Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet teljes életet élni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet teljes életet élni házasság és gyerek nélkül?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 21:40
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező! Teljesen megértelek!=)

Én is ugyanígy gondolkodom, nem bírom elviselni a gyerekeket, egyszerűen nem vagyok az a kedves, gyengéd, fészekrakó típus! Persze, hogy lehet teljes életet élni így is, ki mondja, hogy nem?? Nekem pedig ez a normális életforma, azért meg nem fogok szülni, mert azt várják el tőlem! Ha az emberi élet célja ennyi lenne, hogy szaporodjunk, akkor nem lennénk különbek az állatoktól, ezt egy filozófustól olvastam, és milyen igaza van!! Ne hallgass azokra, akik itt riogatnak, hogy jajj megbánod majd, meg így meg úgy!! Nem mindenki bánja meg, és az nagyobb baj lenne, ha azt bánnád meg, hogy szültél, mert akkor csak tönkre tennéd a magad és a gyereked életét is!! Tedd azt, amit jónak látsz! Egyébként meg hagyjuk már ezt a hülye feminista média dumát, ha valaki szívéből vágyik egy gyerekre, nem azért nem fog szülni, mert ezt írják a magazinokban!! Könyörgöm!!!

2010. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen.Nagyon is.A hétköznapi családos élet klisé modell. Én annak egyáltalán nem vagyok a híve. Mert abban köszöntenek be leginkább a szürke hétköznapok,az egyhangúság,a sok lemondás,a felelösségek,kötelezettségek, időhiány, kevesebb szórakozás, elfásultság. Nekem ez nem kell. Család gyerek nélkül szép az élet szerintem. Szabadság számomr a legfontosabb,hogy azt teszek amit akarok,akkor ahogy nekem megfelel.Csak magamra költök,így semmiről nem kell lemondanom, azzal találkozgatok akihez kedvem támad, nem szorul össze a gyomrom a felelősség terhétől. Szerintem ez a tökéletes lemondások nélküli teljes élet. F25 vagyok, nem vagyok gyerek,és nem fog megváltozni a véleményem,soha egy percre sem gondoltam másképp.
2010. szept. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Én 26 vagyok.

De szerintem is az ember legfőbb alapigénye a szabadság!


Most vannak,akik ezt megtudják valósítani,vannak akik nem.

Sokan vannak,akik kényszerből élnek együtt,csak nem ismerik be,aztán úgy adják elő,mintha nekik így jó lenne.Nehezebb beismerni,hogy egyedül életképtelenek.


Az ember társas lény pedig nem azt jelenti,hogy napi 24 órában igényli emberek társaságát.

Ha társaságra van szükségem,akkor teszek róla.Ehhez nem kell együtt élni senkivel.

Sőt,szerintem az együttélés csak megrontja a kapcsolatokat,mert akkor látod meg az emberek teljes,valós énjét,ami kiábrándító:Ö

2014. nov. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
6 éve írtam ki a kérdést. Akkor 17 voltam, ma 23. Sok minden változott, akkoriban azt néztem h nem tudok mit kezdeni a gyerekekkel és pasi se volt a láthatáron. MA már változtak a dolgok, van egy párom akivel nagyon boldog vagyok. Kb 19 éves lehettem, amikor rájöttem hogy szeretnék családot, férjet gyerekeket. Most mióta együtt vagyok a párommal és úgy érzem megtaláltam az igazit újra átértékeltem mindent. Nem érzem már azt a nyomást hogy nemhogy gyerekem de párom sincs még, megnyugodtam mert azt érzem ő az akivel meg akarok öregedni. Na de, nem mindegy hogy. Szuperül megvagyunk, annyi időt vagyunk együtt amennyit csak lehet de kevésnek érezzük. Ha gyerekük lenne ő 0-24es felügyeletet igényelne és rengeteg időt elvenne egymástól. Olyan kapcsolatban vagyok jelenleg amiben életemben először igazán boldog vagyok és ezt nem szeretném még egy gyerek kedvéért se kockára tenni. Persze ha elképzelem hogy a 2-3 éves kisfiam az apukájával játszik és olyan mint ő csak kicsiben akkor elszorul a szívem, mert csodás lenne. De nem csak ezt jelenti, rengeteg felelősség és lemondás is, és nem akarom hogy erre rámenjen a szerelmünk. Talán 10 év múlva majd vágyom egy gyerekre és másként fogom gondolni de most nem még jóideig.
2015. febr. 2. 23:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!