Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem akar eljegyezni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar eljegyezni? Meddig várjak?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is élünk. Nekem jelenleg nincsen fix állásom (de én ezt rossz kifogásnak tartom), így is jól megélünk, és nyártól már kilátásban is van egy remek lehetőség :)

Többször említettem neki burkoltan,hogy úgy érzem mások az elképzeléseink, de konkrétan sosem említettem meg neki a dolgot,mert akkor már nekem se esne jól,úgy érezném azért teszi,mert "muszáj". Azt is mondtam neki,hogy közös lakásba (most albérletbe lakunk) nem akarok úgy belevágni,hogy nem vagyunk házasok,mert számomra ez komoly dolog. De tegnap már arról beszélt,hogy 1 év múlva, ha az én keresetem félrerakjuk vehetünk egy házat. Én csak álltam ,hogy mivaaan?? Most komolyan ennyire nem érdekli,mit mondok? Arra is utalt már,hogy felőle jöhetne a gyerek is.

Kezdek elkeseredni,mert tényleg semmi hajlandóságot nem mutat.Ennyi idő alatt úgy gondolom,kiderült, akar e vagy sem velem élni élete végéig, ha meg nem,miért tervez ? Csak ígérgetne? De akkor a saját idejét is pazarolja.

Nehéz ügy ez, az se jó ha nem beszélek vele erről, az se ha igen. Gyakran eluralkodik rajtam ez a mérhetetlen szomorúság és kétségbeesés,ezt ő is látja, de nem érdekli.

Már fél éve gyűjt,hogy most a szülinapom,névnapom és tényleg mindig hatalmas ajándékokkal lep meg, pedig én már a gesztusra várnék. Szeretném,ha haladva valamerre az életünk, mert 1 éve egy helyben állunk.

Én tudom ,mit akarok. Házasságban élni vele és családot alapítani, nem szeretném pocsékolni az időmet egy olyanra ,aki talán nem is velem képzeli el.

Tanácsok/meglátások?

Kérem csak normális válaszolók írjanak.


Ő 30/F, én 22/L



2014. ápr. 10. 09:41
1 2 3 4
 11/34 PearlDiver ***** válasza:

A házasság valóban nem körbebástyázás - nem megvédeni kell valamitől, külső támadástól ezzel, hanem kimondani valamit, amit lehet hogy amúgy is tudtok, és mindenki lát, de a kimondott szónak ereje van, pláne ha mindenki hallja. Persze ehhez kell egy olyan hozzáállás is, hogy hajlandó vagyok ragaszkodni hozzád, elengedem azt az opciót, hogy ha egyszer megunlak, ott hagylak a francba.

Érdemes azt a szempontot is átfogalmazni, hogy a házassággal egyben lemondok az összes többi nőről. Nézzük inkább úgy, hogy az összes többi nő közül kiemelem őt, aki számomra a legeslegkülönlegesebb. Megérdemli, hogy hűséget fogadjak neki. Ha nem tenném, valamilyen szinten bizonytalanságban hagynám, akkor is, ha minden egyébbel biztosítom.

30 éves és a szülei 25 év után váltak el? Ez azt jelenti hogy csak 5 éves korában házasodtak össze, vagy hogy már volt korábban is egy válás? Ezek a régebbi történetek nagyon is hatással lehetnek rá!

Kérdező, próbáld meg szerintem megtalálni az utat a lelkének azon részéhez, ami a terelést okozza, mert valamivel ő sem hajlandó szembenézni. Értesd meg vele, hogy neki is az a jobb, ha nem hagyja elmérgesedni a belső blokkjait, mert ezek elválasztják tőled.

2014. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Az édesapja 2 éves korában autóbalesetben meghalt, de mivel a mostohaapja nevelte fel,őt tartja az igazinak. Ezért csak 25 év.

Nem igazán látom,mit tehetnék. Nekem nem a nagy lagzi a fontos, még egyszer hangsúlyozom (#11). Ez egy olyan döntés,amit felvállal, mert így hiába mondja,hogy velem akarja leélni az életét,valamiért mégsem vagyok elég fontos neki,hogy mások számára is bizonyossá tegye.

Persze, már hónapok óta én sem tudok olyan lenni vele,mint rég, mert őrlődök,hogy miért nem teszi, ha valóban szeret és minden úgy van ahogy mondja. De mindenre lehet kifogást találni, nyilván ő mondhatná,hogy ezért nem.

