baj, ha nem kérdezek rá és nem írja, hogy ez kellemetlen, de még nincs semmi, akkor lehet még ezt se kapom? Egyébként szeret engem, de egy nőnek is jólesik a gesztus, ha meglepik. Pláne karácsonykor.

2013. dec. 25. 17:11
 12/29 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kissé felnagyítod a problémát,bár sejtem,mi esik rosszul valójában.Talán nem is az ajándékod értéke bánt,hanem hogy kutyafuttában vette,úgy,hogy rákérdeztél.Ettől függtelenül ennek az apróságnak is örülj,engedd el a haragot,sértődöttséget,és próbálj belül megbékélni így ünnepekko.Hanyag és figyelmetlen volt a párod,ez tény,de bocsásd ezt meg neki,hiszen férfiból van!Illetve elmondhatod neki,hogy máskor jobban esne,ha előre készülne.Aztán téma lezárva.
2013. dec. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
54%
te váalsztottad magadnak,nem igaz bameg 3éve nem ismerted ki,milyen faszari a barátod....én kidobnám
2013. dec. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

"A férfiak nem tudnak ajándékozni,fogjátok már fel :D"


Ez nem igaz. Azok nem tudnak (férfiak,nők), akiket pont nem érdekel, hogy a másik örülni fog-e neki. És igen elvárható lenne, hogy közel azonos értékben adjatok egymásnak ajándékot. Ráadásul több hete volt kitalálni nem Karácsony délután kéne futkosni az ajándékodért, miután megkérdezted esetleg ad-e valamit.

2013. dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
17%

"azonos értékben illik ajándékozni"


???

Mondd, te illemből vagy vele együtt, vagy mert szereted?

Igen, anyagias vagy.

2013. dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Rettentő kínos, ja. De nekem még az is fura, hogy rákérdeztél, hogy kapsz-e ajándékot? Szokás rákérdezni? Én még életemben soha nem kérdeztem rá ilyesmire. Csak nekem fura ez?
2013. dec. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

" "azonos értékben illik ajándékozni"


???

Mondd, te illemből vagy vele együtt, vagy mert szereted?

Igen, anyagias vagy."


Pont a kedves barátja tűnik úgy, hogy sz*rik a fejére.

2013. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Nem illem kérdése, de ha én ráköltök 6 ezer ft-ot a 40 ezres részmunkaidős fizetésemből, akkor jólesett volna ha kapok valami kis személyeset hasonló értékben. És igen, rákérdeztem, épp azért mert sejtettem, hogy nem vett semmit, kíváncsi voltam hogy reagál rá. Mindkettőnk családjának megvásároltuk, amit kell, így sejtettem, hogy csak én maradtam ki. De nem akarok ebből vitát, köszönöm a véleményeket. Akkor biztos én fújom fel kissé.
2013. dec. 25. 17:27
 19/29 anonim ***** válasza:

Nem fújod fel! Nekem is rosszul esne,h.ennyire nem gondolt rám,az utolsó pillanatban meg kb.elszaladt egy üzletbe és vett az említett összegért egy ajándékdobozt amit még ki sem kellett választani,mert össze volt dobozolva(testápoló+tusfürdő pl.)

Na ezért esne nekem is rosszul!

2013. dec. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"A férfiak nem tudnak ajándékozni,fogjátok már fel :D"


ez nem igaz, de biztos minden idióta, figyelmetlen, bunkó pasi ezzel takarózik :)

érdekes, nekem a barátom tudott méretben és stílusban is megfelelő ruhákat venni meglepetésként, pedig mi 'csak' februárban leszünk együtt 2 éve, szóval kevesebb mint a kérdezőéknél..


egyébként ez tényleg bunkóság volt a barátodtól. nem ajánlotta fel, hogy elmehettek még valamit vásárolni karácsony után??

2013. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!