Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Zaklatnak facen (életveszélyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zaklatnak facen (életveszélyes fenyegetésekről van szó, arrol h megkínoz engem és a 7 honapos lányom), tehetek valamit? (aki azt hiszi kamuzok, szivesen elküldöm a profilt és a beszélgetést, aki megtalálja fizetek neki!

Figyelt kérdés
A dolog igy indult:volt egy nő,felvett(svédnek irta magát),majd a férje is...nagyon nagy kamu az egész..irta h microbiologus mmeg h milliárdosok az AHG tagjai stb...egy ideig nevettem aztán eldurvult a dolog:fenyegetett h megöli a lányom,megkínozza,velem együtt.feljelentettem a rendőrség tehetetelen,mert a fb elvileg nem is foglalkozik ilyenekkel,csak pl ha emberölés történt a profil miatt,nemzetközi prostitucio stb..azota is zaklat,millo profilt készített.Tudja hol lakom,mert tudakozón lekérte a z adatokat.letiltottam rengetegszer,de mindig uj profilz csinál és az egyebekbe ir.kitette a számom,mint szextelefon hirdetést..Nem változtattam meg hátha felhív és a nyomára bukkanok,v hagy vmi nyomot...komolyan félek hisz tudja hol lakunk,kérlek segítsetek..nem ingyen kérem

2014. jan. 14. 00:26
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim válasza:

1.jelentsd fel zaklatásért a rendőrségen

2.jelentsd az fb-nek hogy zaklat

3.tiltsd le őt, hogy nem ismerösöd

4.ne vegyél fel ismerősnek olyat akiről fogalmad sincs, h. kicsoda

5.ne ird ki és ne add meg a telefonszámodat és címedet

6.ha ez nem segít töröld a profilodat

7.minek akarsz a nyomára bukkanni? találkozni akarsz vele? miért? jó lenne ezt magadban tisztázni! majd megmondod, hogy ejnye-ejnye ez nem illik?

2014. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:

A többiek mind jókat javasoltak.

Egyébként remélem az üzeneteket nem törölted ki. Amit tényleg tehetsz, hogy nullára redukálod azt, hogy idegenek mit láthatnak a profilodból és mennyire léphetnek kapcsolatba veled.

Vagy töröld a mostani profilt és hozz létre egy új profilt egy kamu de hihető álnévvel. De már eleve ezzel regisztrálj,ne utólag módosítsd, mert a fenti url címsorban nem valószínű hogy meg fog változni a név. Azokban akikben tényleg megbízol, felveszed őket ismerősnek és többet senkit. Ha így csak 20 ismerősöd lesz, akkor csak annyi.

Telefonszámot pedig egyből cserélni kellene, nem akkora nagy dolog vagy tragédia.

Egyébként miért vagy olyan biztos benne, hogy nem ismered az illetőt és hogy biztos a fb-ról és a tudakozóból tájékozódik?

Ja és tényleg keress fel egy jogi szakembert ill. egy számítógép zsenit, aki mondjuk ért egy két dologhoz (ha érted mire gondolok) és hátha tud tanácsot adni vagy akár segítséget is, hogy vajon mennyire lehetne lenyomozni az illetőt.


Tessék gugliztam neked egy kicsit a zaklatásról

[link]


Ez pedig egy twitteres esetről szól, érdemes elolvasni, mely szerint ilyen jellegű zaklatásért itthon két év jár, szóval a rendőrség igenis foglalkozik az üggyel.

[link]

2014. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
Kicsit elegem van abból,h kamunak állitja be néhány ember a dolgot.Bizonyítani tudom az igazam:megadhatom az illeto profilját illl elküldhetem az üzeneteteit.Aki szid,annak annyit,NEM azt kérdeztem mennyire voltam barom,hisz ezt tudom én is...meg h nem kellett volna kiirni infókat...eső után köpönyeg,hülye vtam...DE!a nyugodt élethez jogom van,illetve h felelősségre vonják azt a valakit ahhoz is...Aki azt irta h egy áldozat nem így ir kérdem én:akkor hogy??aki azt irta:a rendőrség igenis foglalkozik a dologgal kívánom sose tudja meg mennyire nincs igaza.
2014. jan. 14. 11:02
 34/54 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, ne sértődj már, itt szinte mindenki segíteni akar!!!!

de most akkor mégis mit csináljunk, vagy mit mondjuk? mert a rendőrség nem csinál semmit, a tudakozó szemét, telószámot nem cserélek, adatokat nem változtatok, szépen ülök otthon amíg az illető megunja.


Legalább amit linkeltem megnézted? Utána néztél a zaklatás fogalmának és jogi hátterének? Ha ennyire leírtad a rendőrséget, akkor keress egy hozzáértő jogászt/ügyvédet (a neten is vannak ingyenes tanácsadások). Gondolom a lányod élete csak megérne neked pár ezer ft kiadást egy tanácsadásért. Akár talán még a rendőrségre is elkísérne, hogy ne rázzanak le.

