Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tele a világ, a közbeszéd, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tele a világ, a közbeszéd, az internet azzal, hogy a férfiak ilyenek-olyanok. Éretlenek, nem tisztelik a nőket. Én pont az ellenkezőjét látom. Hogy lehet elérni, hogy a belső értékekre figyeljenek a hölgyek? Mikor tiszteltek egy férfit?

Figyelt kérdés
Sajnos újra és újra igazolja az élet, hogy a nő csak azt a férfit tiszteli vagy értékeli, aki félelmet ébreszt benne és fizikailag erős, domináns,igazi bunkó, esetleg goromba. Ezért az emberért akár a megaláztatást és a fizikai erőszakot is vállalják, mert az ilyenbe "szerelmesek". Miért nem fontos égy nőnek a való emberi érték, a lélek, a megjelenés, a külsősőég és a süket duma, játszmák helyett? Hol vannak az emberileg és érzelmileg érett, eégszséges hölgyek manapság? (30 alatt..)

2014. dec. 7. 18:53
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Kedves #30 :) Ez igen. Szépen leírtál sokmindent, nagyon sok jó vitatható és elfogadható gondolattal. Köszönöm.

Legelőször: a szélsőségekkel nem szeretnék foglalkozni, hiszen magam sem vagyok az, a párjaim sem voltak talán. Nem követem a mainstreamet, nem gyúrok, nem pretendingelek, őszinte vagyok, jókedv, kommunikatív és felelős tervezői munkát végzek.


Valóban érdemes felül emelkedni a saját gondjainkon, gondomon, és társadalom szintjén nézni az egészet. Vajon kik "érdekeltek" abban, hogy az emberek lelkileg egészségesek legyenek, és szoros, intim, összetartó kapcsolatok jellemzzék a társadalmat. Ilyen aspektusban érthető s értelmezhető.


Arra akartam kilyukadni, hogy ebben a ködben, és káoszban, ami végülis valóban szexista és a Bibliától kezdve a maxfactorig mindenhol határt szab,és önnálóan nem gondolkodókat zár szellemi mátrixba, ebben milyen szinten igaz az a dogma, hogy a férfiaknak a külső, a nőknek a belső értékek fontosak. Egyrészt ahogy felhoztam, messze felszínesebbnek vélem a lányokat, AKIKKEL hosszú kapcsolatban voltam, mint a barátaimat.


Mgegyszer, nem tesztoszteron,nem vonzás, nem szex a téma. Hanem ha együtt vagy valakivel az emberi értékei miatt kötődsz e hozzá, -kedves hölgy hozzászólók, igen, nekünk férfiaknak is az emberi értékek teremtenek köteléket Hozzátok, és mi is azt szeretnénk, hogy az értékeink, tulajdonságaink legyenek megszeretve, és képezzenek kötőerőt. -


Kedves 30#-as, egyrészt mivel férfi vagyok, nyilván a saját szemszögemből látom ezt, de elég a neten vagy bárhol körbe nézni, sajnos azt hiszem divatosabb a "férfiak" kiközösítése..... lenézése.

Tele a net a pszicchológiai blogok férfiak állati szintre történő szidalmazásával. Megértem, hogy mindennek van alapja, de érdemes megnézni bármelyik pszichiátria kezeltjeinek nemi összetételét, azt hiszem, hogy az társadalmi folyamat, hogy a hölgyek alapvetően nehezebben kezelik a feszültségeiket manapság.


Nem védem a khasználó, emberileg jellemtelen férfiakat. De mennyi és mennyi szenvedő nőt látni, aki tombol, és egyszerűen: nem tud szeretni.


Arra lennék kiváncsi, hogy - miután tisztában vagyok erényeimmel és hibáimmal- miért maradnak ugyanazok a lányok egy szó szerint megalázott helyzetben a jellemtelen, offenzív és élősködő, éretlen párjuk mellett, míg a másik esetleg következő kapcsolatban, az érett korrekt embert meg pont ők nézik semminek, dobják el. Ilyenkor rossz arra gondolni, hogy ebből a nőből még egyszer anya lesz :S És ilyenkor óhatatlanul felmerül a kérdés bennem, hogy TÖMEGESEN ennyivel fontosabb az ÖSZTÖN egy nőnél mint a tudatos érzelmi élet és a kölcsönösség.


Másrészről persze látom, hogy a legtöbben ezeket a dilemmákat a másik nem funkcionalizálásával oldják fel : DUG*NI jó, másra nem kell. Akár a férfiak, és bizony más szavakkal, de sok sok nő is. Ez is egy megoldás......de milyen.


