Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem akar eljegyezni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar eljegyezni? Meddig várjak?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is élünk. Nekem jelenleg nincsen fix állásom (de én ezt rossz kifogásnak tartom), így is jól megélünk, és nyártól már kilátásban is van egy remek lehetőség :)

Többször említettem neki burkoltan,hogy úgy érzem mások az elképzeléseink, de konkrétan sosem említettem meg neki a dolgot,mert akkor már nekem se esne jól,úgy érezném azért teszi,mert "muszáj". Azt is mondtam neki,hogy közös lakásba (most albérletbe lakunk) nem akarok úgy belevágni,hogy nem vagyunk házasok,mert számomra ez komoly dolog. De tegnap már arról beszélt,hogy 1 év múlva, ha az én keresetem félrerakjuk vehetünk egy házat. Én csak álltam ,hogy mivaaan?? Most komolyan ennyire nem érdekli,mit mondok? Arra is utalt már,hogy felőle jöhetne a gyerek is.

Kezdek elkeseredni,mert tényleg semmi hajlandóságot nem mutat.Ennyi idő alatt úgy gondolom,kiderült, akar e vagy sem velem élni élete végéig, ha meg nem,miért tervez ? Csak ígérgetne? De akkor a saját idejét is pazarolja.

Nehéz ügy ez, az se jó ha nem beszélek vele erről, az se ha igen. Gyakran eluralkodik rajtam ez a mérhetetlen szomorúság és kétségbeesés,ezt ő is látja, de nem érdekli.

Már fél éve gyűjt,hogy most a szülinapom,névnapom és tényleg mindig hatalmas ajándékokkal lep meg, pedig én már a gesztusra várnék. Szeretném,ha haladva valamerre az életünk, mert 1 éve egy helyben állunk.

Én tudom ,mit akarok. Házasságban élni vele és családot alapítani, nem szeretném pocsékolni az időmet egy olyanra ,aki talán nem is velem képzeli el.

Tanácsok/meglátások?

Kérem csak normális válaszolók írjanak.


Ő 30/F, én 22/L



2014. ápr. 10. 09:41
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Azt azért nem kéne elfelejteni,hogy te kezdtél el sértegetni engem. Anélkül,hogy ismernél azt vágtad a fejemhez,hogy milyen szánalmas vagyok és szegény páromat mennyire sajnálod.

Én nem sértegettelek csak felvázoltam,mi vár rád ezzel a felfogással. Ha neked nem fontos a házasság ,szíved joga, senki nem egyforma, de az,hogy még neked álljon feljebb,hogy én is elmondom a véleményem,amikor minősíthetetlen módon nyilatkozol rólam ismeretlenül..hát így én miért fogjam vissza magam?

Véleményt kértem, nem kioktatást,hogy én milyen szar alak vagyok, leírtad a véleményed, én válaszoltam, erre lehordasz, mit vártál? Dicséretet? Nem vagyok tökéletes, bocs.

Igen az én párom 30 éves, de jó esetben a mi kapcsolatunk nem 10 év múlva fog igazán elkezdődni,amikor elfogynak a kifogások!

(Rosszul fogalmaztam, bocsánat, ebben igazad van,nem kívánom,hogy meghalj,csak úgy gondolom 60 felett már elég rizikós, csak felvázoltam,hogy ez az út ezzel jár,amit te választasz)

2014. ápr. 10. 14:15
 22/34 anonim ***** válasza:
52%

Az első válaszom nem kioktatás volt, ülj le, egyes...


És én nem írtam neked olyan h halj meg meg mittomén...látod itt is helyt áll a szánalmas jelző, hogy nincs benned annyi tartás hogy ilyet ne mondj másnak, pláne egy idegennek (ami azért is esik rosszul, mert nem rég veszítettem el az apukámat Aki sajnos nem érhette meg az unokáját-de ezt nem tudhattad)


"Én nem sértegettelek csak felvázoltam,mi vár rád ezzel a felfogással." Mégis mi várna?? Ugyan úgy szülhetek diploma után, vagy 28-29 évesen ha eltudok helyezkedni, mégis mi lenne? Ha nincs házassági papírom tilos családod alapítani??? Maradiság...


"Véleményt kértem, nem kioktatást,hogy én milyen szar alak vagyok" Nem mondtam h szar alak vagy, csak h egy rózsaszín bubiban élsz, és nem nézed a valóságot, csak a saját elképzelésedet akarod mindenképp ráerőltetni a párodra. --> csőlátás...


