Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kívülállók, szerintetek is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kívülállók, szerintetek is elment az eszem?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet az, hogy 18 éves, érettségi előtt álló fiatal lány vagyok. 4 éve van barátom, az elejétől fogva jó a kapcsolatunk, az egyetlen probléma az volt mindig is, hogy 800 km választ el, ugyanis eleinte külföldön tanult, most dolgozik. (3 évvel idősebb) 2 havonta együtt vagyunk egy hetet, mostanig nagyjából elfogadtam ezt az egészet. Bonyolult családi hátterem és nehéz gyerekkorom miatt Ő tökéletes társnak bizonyult, megértett, elfogadott, szeretett. Az utóbbi időben viszont úgy érzem, már nem elég nekem ez a kapcsolat. Félek, hogy később bánni fogom, hogy fiatalon lekötöttem magam egy férfi mellett. Egyetemre készülök, a barátaim pedig tervezik hogy mennyi buli, mennyi pasizás, mennyi minden vár majd rájuk. Én pedig valahol igazságtalannak érzem, hogy a kapcsolatom miatt minden "jóból" kimaradjak. Próbálok mérlegelni, nem tudom megérné-e kilépni a kapcsolatból, illetve találnék-e még valakit aki ennyire szeret engem. A barátom nagyon ragaszkodik hozzám, nagyon szeret, nagyon akar, ez pedig néha már egy kicsit sok nekem.

nem tudom eldönteni, mit gondoltok, megérné szakítani? megérné együtt maradni ilyen fiatalon?

köszönöm a válaszokat!


2014. nov. 18. 20:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
89%

Haaaat a valaszodbol az derul ki h o nagyon szeret, es felsz attol, h egyedul maradsz es senki nem fog igy szeretni azt viszont nem emlited h te mennyire szereted ot:-)))


Ebbol itelve: szerintem hagyd el,bulizz es elj mint a korodbeliek:-))))

2014. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
62%
Van rá esély hogy együtt legyetek hosszabb ideig is? Mert ha pár hónapon belül többet is láthatjátok egymást mint 2 havonta 1 hét, ami szerintem vicc kategória, akkor érdemes együtt maradni. Viszont így, hogy szeretnéd kiélni magadat, de nem látjátok egymást hónapokig idővel meg fogod csalni, ami talán még jobban fájna neki mint az, hogy esetleg szakítasz vele. Nehéz, és önző dolognak hangzik, de első sorban magadra gondolj. Ha szakítasz vele, és így elmondod neki az érveidet ahogy leírtad azt meg kell értenie.
2014. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
91%
Ha szereted, akkor maradj vele. Ha nem szereted, akkor bulizz.
2014. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
67%
Élj a mának, a bulizásnak, legfeljebb megbánod, de rá se ránts.
2014. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
18%
Tokeletesen megertem a helyzeted! Ha van kedved irj!
2014. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
78%
Tok normalis fiatal vagy elj bulizz ameddig lehet.
2014. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem ne dőlj be ennek a mennyi buli, mennyi pasizás szövegnek! Egy ilyen kapcsolat, mint amiben vagy, mindennél többet ér.

Az én párom is rákényszerült a külföldi melóra, bár a mi helyzetünk kicsit "jobb", mert 3 hetente látom 3-4 napot. Borzasztó volt nélküle, és elkövettem azt a hibát, hogy kiléptem a kapcsolatból. Elmentem bulizni, kiengedtem a gőzt, próbáltam nyitott lenni a férfiak felé, mígnem azt vettem észre, hogy sehol nem érzem jól magam. Se egy jó kis nyaraláson, se a barátnőimmel, sehol nem találtam a helyem. Így visszakullogtam az én kis párkapcsolatomba, és megpróbáltam belőni az aranyközéputat. Úgyis sokat vagy Te is egyedül, menj el vásárolni, nézelődni gyakrabban,hívj barátnőket dumcsizni, látogasd többször a családod, úgy gyorsabban megy az idő. Sőt.. nem is értem hogy egy párkapcsolat miért zárja ki a bulikat? A pasizás nem feltétlen velejárója a bulizásnak, sőt... sok mindentől megkíméled magad, ha azt kihagyod. Én biztos megbecsülném ezt a kapcsolatot, és nem lépnék ki!!

2014. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
95%

Mivel van némi tapasztalatom a fiatalkori szerelemmel, így a következőket mondom:

Te ha már azon agyalsz, hogy mi mindenből maradsz ki, és nem tudod mi a legjobb megoldás: maradni a gyerekkori kapcsolatban vagy élvezni az új dolgokat, nos ez annyit jelent, hogy bár szereted a párodat de már csak megszokásból. Már nem vagy szerelmes, de mégis valahol az elmúlt évek miatt ragaszkodsz hozzá.

Elmondom, hogy én mit tettem. Jó magam is 14 évesen jöttem össze a szerelmemmel. Ő is 3 évvel volt idősebb nálam csak úgy minket nem országok választottak szét hanem csak városok. Én Budapesten a párom vidéken élt. 20 évesen úgy gondoltam, hogy 6 év kapcsolat után a házasságot kell választanom, végül is mindenki ezt várta tőlünk. Még mindig azt hittem szeretjük egymást. Bár nekem voltak hiányérzeteim, hogy kimaradtam a bulikból, abból, hogy megismerjek másokat is. Kimaradtam a barátokkal együtt nyaralásokból, koncertekből stb. De azt hittem ez mind nem fontos. 20 évesen szültem mert azt hittem már csak ennyi kell a boldogsághoz. 23 évesen jutott először eszembe, hogy talán nagy hibát követtem el amikor férjhez mentem. 24 évesen már tudtam, hogy óriási nagy hibát követtem el. 26 évesen már zavart a férjem úgy ahogy volt. 27 évesen elváltunk.

Ma már felnőtt a fiam, jó magam közel a 40 évemhez igyekszem bepótolni amiből fiatalként kimaradtam. Motorozom, szórakozom, utazom, élvezem az életemet. Ma már határozottan tudom, hogy ha újra 18 éves lennék, akkor a gyerekkori szerelmet szépen elengedném ha úgy érezném, hogy valami hiányzik az életemből.


Szóval, nagyon gondold végig, hogy mi lenne a helyes. De ha már motoszkál benned a kérdés akkor érdemes elgondolkodni, hogy pontosan mi az amire vágysz.

2014. nov. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

9, igazad lehet. Viszont a barátnők közül senki nincs ilyen rég óta kapcsolatban és én olyan furán érzem magam mikor mesélik hogy randi ide meg oda, meg ilyenek. én meg már nem is tudom hogyan kell azt.

A szeretettel kapcsolatosan pedig: énis szeretem őt, viszont attól tartok, hogy majd pár év múlva kidob, aztán bánhatom hogy miatta kihagytam a legszebb éveimet, rááldoztam a fiatalságomat. Azt azért meg lehet érteni, hogy 18 évesen nem gyereknemzésen meg családalapításon jár az eszem, bármennyire is első szerelem meg első komoly kapcsolat.

2014. nov. 18. 21:13
 10/42 anonim ***** válasza:
90%
Arra kéne rájönnöd, hogy Te hogy érzel iránta. Mert ha Te is szereted a barátodat, akkor maradj vele, egy-két év bulizás meg pasizás nem ér annyit, mint egy jó párkapcsolat. Viszont ha csak azért vagy vele, mert ő szeret, és megszoktad, hogy ő a barátod, mert mindig is ő volt a barátod, akkor inkább szakíts.
2014. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!