Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet teljes életet élni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet teljes életet élni házasság és gyerek nélkül?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 21:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a kérdést fordítva is fel lehet tenni.

Lehet teljes életet élni házasságban és gyerekekkel?


Valszeg mindkettő lehet szar és mindkettő lehet jó is.

2010. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Vadmeggy ***** válasza:
33%
Szerintem meg fogod bánni 40 évesen, amikor már az összes barátnődnek gyereke születik és látod rajtuk, hogy milyen boldogok. De 50 meg 60 évesen is biztos így fogod látni, hogy jujj de jó életem van, hogy gyerek nélkül singlinagyi vagyok. Az ember társas lény. Lehet, hogy a sok feminista szingli maszlagot a legtöbb ember megeszi, de egy átverés az egész. Az ember azért él évezredek óta, hogy utódokat hozzon létre és felnevelje őket. Ha nem gondolod meg magadat időben nagyon meg fogod bánni, mert később már nincs visszaút. Tudod hány ismerősöm van aki 35 évesen az első pasinál gyereket csinált mert bepánikolt aztán ottmaradt a gyerekkel?! Azt csinálsz amit jónak látsz, de ne a jelenre koncentrálj hanem a jövőre!
2010. jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
31%
Előttem szóló! Igazad van, az ember társas lény, genetikailag kódolva van az utódnemzésre, a génállomány továbbadására. El nem tudnám képzelni az életem a 3gyermekem és a férjem nélkül, nem is értem Te hogyan vagy képes igy élni?!Mi a fontos számodra a életben? Hogy minél több strigula legyen abban a "bizonyos füzetecskében" ? Vannak alapvető ösztön funkciók, lehet alkalmi kapcsolatokból néhanéha merítesz valamit,de hosszú távon... ki látogat meg ha beteg leszel, vagy az ünnepekkor, vagy csak ugy?Kire számíthatsz? Akkor is egyedül leszel? vagy valamelyik szeretőddel? nem értem az ilyen embereket
2010. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetnek hosszútávú kapcsolatok, de hogy én életemben nem fogok megházasodni, az biztos.
2010. jan. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
87%

A társasmagányt még nem említettétek, és az mindennél rosszabb!!! Az emberek többsége így él... összeházasodunk, elmúlik a szerelem, egy megcsalás nem megcsalás, húúú már 20 éve együtt vagyunk, nehogy már elváljunk... most meg a gyerek miatt ne. Apukám aludjunk külön szobában, mert horkolsz...

Az emberek 95%-a társfüggő, és bár már semmi értelme az egész kapcsolatnak, ámítják magukat, mert sz@r lenne bevallani, hogy 10-20-30-50 évet elszúrtak az életükből.

Gyávaságból, lustaságból, függésből vannak együtt.

A gyerek meg sokszor pótszer, mert nem teljesedett ki anyu, vagy apu, nem élhette azt az életet amit akart, nem valósította meg önmagát. Lesz belőle egy kretén szülő, a gyerekből meg egy ugyanolyan görcs, mint a szülei...

Bátrabb dolognak tartom, hogy valaki le meri élni az életét úgy ahogy neki jó, és bevállalja, hogy esetleg egyedül marad, mint azokat akik nyírják egymást, és ezzel a gyerekeket is évtizedeken át...

Tudom vannak kivételek, de ha körül néztek, akkor ez a többség...

2010. jan. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem a házasságra kell torekedni, hanem a boldogságra. Ha nem találom meg azt az embert akivel boldog lehetek akkor inkább élek egyedul, mint egy rossz házasságban.


Az előttem szólónak (01:45) - ugye olvastad Csernus Imre a Nő vagy a Férfi c. könyvét :-) Sok igazság van benne.

2010. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval és utolsó előttivel teljesen egyetértek.


Ha te így érzed magad jól, akkor élj így, és csak azért ne legyen gyereked meg férjecskéd, mert ez így szokás..

2010. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
3%

Nem gondolom azt, hogy lehet. Vagy legalábbis nagyon nehéz, egyenesen lehetetlen.


Egyrészt az ember a természet része és a természet szabályait kell követnie, különben minimum depressziós lesz, vagy belebetegszik és meghal. Ha nem akarsz gyerekeket meg egy társat, akkor megtagadod önmagadat. Egy idő után amikor már a saját igényeidet kielégítetted, akkor üresnek fogod érezni magad, mert nincs az életednek semmilyen mélyebb értelme. A szeretetet állandóan pótolni kell valahonnan, ahelyett, hogy rendelkezésedre állna, amikor csak akarod. Különben állandóan lehangolt, vagy merev leszel.


Másrészt nem normális dolog az, hogy undorodsz a gyerekektől meg a párkapcsolatoktól. Lehet értek olyan élmények, amelyeket inkább fel kéne dolgoznod. Valószínűleg volt egy téves neveltetésed, vagy rossz környezeted. Ezeken próbáld inkább túltenni magad.


Egy jó párkapcsolatban pont, hogy igazán önmagad lehetsz, igazán mélyen megértheted és elfogadhatod saját magadat. Többek között arra is szolgál, hogy begyógyítsa azokat a sebeket, amelyeket az életed során kaptál.


A gyereknevelés meg egy nagy kötelesség, ami az élettel jár. Mindenki köteles lenne jó szülőnek lenni. Ha nincs gyereked, akkor életed végén azzal kell szembenézned, hogy az egyik legfontosabb dolognak nem tettél eleget. Olyan mint amikor év végén rájössz, hogy sokkal jobban haladhattál volna, ha odatetted volna magad, csak ennél sokkal rosszabb, mert az egész életedre vonatkozik.


Másrészt tényleg nagy esély van rá, hogy 35-40 évesen rájösz, hogy hoppá harangoznak, gyorsan gyerek kéne. Csak ilyenkor már nagyon nehéz lesz kompetens férjet találni.


Szóval, ha valaki megtagadja a természetét és életfeladatait, abból sosem sül ki semmi jó. Szerintem.

2010. jan. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Húha! Annyi választ kaptam, nem is tudom melyikre válaszoljak hirtelen. Azt hiszem haladok szépen sorban. Mert vannak akik félreértettek, vagy talán információhiány miatt kicsit félreértelmeztek ezt azt, ez az én hibám, hisz írhattam volna magamról pár dolgot a kérdésben.
2010. jan. 5. 22:24
 20/34 A kérdező kommentje:

23:49

"nem is értem Te hogyan vagy képes igy élni?!Mi a fontos számodra a életben? Hogy minél több strigula legyen abban a "bizonyos füzetecskében" ?"

Én egyelőre, még, nem élek így ahogy te fogalmaztál. 18 éves vagyok, és azért tettem fel ide ezt a kérdést, mert én így látom a dolgokat, és bár magában a döntésemben, a nézeteimben a magam életével kapcsolatban biztos vagyok. És mindeddig meg sem fordult a fejemben hogy kételkedjek abban hogy nekem ez jó lesz-e így? Nemrég a barátaim nekem szegezték a kérdést vajon képes leszek-e így teljes életet élni? Ők mind családdal képzelik el a jövőjüket, férjjel/feleséggel és gyerekkel. Persze akkor kapásból rávágtam hogy naná, miért ne lenne így teljes életem. De utólag elgondolkodtam azon vajon vannak-e olyan emberek akik ezt hasonlóan gondolják, mint én? Vagy egyáltalán az emberek általában hogyan gondolkodnak erről?

2010. jan. 5. 22:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!