"Igen az én párom 30 éves, de jó esetben a mi kapcsolatunk nem 10 év múlva fog igazán elkezdődni" Ott van, h JÓ ESETBEN, azaz nem biztos. Az aztán szép teljesítmény...10 év...lássuk csak a párod 40 éves, te 32...akkor miről is beszélünk?! Ki nem fogja megérni az unokáit?? Lehet h te igen, de a párod nem biztos...


"csak úgy gondolom 60 felett már elég rizikós, csak felvázoltam,hogy ez az út ezzel jár,amit te választasz" Jajj, mert te aztán nagyon tudod mivel jár ez az út, mert már annyira sok élettapasztalaton túl vagy és elmúltál már 60 hogy tisztába legyél vele...ne nevettess kérlek, mert ez már vicc amit itt művelsz :) És akkor ki oktat kit? ;)

2014. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Most semmi mást nem tettél,minthogy próbáld a szánalmas véleményedet leírni.

Ellentétben veled, én elnézést kértem a rossz fogalmazásért és beismertem,hogy nem egyezhet a véleményünk, te még mindig ezen lovagolsz,hogy te milyen okos vagy.

Én nem fogok 10 évet várni egy olyan emberre ,aki hiteget, nem garancia,hogy 10 éven belül gyereket szülök,ha nem maradunk együtt, de itt kettőnk közül szerintem egyértelmű ,ki él álomvilágba.

Ahhoz pedig van elég élettapasztalatom,hogy lássam ,hogy élnek a nagyszüleim és nem lennének képesek egy kamaszt nevelni.

Az utolsó mondatodhoz pedig annyit fűznék,hogy te igyekszel kioktatni engem, a "2 évvel több élettapasztalatoddal", ha már minden áron azon lovagolsz.

El lehet gondolkozni,ki a nevetséges a látatlanba történő kioktatásaival és minősítésivel.

Részemről lezártam a témát, idiótákkal felesleges vitatkozni.

2014. ápr. 10. 14:40
 24/34 anonim ***** válasza:
25%

"Most semmi mást nem tettél,minthogy próbáld a szánalmas véleményedet leírni." de cicuka, ez az oldal erről szól, hogy kérdeznek, amire válaszolnak. Ha nem bírja a kis lelked elviselni, ne tegyél fel egy ilyen szánalmas kérdést.


"Ellentétben veled, én elnézést kértem a rossz fogalmazásért és beismertem,hogy nem egyezhet a véleményünk, te még mindig ezen lovagolsz,hogy te milyen okos vagy." Jahm, "elnézést" kértél de azért még belém döftél egyet azzal a nem is tudom már hogy volt, 60 éveses mondatoddal :D


"de itt kettőnk közül szerintem egyértelmű ,ki él álomvilágba." Könyörgöm meséld már el, hogy mi az én álomvilágom, mert komolyan nem tudom miről beszélsz :D


"Az utolsó mondatodhoz pedig annyit fűznék,hogy te igyekszel kioktatni engem, a "2 évvel több élettapasztalatoddal", ha már minden áron azon lovagolsz." :D :D :D :D :D :D :D mit mindenáron? :D egyszer hoztam fel xD édes istenem, nagyon jó vagy :D



"idiótákkal felesleges vitatkozni." akkor ha tükörbe nézel, meg ne szólalj ;)


Kívánom, hogy legyen meg az álomesküvőd, 2 hét után csaljon meg a párod, mert nem bír elviselni (mert ilyen mentalitással nem sokáig fog) váljatok el és rájössz, hogy nem is annyira lényeges az az átkozott papír ;)


Csók-puszi :)

2014. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező, a párod nem fog elvenni. Szakíts vele és keress valakit akit az érett felfogásod mellett vidithatsz.
2014. ápr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
33%

Ne is haragudj én normális választ szeretnék írni de....


Szóval: ezekről a dolgokról sokkal hamarabb kellett volna már beszélnetek. Minimum az előtt, hogy összeköltöztök.


A pasidnak piszok kényelmes, hogy mindent megkapott tőled kvázi (a gyereket leszámítva), ingyen szexet, mosott ruhát, tiszta lakást anélkül, hogy ezért bármilyen felelősséget vállalt volna.


Az ilyen pasikról az a véleményem hogy várnak. Mégpedig arra, hogy jöjjön egy jobb , szebb, stb... és házasság nélkül könnyebb lelépni. Ezért nem akar elvenni téged. Nincs macera a válással. Mert ugye az nyűg, nagyobb visszhangja van család, ismerősök előtt stb...


