Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért baj az egyeseknek hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az egyeseknek hogy olyan feleséget szeretnék aki főállású anya lesz és nem akarom hogy dolgozzon, inkább otthon legyen?

Figyelt kérdés
Ma osztályfőnökin beszélgettünk a családról és ofő nekem támadt azzal, hogy miért akarnám a konyhába kényszeríteni a feleségem, mikor a fentit mondtam.
2014. jan. 15. 20:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Ezzel nagyon kiszolgáltatott helyzetbe kerülne a feleséged, nagyon nagy önzőség tőled!
2014. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

8: 18 vagyok és most megyek egyetemre szeptemberben. Mérnöki vagy gazdasági szakra akarok menni, most éppen a mérnök vonz jobban. Még 1 hónapom van dönteni hova jelentkezzek első helyre.


9: Ja, van egy elképzelésem arról hogy milyen nővel tudnék együtt élni hosszabb távon és az olyan, aki szívesen töltené az időt otthon a családjával. Ez nem azt jelenti hogy nem kezdek más nővel, hiszen messze van még a családalapítás (lehet hogy egy évtized), de gyereket vállalni csak olyan nővel tudnék.

2014. jan. 15. 20:45
 13/29 A kérdező kommentje:

11:

Mi van, mivel? Azzal, hogy ha el akarna válni tőlem, akkor a bíróság neki ítélné az általam addig megkeresett vagyon felét, a gyerekeket, a házat és gyerektartást is kéne fizessek?


Ha családot akarnék, egyrészt nekem is ugyanolyan kockázat legalább, másrészt meg eszembe sem jut ilyen alapból, hogy az egyik hogy van kiszolgáltatva a másiknak.

2014. jan. 15. 20:47
 14/29 anonim ***** válasza:
19%

1) Neked még tutira nem volt nőd!

2) Balfsz vagy!

3) Szar példa van előtted.

4) Honnan tudod hogy nem esel ki az egyetemről?

5) Honnan tudod hogy milyen lesz a munkaerőpiac 10-20 év múlva?

6) A nők meg nem kutyák, akikkel úgy bánhatsz kényed-kedved szerint mint valami állattal. Nekik is vannak érzéseik, vágyaik és igenis járjon munkahelyre, szocializálódjon!!! Éljen normális életet! Remélem az ilyeneknek mint te, sosem lesz senkijük!

2014. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

9 vagyok.

De figyelj már, nézd a nőd szemével a dolgot. Lehet szeretne dolgozni, mert ha azt csinálod amiben jó vagy és szereted, az értelmet ad, és nemcsak a férfiak szeretnék a karrierben kihozni magukból a maximumot és élvezni amivel foglalkoznak. Mert az jó érzés. Önzőség elvenni ezt valakitől. Persze ha valaki háziasszony-anya akar lenni, az pont jó, de ha többre vágyik... Én rosszul érezném magam így, olyan degradálva, hogy na, ennyire vittem és magamba fordulnék.

2014. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki magából indul ki...

Igenis rengeteg olyan nő van (én magam vagy négyet-ötöt ismerek) akit tökéletesen kielégít az anya-háziasszony szerep, és nem vágyik másra. Sőt, olyanról is tudok, akinek már a férje pedzegette, hogy valamit csináljon már, ha nem dolgozik, legalább tanuljon, vagy hobbi, vagy valami, de nem, neki elég volt az anyaszerep. És amikor már kamaszok lettek a gyerekei, szült még egyet. VAN ILYEN! Nem kell rögtön támadni a kérdezőt, hogy ezzel megalázza a nőt, mert van olyan nő, akinek ez jó.

És a kérdezőnek meg joga van ilyen nőt választani társul, ha ezt preferálja.

