Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért baj az egyeseknek hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az egyeseknek hogy olyan feleséget szeretnék aki főállású anya lesz és nem akarom hogy dolgozzon, inkább otthon legyen?

Figyelt kérdés
Ma osztályfőnökin beszélgettünk a családról és ofő nekem támadt azzal, hogy miért akarnám a konyhába kényszeríteni a feleségem, mikor a fentit mondtam.
2014. jan. 15. 20:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
18, azért mert egy nő fontosnak tartja a karriert, abból hogy következik hogy fontosabbnak tartja a családjánál? Miért zárja ki egymást a kettő? És ha igen, az is csak egy nőnél bűn, persze.
2014. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
3 ember meg tud élni 200 ezerből?! na ne nevettess...látszik,hogy fogalmad sincs mennyiből lehet megélni.
2014. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Mond valamit 18.


Egy nő sokkal jobban tudja nevelni a gyerekeit általában, mint egy férfi.

A nőnél és a férfinél is igaz, hogyha a karrierre koncentrál, akkor sokkal kevesebb ideje marad a családjára. Nem akarom elképzelni milyen lenne, ha mindkét szülőm karrierista lenne.

Én úgy érezném jól magam igazán a bőrömben majd, ha átvitt értelemben ugyanazt csinálnám, amit egy férfi 1000, 10 000, vagy 1 millió évvel ezelőtt. Eltartanám a családom.

Amiért a társadalom ezt "bűnnek" gondolja az azért lehet, mert a férfinak nincs választása. Sz_r a nevelésben alapvetően, ezért neki mindenképpen dolgoznia kell. De a nő jó a nevelésben, viszont ha a munkát helyezi előbbre, akkor mi lesz a gyerekekkel és a bensőséges családi hangulattal? Egyből ezekre asszociálok, mert én sem éltem másban itthon. Örülök, hogy engem nem az utca, a barátaim, a tanáraim neveltek, hanem a személyiségem jó részét a szüleimtől kaptam.


Igen, 3-an 200-ból. Miért, szerinted hányan élnek ez alatt? A legjobb barátomék négyen élnek 150 ezerből, mert a szülei minimálbér közelében keresnek és nem túl gazdagok, de attól még életben vannak. Plusz nem mindenki Budapesten lakik.

2014. jan. 15. 22:27
 24/29 anonim ***** válasza:

"3 ember meg tud élni 200 ezerből?! na ne nevettess...látszik,hogy fogalmad sincs mennyiből lehet megélni."

Te nem vagy képben. Ismerek olyanokat, akik négyen élnek 200-nál alig többől.

2014. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Inverz Tűz ***** válasza:
100%

Szerintem jól gondolkodsz. Nem azzal van a baj, hogy eltérő véleményük van az embereknek ezzel a felfogással kapcsolatban, hanem azzal, ha a körülöttük lévőket a saját gondolkodásuk szerint szeretnék formálni.


Hagyományos értelemben a te vágyad, és az általad megteremtendő családkép a legideálisabb. Manapság azért is tértünk el egyre jobban ettől, mert egy férfi nem feltétlenül tudja egyedül megteremteni a család számára az elégséges anyagi körülményeket. Minél modernebb környezetben akar élni, annál több pénz kell, viszont ez nem lesz egyenes arányban a jóléttel.


Egy gyereknek pedig az anyja mellett a helye, és nem csak 3 éves koráig. De vannak, akik még ennyi ideig se törődnek vele, vagy a másik, hogy gyereket se vállal, mert manapság már ez is egyre jellemzőbb a fejlett országokban.

2014. jan. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
46%

Nincsen gond azzal ahogyan gondolkodsz. De azon is elmélkedj, hogy ha ilyen párt keresel, és meg is találod, akkor pár év után ne merd a fejéhez vágni, hogy te tartod el! Mert te választottad ezt az életet.


Csak mert a férfiak nagy része előszeretettel vágja képen a feleségét, élettársát ezzel, hogy ő tartja el, amikor az épp munkanélküli, vagy otthon van a gyerekkel.

Ha a feleség nem ért egyet a férj minden szavával:) például ilyen esetben.


Erre gondoltak azok akik azt írták, hogy a feleséged kiszolgáltatott helyzetben lenne így. Mert ha nem ért veled egyet pl. Akkor te szemrehányást tehetsz neki hogy márpedig az van amit te mondasz és akarsz, mert te tartod el.

Általában az ilyen nők nem lépnek ki abból a kapcsolatból amiben verik, bántalmazzák őket. Mert nem dolgoznak, nincs keresetük, nem tudnak hová menni, nincs miből.


Szerencsére nem minden férfi ilyen. Az én férjem sem mondott egy rossz szót sem, amikor elvesztettem a munkámat. Tudta hogy nem jókedvemben vagyok otthon. Azóta már találtam másikat, de egy világ omlott volna össze bennem, ha a férjem ilyesmit mondana nekem.


Szóval ha ilyen kapcsolatot szeretnél, nincs vele baj, csak akkor vállald a felelősséget, és ne használd ki az előnyt, a feleségeddel szemben, hogy te keresel pénzt.


27/N

2014. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Manapság már az válóperekben is elismerik, hogy a nő otthoni munkája is érték - tehát pl. asszonytartást is megítélnek arra hivatkozással, hogy a nő biztosította a "hátteret", amíg a férje építgette a karrierjét, ahelyett, hogy a saját karrierjét építgette volna. Mindenki maga dönti el, hogy milyen életformát preferál, és azt is, hogy ahhoz talál-e megfelelő partnert.


Egyébként van még egy köztes megoldás - csak sajnos nálunk nagyon ritka: ha a nő otthonról dolgozik, pláne részmunkaidőben. (Én pl. ezt teszem.) Itthon is vagyok, de pénzt is keresek, meg karriert építek. Pl. egy újságíró anyuka ezt meg tudja tenni. (De sok más ilyen foglalkozás van, pl. varrónő és egyebek).

2014. jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

26-27:

Tudom amit mondtok, azért is írtam korábban, hogy "ha el akarna válni tőlem, akkor a bíróság neki ítélné az általam addig megkeresett vagyonunk felét, a gyerekeket, a házat és gyerektartást is kéne fizessek". Meg még asszonytartást is?


Ezért mondom hogy pont egyformán vagyunk "kiszolgáltatva" egymásnak. Bár ebbe belegondolva, lehet hogy én lennék jobban.

2014. jan. 16. 16:48
 29/29 anonim ***** válasza:

Még gyerek vagy.


Ha ilyen nagyok az ambícióid,nem értem minek akarod olyanra fecsérelni,aki fele annyit sem képes tenni,mint te?


Kinek akarsz ezzel megfelelni?Nem kell mindenben a szülők példáját követni.


Egy dolgot nem veszel figyelembe,hogy az emberek változnak.Az,hogy most így gondolod,vagy az a nő,akivel élnél úgy gondolja,nem biztos hogy 10 év múlva is így akarod/akarja majd.

Aztán mivel semmi munkatapasztalata nincs,így inkább marad majd egy sz-r kapcsolatban,ahonnan nem tud szabadulni.


Előbb ismerd meg magad,és azt a nőt is,akivel így akarsz élni.

Előbb dolgozzon pár évet,mielőtt jönnek a gyerekek.

Utána is maradhat otthon.

De nehogy felcsinálj egy 20 évest,aki most pottyant ki az iskolapadból,mert annak jó vége nem lesz...

2014. dec. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!