Mivel ez azalatt történt,amikor együtt voltunk már ,több mint egy éve (mármint a válás), nem érzem nagy súlyúnak. Biztos nagy törés ez benne, de itt nem a házassággal volt a baj,hanem a szülők hozzáállásával. Nem értek egyet azzal,hogy a papír nem jó semmire és mindent tönkretesz. Épp ezaz,hogy nem változtat semmin, jobb esetben csak megerősíti azt a köteléket,ami már addig kialakult. De ha ez nincs, szerintem nem olyan erős ez az összetartó erő, akkor sem ha már van ház/gyerek stb.

Ez nem biztosíték, ez csak az alapja. Kövezzetek meg.

2014. ápr. 10. 12:15
 13/34 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen megértelek viszont türelemre intelek illetve egy beszélgetésre ha még ez nem zajlott le köztettek. Mi párommal több, mint egy éve vagyunk együtt, félév távkapcsolat, több mint féléve együtt élünk de már az első 3 hónapban átrágtuk magunkat azon, hogy mindketten házasságot képzelünk el és gyerekeket a jövőben (még a darabszámot is kiveséztük :D) illetve, hogy egyikünk se híve a járogassunk témának. Ha komolyan gondoljuk és minden klappol, akkor max 2-3 év után megkéri a kezem, az esküvő meg jön, amikor lesz rá pénz illetve kitaláljuk a helyszínt a rokonok miatt. De a gesztus, az eljegyzés fontos mérföldkő, hogy akkor tényleg egymás mellett képzeljük el az életünket.


Nálatok volt ilyen beszélgetés? Ha nem, akkor esetleg ezt kellene pedzegetni. Én például egy-két hónapja tudtam meg, hogy akkor mennyire jött be neki az együttlakás. Kitöltöttünk egy célos papírt a következő 5 évre és a következő évi céljainkról. (Hogy képzeled el 5 év múlva a családod, kikapcsolódásod, munkád, körülményeid, baráti köröd és a következő évi céljaid illetve 3 rossz tulajdonság amin változtatni szeretnél és 3 jó, amit használni és megírás után átbeszélitek.) Ebből tudtam meg, hogy ebben az évben ha továbbra is minden szuper, akkor bizony megkéri a kezem így teljesen nyugodtan üldögélek (főleg, hogy karácsonykor az ismerőseim jelentős részét eljegyezték így kicsit megmozdultak a hormonjaim ilyen irányba és nem tudtam hogy hozzam fel neki a témát újfent anélkül, hogy sürgetés lenne), de azért az ékszerboltok előtt sétálva megállunk és megmutogatom, hogy melyik tetszik, biztos ami biztos. :D


Mondjuk vele azért is jött fel a téma, mert exem 5 évig hülyített, hogy elvesz, nagy lagzi, csak várjam ki. Én marha meg vártam aztán semmi, nem jutottunk egyről a kettőre és már nem akartam ebbe beleesni, mert gyorsan szalad az idő.


Mi 24 N és 29 F

2014. ápr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
37%

Én nem értem miért kell ekkora dolgot csinálni az eljegyzésből meg az esküvőből....2 év az még nem olyan sok idő, hogy húúúú akkor most azonnal erezd el a hajamat legyen...Mi 7 éve vagyunk együtt és még nem volt eljegyzés. Mindettől függetlenül tökéletesen jól elvagyunk, nem rágom a fülét emiatt, amikor majd úgy érzi és úgy állunk anyagilag (én még egyetemen vagyok) majd akkor lépünk egyet előre. Ha majd a párod is úgy érzi mind lelkileg mind anyagilag h kész erre el fog venni. De ha nyaggatod csak elűzöd...Szerintem azért 2 év után nem kéne ezt ennyire erőltetni és várni a dolgot. Lehet h Ő is úgy szeretné mint a párom, h ha megkéri a kezem akkor egy éven belül elvenni...de ahhoz nem kevés pénz kell, lehet erre vár...Kitudja?!


L24 (F33)

2014. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

#14: Természetesen szóba jött. Mi is megtárgyaltuk,hogy 2 gyerekben kiegyezhetünk, milyen házat szeretnénk majd vidéken, mert Bp-en nem szeretnénk hosszú távra tervezni.

Bár én külföldre is szívesen mennék,amin megsértődött, szerintem alaptalanul, nyilván nem olyan jó a helyzetünk,hogy ragaszkodjak ehhez az országhoz. De akkor is elmondtam neki,hogy nem számít,hol vagyunk csak együtt legyünk (így is félek,hogy ezen pörög azóta).