Mert ne is haragudj meg, de jelenleg csak ész nélkül puffogsz és gondolom azt várod, hogy valaki kézen fogva elviszi hozzátok az illetőt, te meg jól ledorgálod.

2014. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
Nem várok semmi ilyesmit...a tudakozo nem szemét,hisz anno ÉN nem titkositottam az adataim...megnéztem amit linkeltél és köszönöm,de már utánanéztem a zaklatás fogalmának ezelott is.A rendörség pedig még a feljelentésrol is lebszélt...a jogi tanácsos pedig nem találja meg az illetőt...azért is lenne szükségem vkire aki ért a számítogéphez,azárt irtam h fizetek is érte,mert nem ismerek ilyen embert.Azt pedig h kamuzással vádolnak nem épp segítőkészségnek nevezem...aki segíteni akart annak köszönöm
2014. jan. 14. 11:16
 36/54 A kérdező kommentje:

ezt pár napja is kiírtad.

miért nem mész akkor a rendőrségre..ennyi!!!

mint gyíkos gyökerektől kérsz segítséget.


Ne facebookozzál!


Csupa segítőkészség..

2014. jan. 14. 11:26
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig segítőkészek vagyunk. A Facebook nagy veszélye és hátránya pont ez. Tehát ha valaki azt tanácsolta, hogy ne használd, az nem szívatásból írta, hanem ez tényleg egy józan tanács. A másik tanács, amit adhatna, hogy használd körültekintően, azonban ehhez pár havonta több oldalas szerződéseket kell elolvasni, havonta órákat szánni arra, hogy biztonságossá tedd a profilod, és persze semmilyen személyes infót meg nem osztani.


Honnan tudod, hogy milyen "ip-rejtő" szolgáltatást használ? Erre azért kíváncsi lennék.


De őszintén szólva szerintem, ezt a kérdést feltenni is irtózatosan nagy butaság, ugyanis a fenyegető simán megtalálhatja, vagy már meg is találta. Ha valóban ért a számítógépekhez(tehát veszélyes), és nem csak egy unatkozó amatőr, akkor automatikusan gyűjt is ilyen információt, tehát biztosan van már tudomása róla, hogy mit forralsz itt ellene. És ha elég ravasz, akkor simán rád ír, másik kamu névvel, és elhitet veled dolgokat, újabb információkat is kicsalhat, stb. Tehát azt is javaslom, hogy senkinek ne adj ki itt sem semmilyen további információt, se nyilvánosan, se privátban, akkor sem ha itt kérik.


Amit én javaslok, hogy:

1. Keress fel egy ügyvédet, aki egyrészt segít kitalálni, mit tehetsz, másrészt magabiztosabban lép fel mint te, ha a rendőrség akadékoskodik

2. Tegyél feljelentést a rendőrségen, akkor is, ha a rendőrök ezt nem javasolják, mert "úgyse kerül kézre".

3. Használj körültekintően minden internetes oldalt, ne adj ki olyan információt, ami bármilyen módon bajba sodorhat. Olvasd el az összes szolgáltatás felhasználási feltételeit. Illetve személyesen, telefonon, levélben, stb. tehát semmilyen módon se add ki ezeket az információkat, ugyanis ugyanaz a veszélye. Csak megbízható emberekkel érdemes kommunikálni.


Hidd el, tudom miről beszélek. Információval foglalkozom, többek között ilyen adatok gyűjtésével és elemzésével. A Facebook adatok alapján a legtöbb felhasználó profilja feltárja szinte a teljes személyiséget, életmódot, világnézetet, és megjósolhatóvá tesz rengeteg magánéleti eseményt, akár olyanokat is, hogy mikor hagyja el a házát. A Facebooknál lévő adatok gyakorlatilag a teljes életed nyomon követik, mint egy titkosszolgálat, de a publikus információk alapján is kiderülnek olyan adatok, amelyek veszélybe sodorhatnak. Mint például most.


Az általam javasolt lépéseket szerintem azért tedd meg, mert ennél ésszerűbbet szerintem nem lehet kitalálni. Mindenkinek van joga a nyugodt élethez, ebben igazad van, de amint látod, ebben a világban minden jogért tenned kell, és tájékozódnod. Még azért is, hogy a rendőrség kivizsgálja az ügyet! Ugyanis ha nem lépsz fel magabiztosan, még képesek lerázni ezt a feladatot. Leginkább a 7 hónapos lányod nyugalma érdekében érdemes magabiztosan, erővel fellépned, mert Ő most pont abban az életszakaszban van, amikor nyugalomra, szeretetre, teljes megbecsülésre van szüksége a fejlődéshez.

2014. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod nagyon sokat segített.
2014. jan. 14. 12:39
 39/54 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező. Te mazochista vagy!

Ezért nem fogadsz el egyetlen segítő tanácsot sem, mert élvezed a helyzetet.

2014. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
Így van...nagyon jol esik ilyen helyzetben kelni feküdni
2014. jan. 14. 17:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!