Végül idéznék Tőled.

" és a szádba rágják, mit szabad és mit nem, mit kell szeretned, hogy kell kinézned, mit kell tenned, hogy jó a másiknak (nem neked, ha magadra gondolsz, önző vagy). A lányoknak beadják, hogy ők hercegnők, megmentőre vágynak, különleges bánásmódban kell részesíteni őket, mert hölgyek, olyan férfi kell nekik, aki a csillagokat is lehozza nekik, hogy a szerelem a legtökéletesebb dolog a világon, a romantika nélkülözhetetlen az életükben, ha ezt és ezt megtesznek, azt kapják, ha ezt és ezt nem teszik, szar alakok, szart sem érdemelnek az élettől. Hiába kapott a férfinem nagyobb szabadságot, ugyanez van fiúban is - ha jól viselkedsz, nőt kapsz. Nőt kapni jó és alanyi jogon jár neked. Megteszel nekik pár semmiséget, például eljátszod a hős szerelmest, és akkor a lábaid előtt hevernek. "


igen, valóban a fiúkat úgy nevelik a mai napig, hogy mindent megtegyenek a lányért, maradjanak kussban, ne beszéljenek az érzelmeikről, a lányokat meg elvárós elkényeztetett hercegnőnek. érdemes visszagondolni legelső általános sulis emlékeinkre.És most kell megragadni,: hogy a férfiakra nem jellemző hogy "alázd meg a nőket, éreztesd, ki az úra háznál."


Ranschburg Jenőt idézném, aki számtalanszor beszélt arról, hogy a tettleges fizikai erőszakot nyilvána férfi részéről, általában hosszan tartó verbális és érzelmi erőszak, elnyomás előzi meg a nő részéről.Szerintem a megalázás nem nemfüggő.


vgezetül, az idealizálásról: azt hiszem van egy szó amivel világosan rá lehet mutatni, hogy idealizálásban (is) van különbség a két nem közt: divat. A férfiak nem idealizálnak és mennek a mainstream után akár a zenei ízlésben, az öltözködésben... figyeld meg. Mellesleg a férfiaknak nem szokásuk kitálalni mindent, manpulálni ,kifecsegni, ferdíteni.


Valójában nem értem azt a dolgot, hogy miért szenved annyi nő az undorítóan mocskos férfiaktól,miért vonzódnak a saját "halálukhoz", hozzájuk, akik még akár meg is erőszakolják őket, és aztán ezek a hölgyek kiáltanak tücsköt bogarat a többségi normális, tiszteletre és szeretetre kész férfira. Dobják ki a rendes korrekt férfit az első konfliktus, vagy "NEM" szó után. Miért nem tudatosak a nők? Miért hazudnak saját maguknak?

2014. dec. 19. 01:05
 32/35 anonim ***** válasza:

"...milyen szinten igaz az a dogma, hogy a férfiaknak a külső, a nőknek a belső értékek fontosak. Egyrészt ahogy felhoztam, messze felszínesebbnek vélem a lányokat, AKIKKEL hosszú kapcsolatban voltam, mint a barátaimat. "

Én azon a véleményen vagyok, hogy a vakokat és pánszexuális embereket kivéve mindenki komoly hangsúlyt fektet a külsőségekre. Ez nem nemiség kérdése.


"egyrészt mivel férfi vagyok, nyilván a saját szemszögemből látom ezt, de elég a neten vagy bárhol körbe nézni, sajnos azt hiszem divatosabb a "férfiak" kiközösítése..... lenézése."

Egy ártatlan kérdés: véleményed szerint Ok Nélkül?


"Tele a net a pszichológiai blogok férfiak állati szintre történő szidalmazásával."

A negyede. A többi a nőket ostorozza. És miért? Mert nem elég, hogy több férfi van, mint nő, de a nők is beállnak a sorba, ha ócsárolni kell a saját nemüket - önként és dalolva. Mindenki imádja saját magát mentegetni, saját magát jobb színben feltüntetni. Eszükbe nem jutna segíteni a másikon, kapásból fejjel rohannak a falnak. Nincs megértés, helyett ott van az "én megmondtam/ezek már csak ilyenek".


"Megértem, hogy mindennek van alapja, de érdemes megnézni bármelyik pszichiátria kezeltjeinek nemi összetételét, azt hiszem, hogy az társadalmi folyamat, hogy a hölgyek alapvetően nehezebben kezelik a feszültségeiket manapság."

Nyilván, több nő megy gyilok-hadjáratra, ha kikosarazzák őket. Nyilván, több nő erőszakol férfiakat, mert kielégítetlen. Nyilván, több nő ül a sitten.