Mindent összevetve tényleg sokat beszéltünk már erről, amikor pl. nézegetek eljegyzési videókat, mindig mondja, hogy óó ez nem egyedi, ő 100x jobbat fog, de amikor konkrétan szóba kerül,akkor sosem mond semmit,folyton terel,látszik rajta ,hogy egyik porcikája sem akarja, nyűg neki ez az egész.

Az előző párom is hitegetett évekig,hogy majd ekkor-akkor, de sosem lett semmi és ezt elmondtam a páromnak is, azóta már meg se meri említeni,gondolom ,h ne hozzam fel,hogy ő megígérte de mégsem.

Érdekes helyzet! Néha azt érzem,mondom is neki,hogy nem egy az értékrendünk, beszéljünk róla, de erre csak a a válasza, hogy majd kialakul és megmagyarázza,hogy mi az amiben egyetértünk, érjem be ennyivel.

2014. ápr. 10. 13:13
 16/34 A kérdező kommentje:

#15:

Én már ennyit biztosan nem vártam volna. Ennyi erővel sose házasodjunk össze,mert most nincs annyi pénz,másra kell stb.

Magunkról tudom,h 10 év múlva is ugyanennyi pénzünk lesz, sőt majd még elmegy akkor a gyerekre, házra, minden másra.

Nem fair,hogy ez a kifogás, nem kellenek milliók egy eljegyzéshez, az esküvőt meg majd megoldjuk,úgyanúgy,mintha 5 év múlva tennénk. Gyáva dolog és rossz kifogás!

2014. ápr. 10. 13:18
 17/34 anonim ***** válasza:
51%

15 vagyok...


Tudod, most hogy elolvastam ezt a válaszodat is teljesen megértem a párodat...Neked nem az kell, hogy szerelemből házasodjatok, hanem neked az kell, hogy tudj villogni a barátnők előtt, és odatold a kis gyűrűdet az orruk alá...szánalmas...Mert ha 2 ember igazán szereti egymást és nincs gond a kapcsolatukkal nem lesznek "kevesebbek" azért mert nincs gyűrű és papír, s ezekkel együtt sem lennének "többek"...

Most inkább módosítom a válaszom, hagyd el szegény párod és keress egy bimbót aki 2 hónap után elvesz és meglesz a lagzid....

2014. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Akkor én is módosítom a válaszom!

Kívánom,hogy 10 év múlva vegyen el,mert akkor gyűlik össze rá a pénz, 40 évesen szülj egy gyereket és halj meg mielőtt láthatod az unokáidat!

Az én életem túl értékes ahhoz,hogy felszínes dolgok miatt várjak fontos pillanatokra. Nem tudom ,hol jártál,mikor azt írtam,hogy nem az esküvő nagysága a lényeg, de hát mindegy is. Kívánom,hogy legyetek boldogok, a párod annyi idős lesz,mint az én nagypapám,amikor a gyereketek nagykorú. De kinek mi a fontos..

(Ui.: már rég elvetethettem volna magam valakivel, ha ennyire felszínes lennék, vagy odanyomhattam volna az orra alá,hogy vagy elveszel vagy elhagylak.)

Szép napot, és sok boldogságot és sok türelmet kívánok!

2014. ápr. 10. 13:37
 19/34 anonim ***** válasza:
22%

ma 13:37


Húúú de kinyílt valakinek a csipája :D

Választ kértél aranybogaram amit meg is adtam, arról nem tehetek, hogy nem egyezik a te kis elképzelt rózsaszín-bubis világoddal :D


És köszönöm a jókívánságokat; "halj meg mielőtt láthatod az unokáidat! " halj meg te, te kis k*r*va, hogy merészelsz ilyet mondani? Vegyél vissza. "párod annyi idős lesz,mint az én nagypapám,amikor a gyereketek nagykorú." mondod te akinek a párja majdnem egyidős az enyémmel, húúú az a 3 év ;)


A boldogságom meg van, türelem meg minek ha boldog vagyok?! Mivel nem várok semmit így a türelemre nincs szükségem, átadom neked hogy kibírd várni mire a párod elég vért gyűjt a pucájába, hogy megmondja neked hogy nem szeret és ezért nem vesz el :) Tudom ezt az első válaszomba kellett volna írnom, de gondoltam akkor még, hogy finom leszek ;)


Szóval kitartás, és soksoksoksoksok türeleeeeeeem ;)

2014. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
41%
Utóirat: A gyerekszüléshez nem kötelező a házassági papír ;)
2014. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!