Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak én látom úgy, hogy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom úgy, hogy ez szakítóok?

Figyelt kérdés
A párom délben kel, éjjelig fennt van (minden este sörözik vagy borozik egyedül), éjszaka filmeket néz, zenéket hallgat félrészegen, és nagyon jól elvan. kb 23.00-23.30-kor akar vacsorázni. Ez normális? Olyan eltérö az életritmusunk, hogy nem hiszem, hogy ezt bírni fogom.

2013. dec. 28. 13:53
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Az ivászatról beszéltem már vele, de ö azt mondja, hogy bármikor abba tudná hagyni a piálást.

Mondjuk szerintem nem.

2013. dec. 28. 14:22
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Aki beszólt, hogy vigyázzak a szavakkal:

A kérdésben leírt férfi minden éjjel egyedül iszik, minden egyes este során!, és a nő nem szólhat ebbe bele. Szerintem ez alkoholista, de nyugodtan érvelj ellene, csak akkor fejtsd ki.

2013. dec. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Nem mondod :D ***** válasza:
Te véletlenül nem az én exemmel jársz? :D
2013. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
31%

#12 – Nem nevezném beszólásnak elsősorban, egyszerűen csak megjegyeztem, hogy ilyen következtetések levonásához nem elegendő egy felszínes felvázolása az illető férfinak.


Ugye mit tudunk róla: azt, hogy éjjel szeret sörözgetni és borozgatni otthon, egyedül.


Azt viszont vegyük figyelembe, hogy emellett van munkája, ergo nem megy a piálgatás a karrier kárára , ami ugyan az alkoholistáknál gyakran megfigyelhető, mert számukra már minden másodlagos az alkoholon kívül. Ez viszont ebben az esetben nem érvényes.


Azt is vegyük figyelembe, hogy ha ugyanilyen helyzetről lenne szó, csak az egyedülléti iszogatás helyett szociális, baráti körben történő piálás lenne, akkor ismét nem neveznénk alkoholistának az illetőt, mert az emberek hajlamosak inkább arra aggasztani ezt a jelzőt, aki egyedül iszik. Noha attól, mert valaki egyedül iszik még nem feltétlenül alkoholista, valamint attól, mert társaságban iszik, még lehet alkoholista. Tehát az , hogy milyen körülmények között iszik valaki, még nem elegendő támpont arra nézve, hogy alkoholista-e vagy sem.


De végül is mindenki azzal bélyegezze meg a saját párját, amivel akarja, én ismerek számos embert , aki esténként megiszik néhány pohár whiskyt és attól még sikeres, stabil személy, úgyhogy a kettő nem zárja ki feltétlenül egymást.


Ezzel nem azt mondom, hogy a kérdező párja nem alkoholista – de , lehet, hogy az. Viszont csak ilyen felszínességekből következtetni, hogy szeret borozgatni meg sörözgetni, elég merész dilettantizmus.

2013. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
hát az az egyedüli piálás fura... de a későn fekvés... szüleim is el vannak tolódva... apám minden este 1 körül alszik és 5 körül kel (nem tud aludni) anyám meg 10 körül fekszik és hétvégén 9 körül kel... ez van :D megszokták már vagy 30 éve
2013. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

BLACK MAFIA!


Ha valaki nem egyedül, hanem társasággal iszik minden este, azt ugyanúgy hívhatjuk alkoholistának. Az alkoholista nem csak az a lecsúszott csöves, aki ott ül az aluljáróban, és a kannásra gyűjtöget, miközben már eleve részeg. Az, hogy valaki eközben sikeres, munkája van stb., még nem zárja ki az alkoholizmust. Alkoholista = alkoholfüggő. Számomra nem férne bele, hogy a párom minden áldott este igyon, mert ez már bizony függőség.

2013. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%

#16 - Épp ezt mondom, hogy aki társaságban van, az hasonlóképpen lehet alkoholista. Azonban az emberek többsége hajlamos elsősorban azt alkoholistának titulálni, aki egyedül iszik. Mindegy, ezt a részt akkor lezárhatjuk.


A függőséggel kapcsolatban: honnan is állapítjátok meg azt, hogy alkoholfüggő az illető ? Van speciális függőségmérőtök, amiről még a világon senki nem tud ? Vagy mégis honnan tudjátok megállapítani azt, hogy függ az alkoholtól és nem tudna róla lemondani, HA akarna ?

2013. dec. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is válóok. 23/F
2013. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Igenis alkoholista. Nincs vita.
2013. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Aki minden áldott nap elfogyasztja a mennyiségét, mert MUSZÁJ, hogy megkapja, az függő. Ha ez két sör, akkor is. Pont a Zacher mondtw egy előadásában, hogy ha valaki azt mondja, hogy ha akarnám bármikor abba tudnám hagyni, az már függő. A saját tapasztalatom is ezt mutatja.
2013. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!