"...mennyi és mennyi szenvedő nőt látni, aki tombol, és egyszerűen: nem tud szeretni."

Úgy érted azért tombol, mert nem tud szeretni vagy nem tud szeretni és még mellé tombol is?


"...miért maradnak ugyanazok a lányok egy szó szerint megalázott helyzetben a jellemtelen, offenzív és élősködő, éretlen párjuk mellett, míg a másik esetleg következő kapcsolatban, az érett korrekt embert meg pont ők nézik semminek, dobják el."

Mert arra vannak tanítva, hogy tűrjenek, szavuk sem lehet. Hadd idézzem az egyik ismerősöm: "a nők közönséges oldalbordák". Legtöbbjük akarat gyenge - alapjából véve, vagy azzá vált. Ha valaki ilyen vagy ehhez hasonló családi környezetben nevelkedik, nem látja olyan borzalmasnak - esetleg még normálisnak is tartja - a helyzetet. Ha anya be van fenyítve apa által és anya nem tesz semmit, akkor biztos így a jó/így legalább apa nem veri meg/kevesebb veszekedés van/anya viselkedése a megfelelő attitűd az apákkal (férfiakkal) szemben.

Vagy ott van a függés, mint lehetőség. Kapcsolatfüggés, pénzügyi függés, gyerek, tartozás, közös tulajdon, s a többi.

Néha pedig egyszerre jön minden: rossz a helyzet, de a gyerek érdekében (a családmodell megőrzése érdekében) együtt maradnak a párok. Így legalább nem kell fizetni a pert, nem lesz huzavona, ki mit kap, a gyereknek nem kell két bejelentett cím, nem kell választania, ki nevelje.

És persze olyan is van, akit tényleg hülyére vesz a szerelem. Ritkán, de tényleg létezik ilyesmi.


"Ilyenkor rossz arra gondolni, hogy ebből a nőből még egyszer anya lesz :S És ilyenkor óhatatlanul felmerül a kérdés bennem, hogy TÖMEGESEN ennyivel fontosabb az ÖSZTÖN egy nőnél mint a tudatos érzelmi élet és a kölcsönösség."

Ki miatt is lesz anya abból a nőből? Ki ejti teherbe? Megsúgom, egyesek erőszakkal ejtik teherbe a párjukat. Zsarolják, bántalmazzák őket, elveszik a fogamzás gátló gyógyszereket és lehetőségeket tőlük, így akarják magukhoz kötni a másikat.

Egy gyerek még mindig kétemberes dolog.


"a fiúkat úgy nevelik a mai napig, hogy mindent megtegyenek a lányért, maradjanak kussban, ne beszéljenek az érzelmeikről, a lányokat meg elvárós elkényeztetett hercegnőnek."

Napi érdekesség: a férfiak előbb veszik el a "lányos" játékokat a fiúktól, mint a nők.

(A nők inkább hagyják, hadd játsszon a gyerek, amivel akar; apuci viszont még véletlenül sem akar "látens homoszexuálist" nevelni. Hö-hö-hö.)


"És most kell megragadni: hogy a férfiakra nem jellemző hogy "alázd meg a nőket, éreztesd, ki az úra háznál"."

Fellapozzam neked a történelem könyvet?


"Ranschburg Jenőt idézném, aki számtalanszor beszélt arról, hogy a tettleges fizikai erőszakot (a férfi részéről), általában hosszan tartó verbális és érzelmi erőszak, elnyomás előzi meg (a nő részéről)."

Szerintem ez sántít. Ha ez így van (férfi-nő), miért nincs ugyanannyi nő-férfi erőszak?

Véleményem szerint azért, mert a nőkbe belenevelik, hogy tűrjenek, ameddig bírják. A férfiaknak viszont valamilyen szinten ebben szabadságot adnak. (Tegyük félre azt, hogy a férfiak fizikailag erősebbek - van a világon fegyver, méreg és baseball ütő is.) Nekik valahogy "jobban elnézik" az erőszakosságot - annyi példa van erre a történelemből, hogy szinte már hétköznapi dolog.


"A férfiak nem idealizálnak és mennek a mainstream után akár a zenei ízlésben, az öltözködésben... figyeld meg. Mellesleg a férfiaknak nem szokásuk kitálalni mindent, manpulálni ,kifecsegni, ferdíteni."

Tessék? Tessék...? A nap egyik legbődületesebb hazugsága.

Figyelem én árgus szemekkel, de csak és kizárólag az ellenkezőjét látom szociológusként.