Én személy szerint össze sem költöztem volna olyan pasival, aki előtte nem kér meg, és nincs semmi kilátásunk az esküvőnk időpontjára. Szerencsére nem volt rá szükségem hogy rákérdezzek, vagy kihisztizzek egy eljegyzést vagy esküvőt, mert a férjem is olyan komolyan gondolta velem az elejétől ahogy én vele. Mindketten komoly kapcsolatot kerestünk amúgy is...és ő az első pár randi után felhozta ezt a témát... Akarok e én is házasságban élni (igen) akarok e gyereket( ezt mindketten akartunk). Aztán ajándékba akarta hogy vegyünk gyűrűket egymásnak. Ez meg is történt. Végül meglepett azzal hogy megkérte vele a kezemet alig 1 hónapnyi együtt járás után. Amúgy másfél év után házasodtunk, amiből fél év együtt élés volt már.

Amúgy én is úgy gondolom, hogy egy felnőtt kapcsolatban akár fél, 1 év után már az embernek tudnia kell hogy akar e elköteleződni a másikkal vagy sem. Mi már fél év után összeházasodtunk volna...csak nem lehetett mert mindketten suliba jártunk még...


Nyilván nem azt kell megkérdezni hogy mikor vesz már el, .....általánosságban megtudni mit gondol a házasságról. Ellenzi e stb...ebből már ki lehet indulni. Ülj le vele és kérdezd meg tőle. Ha pedig nem akar nősülni, akkor tudod merre lépj. Mert ugye nem mindenki elégszik meg az épp aktuális barátnő/ szerető státusszal. És ebben igazad van. N/28

2014. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

3 év előtt el sem vennék senkit (kivéve egy nőt, ott már az megérné ha megkapnám :D).. sok idióta rózsaszín ködben házasodik és rögtön tönkre is megy.


pisis kislány álmodozik, ugrálni kell körülötte

2014. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

"Az ilyen pasikról az a véleményem hogy várnak. Mégpedig arra, hogy jöjjön egy jobb , szebb, stb... és házasság nélkül könnyebb lelépni."

Ez egyáltalán nem biztos: lehet, hogy még csak nem elég érett.

Csak egyet ne felejts: neki van még ideje dönteni. Neked már nincs!


Én is úgy gondolom, hogy ő nem fog téged elvenni, ill. elképzelhető, hogy kényszerből elvenne, de nem örülne neki! Ha már az eljegyzéstől is fél...


Nagyon nehéz tanácsot adni itt, de úgy gondolom, hogy csak 3 lehetőséged van, és egyik sem tökéletes:

- együtt maradni vele így, ahogy most. Lehet gyerek is - de arra ne számíts, hogy 10-15 évnél többet lesztek együtt.

- döntés elé állítani: így 10% esélyt adok neki, hogy elvesz. 90% az, hogy elhagy.

De az is előfordulhat, hogy megpróbál kibújni a döntés alól és rögzíteni a helyzetet.

- te is otthagyhatod. 1% az esélye, hogy erre jön meg a kedve házasodni.

2014. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
10%

"A pasidnak piszok kényelmes, hogy mindent megkapott tőled kvázi (a gyereket leszámítva), ingyen szexet, mosott ruhát, tiszta lakást anélkül, hogy ezért bármilyen felelősséget vállalt volna."


Ingyen szexet??? Ha a felelősségvállalás a házassággal egyenlő jelen esetben, akkor azon keresztül, hogy "felelősségvállalás" nélkül a nő ne nyújtson ingyen szexet, azt tanácsolod, hogy házasságon kívül csak pénzért szexeljen?:D De ettől függetlenül az ipse is nyújtott neki ezt-azt "ingyen"...


Meg ez lenne a fő érv a házasság mellett, hogy "akkor nehezebben szabadul" a pacák? - Így érthető, hogy miért kerülik sokan..:D


Továbbá mennyivel jobb az "épp aktuális barátnő" címnél az "épp aktuális feleség"?

2014. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Felelősségvállalás, elköteleződés... lényegtelen hogy nevezzük. A pasi kifogást keres, kiskaput akar hagyni...ha fontos lenne neki a lány, akár már el is vehette volna....


Amúgy meg mindenki ilyen jól belelát mások kapcsolatába?


"rózsaszín ködben házasodnak"


Mit tudhatja azt egy másik ember, hogy egy pár között milyen kötelék van, és hogy ők ebben viszonylag rövidebb idő után is biztosak.... persze, az csak rózsaszín köd lehet:D ez de szánalmas duma istenem.

2014. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!