2014. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a gondolkodásmeneted,és szerintem jó dolog.Viszont gondolom nem egy butuska tanulatlan feleséget szeretnél, ezért ha a lány már végzett egyetemet,elmehet ő is pénzt keresni,azzal csak jobb nektek. Az más,hogy majd gyakran lesz otthon a gyerekekkel, mert annyi lesz:D
2014. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
36%

"de ehhez nagyon jól kereső apuka kell ám"

Hm. Ez attól is függ mekkorák az igények. Érdekes Magyarországon a nők hozzáállása. Irigylik pl.az osztrák nőket, mondván ők mindent meg tudnak adni a gyereknek. Tőlünk keletebbre /ahol szintén többet szülnek a nők/ meg hát ugye elmaradott, primitív lények. Én sokáig otthon voltam, a férjem nem keresett jól. Elfogadtam ismerősöktől ruhákat, cipőket. Babakocsit stb. örökölték a kisebbek. Tartozásunk nem volt. Pár évig autónk sem. Sokat kirándultunk, szép volt ez az időszak. A többség nem bírt volna megélni annyiból amennyit a férjem keresett, hiszen az oviba, iskolába szinte kötelező autóval hordani a gyereket akkor is ha az közel van. Nem az anyagiakra kellene mindent ráfogni. Magyarországon a nőknek fontosabb a karrier mint a gyermekvállalás. Az osztályfőnököd is tipikusan ilyen nő, ezért nem tetszett neki az amit mondtál.

2014. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Mert nem tudják elfogadni hogy van, aki nem ugyanúgy gondolkozik, mint ők.

Tény, hogy a nőket nem kemény fizikai munkára "tervezték". Viszont nem lehet az összes fodrász, műkörmös, sminkes, az ilyen női munkákból mindig túljelentkezés van. Jó lenne, ha működnének úgy a dolgok mint régen, hogy a férfi el tudta tartani a családot.

A nagyszüleim is, szerettek otthon lenni, rendben tartani a házat, gyerekekkel foglalkozni, kézimunkázni, állatokat nevelgetni.

Én pl. szeretek főzni, a mosogatást sem utálom, a vasalást sem, a kisgyerekekért rajongok, szeretnék 3-4 sajátot az biztos. Van akinek ez való, nem mindenki érzi magát törtető munkahelyeken, ahol egymást intrikálják, fúrják, kínozzák.

Egy békés otthonban lenni sokkal jobb, ettől még nem szűnik meg a világ, időnként el lehet menni erre-arra.

Az a jó, ha az emberek nem gondolkoznak egyformán, mert így mindenki talál magának megfelelő párt.

Az osztályfőnököd szűk látókörű ember főleg, hogy a mai világban nincs ilyen, hogy "konyhába kényszeríteni" valakit. Mert ha nem tetszik, az illető foghatja magát és leléphet, elválhat, olyan következmények nélkül, mint az arab országokban, ahol halálra kövezhetnek valakit.

Gondolom te is olyannal képzelted el a házasságot, aki önálló, saját döntésből adódóan szeretne főállású anya lenni a te oldaladon.

Ez pedig így korrekt.

2014. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

14: De, volt már 2 barátnőm. A szüleim példájával nincs semmi gond. Apa elég pénzt keres, hogy eltartsa a családját, anya pedig mindig itt volt velünk, ha szükség volt rá.

Nem tudom milyen lesz a munkaerőpiac, de jórészt tőlem függ, hogy merre kormányozom az életem és én afelé akarom, hogy legyen annyi keresetem és vagyonom hogy egyedül is eltartsam a családom.


Miért lennének kutyák? Nem olyan nőt keresek, aki karriert akar és ezt aztán elveszem tőle, hanem alapból olyat, aki olyan férfi partnert keres, amilyen én vagyok, hogy ő ezáltal olyan partner lehessen, amilyet én keresek. Ha mindketten ugyanazt akarják és megkapják, az miért baj? Nem mondom, hogy ne szocializálódjon.


15: Pontosan, nyilván olyat találok, aki alapból így képzeli el a dolgokat. Biztos sok lány van, aki szívesen lenne főállású anya.


Gondolom három ember meg tud élni 200 ezerből ugyanúgy, mint 600 ezerből. Ha nem is egyből álomfizetésem lesz (de miért ne lehetne ugye?), de azért minél többet szeretnék, akár annyit is mint apa keres.

Plusz nem is most akarok családot. Ha csak 30 éves koromban lesz, akkorra azért már a fizetésem is magasabb lesz, mint kezdőként plusz addigra már valami vagyonom is lehet. De mondom, az anyagiak miatt aggódom legkevésbé, mert úgy is össze fogom hozni a dolgot.


Csak a tanárom szavai -és itt pár emberé- vágott arcon, mert gondolom nem értik meg, hogy nem rabláncon akarok tartani senkit, hanem alapból olyat keresek, aki örül annak hogy főállású anya lehet.

2014. jan. 15. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!