"miért szenved annyi nő az undorítóan mocskos férfiaktól,miért vonzódnak a saját "halálukhoz", hozzájuk, akik még akár meg is erőszakolják őket, és aztán ezek a hölgyek kiáltanak tücsköt bogarat a többségi normális, tiszteletre és szeretetre kész férfira. "

Azt nem veszed számításba, hogy a legtöbb ilyen (erőszakos, abuzív) férfi, először normális, kedves, segítőkész, tisztelettudó. Csak később bújik ki a szög a zsákból. Így már érthető?


"Miért nem tudatosak a nők? Miért hazudnak saját maguknak?"

Helyesbítek: Miért nem tudatosak az emberek? Miért hazudnak saját maguknak? Miért igyekeznek megfeleli a másiknak? (Holnapig halmozhatnám a költői kérdéseket és nagy általánosításokat.)

2014. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

kedves 30/32-es.

Nem szeretnék az erőszakról beszélni, és bár a zárómondatod teljesen jól sikerült, úgy látom sértettségből írsz Te is.

Óriási tévedésben vagy. A nemi erőszakot el lehet ítélni, mert tettleges bűncselekmény, erről nem nyitok vitát, de a háttere nem a férfi "identitás", hanem lelki betegség. Vagy téves a joggal ellenkező szoializáció és lelki betegség együtt véve. Igen is látni, hogy ki az abúzív személyiség idővel, és meg lehet tőlük szabadulni, azokról a nőkről beszélek, akik (tömegesen) kötődnek abúzív társukhoz.


Egy nő is és egy férfi is akármilyen jellem a kedves oldalával kezdi. Amúgy Ranschburg és kortársai rámutatnak, hogy a nemi szerepek megfordulása ZAJLIK és a férfiak férfivá nevelése , a nők nővé nevelése új dimenziókat ölt.


A hadjáratoknak semmi köze a bűnözéshez, meg lehet utálni a férfitársadalmat szerepénél fogva: ami a stabilitás, a biztonság, a tudatosság és a rend alapvető megteremtése volt. De ha ezt a szerepet megvetik - mint ahogy ha megvetik egy nőben az anya szerepet- fel lehet készülni, hogy milyen párjaink is lesznek..... igen, önkontroll nélküli nő, férfi.


A divatot és a tudatosság részt nem láttam megcáfolva.

!!!


Amúgy a pszichiátriáról: igen, jóal magasabb a személyiségzavaros vagy neurotikus nők száma, egyes kutatások zerint a magyar fiatal lányok 10-15%-ka súlyos borderline betegségben szenved, ami kezelhető, ki is lehet nőni, és milyen érdekes, hogy ez a betegség pont a párkapcsolatokban mutatja meg magát.


A börtönről: szerintem ez már kriminálpszichológia lenne, de alapvetően a bűntettek jelentős része fizikai jellegű, erőgyakorlás stb, másrészt a bűntett nem pszichológiai kérdés alapvetően. Nem szabad azzá tenni.


Mellesleg azt aláírom, hogy a férfi talán egy felelősségtudatosabb, mélyebb, erőteljesebb lény, tehát azok a férfiak akik sérültek nagyobb balhét produkálnak.


Sok érdekes dolgok után amit mondtál, nem szeretnék elzárkózni egyik véleményed elfogadásától sem.

Részben, mert érthetőek, és fair módon zárod le mindig.

De!

Leginkább azért mert a magam életét tudatos módon szeretném élni, és hinni szeretnék abban, hogy tudatos, önkontrollal, felelősséggel és megújuló szívvel rendelkező hölgyet találok egyszer.

2014. dec. 19. 16:28
 34/35 A kérdező kommentje:

és még valami :) az interneten valóban alig van bármi ami ne a férfiakat kritizálná :D válassz ki egy tetszóleges témát legyen kötődés, érzelmi biztonság, hűség akármi :)

mindig csak a femina és retikül stílusú gázblogok, cikkek jönnek fel.... sajnos a média megoszt, uszít és egyébként vitathatatlanul feminem.

2014. dec. 19. 16:32
 35/35 anonim ***** válasza:

"úgy látom sértettségből írsz Te is."

Jaj, nem, nem. Nálam azt észrevenni, ha bepipulok. Inkább közömbösen állok a dolgokhoz - bár már volt, amin felnevettem.


"A nemi erőszakot el lehet ítélni, mert tettleges bűncselekmény, erről nem nyitok vitát"

Lehet? Kell. Legyen az elkövető nő vagy férfi, idős vagy fiatal, gazdag vagy szegény.


"de a háttere nem a férfi "identitás", hanem lelki betegség."

Alapjából véve igazad van. De - ez a kettő már nagyon összeforrt. Nyilván - nyilván nem mindenkinél. Úgy általánosan. Az évezredek alatt.

Emlékszel, amikor a nevelésről beszéltem? Ez kiküszöbölhető - szerény véleményem szerint - azzal... viszont nem biztos, hogy már elsőre sikerrel járnánk. Valakiknél biztos, de mindig lenne olyan csoport, akiknél, valamiért, nem válik be a dolog. A nevelés egy dolog, a környezet megint más és így tovább. Túl sok hatás éri egyszerre az embert, hogy elég legyen Csak a nevelés.


"Igen is látni, hogy ki az abúzív személyiség idővel, és meg lehet tőlük szabadulni, azokról a nőkről beszélek, akik (tömegesen) kötődnek abúzív társukhoz."

Idővel. Ez itt a kulcsszó. És meglehet tőlük szabadulni - a kérdés, milyen áron. Kérdés, akarja-e az illető. Kérdés, lesz-e, aki segít neki.


"Ranschburg és kortársai rámutatnak, hogy a nemi szerepek megfordulása ZAJLIK és a férfiak férfivá nevelése , a nők nővé nevelése új dimenziókat ölt."

Alapjából véve nem léteznek nemi szerepek, szóval szerintem már itt borul az egész. Emberek vannak, különböző személyiségjegyekkel felruházva. Mi, a nagy, civilizált társadalom, felruházunk ilyen-olyan alapon, ilyen-olyan ötlettől vezérezve, így-vagy-úgy elkülöníthető csoportokat bizonyos szerepekkel, jegyekkel és csodálkozunk, miért roppannak bele az embereink az idealizált sztenderd képek hajszolásába. Nem adjuk meg nekik a lehetőséget, hogy maguk lehessenek - szerepekbe akarjuk kényszeríteni őket olyan alapon, ki mivel született a lábaik között.


"A hadjáratoknak semmi köze a bűnözéshez"

Tessék?


"meg lehet utálni a férfitársadalmat szerepénél fogva: ami a stabilitás, a biztonság, a tudatosság és a rend alapvető megteremtése volt."

Miért kell ezt megint férfiakra és nőkre bontani? Emberként/közösségként/együtt kell, kéne egy társadalmat felépíteni, nem pedig ezeket - az igazán nem elhanyagolható és szükséges alappilléreket (csak az) egyik csoport kezébe adni és fennhatósága alá bízni.

(Még a végén eszükbe jut és kitalálják, hogy nekik ennélfogva nagyobb szerepük és befolyásuk van a többiekre.)


"De ha ezt a szerepet megvetik - mint ahogy ha megvetik egy nőben az anya szerepet- fel lehet készülni, hogy milyen párjaink is lesznek..... igen, önkontroll nélküli nő, férfi."

A nő nem arra lett "programozva", hogy szüljön és gyereket neveljen. Önálló ember, akinek joga van magáról dönteni. Az anyaság csak egy opció, nem kötelesség.


"A divatot és a tudatosság részt nem láttam megcáfolva."

Én igen. Akárhányszor sétálok a városban, beszélgetek az ismerőseimmel, rokonaimmal. Akárhányszor feljövök ide, vagy más fórumra. Akárhányszor bekapcsolom a tévét.

Csak nem arra akarsz kilyukadni, amit te nem látsz, az nem is létezik?


"jóal magasabb a személyiségzavaros vagy neurotikus nők száma, egyes kutatások zerint a magyar fiatal lányok 10-15%-ka súlyos borderline betegségben szenved, ami kezelhető, ki is lehet nőni, és milyen érdekes, hogy ez a betegség pont a párkapcsolatokban mutatja meg magát."

Tessék kérem megmondani, úgy amúgy, hogy jön ez ide.


"A börtönről: szerintem ez már kriminálpszichológia lenne, de alapvetően a bűntettek jelentős része fizikai jellegű, erőgyakorlás stb, másrészt a bűntett nem pszichológiai kérdés alapvetően. Nem szabad azzá tenni."

Én pedig azon a véleményen vagyok, hogy ne korlátozzunk semmit. Vizsgáljuk meg az adott kérdéskört minden szempontból.


"Mellesleg azt aláírom, hogy a férfi talán egy felelősségtudatosabb, mélyebb, erőteljesebb lény, tehát azok a férfiak akik sérültek nagyobb balhét produkálnak."

Odaképzeljem a "mint" szócskát vagy ez egy ártatlan mondat volt?


"Leginkább azért mert a magam életét tudatos módon szeretném élni, és hinni szeretnék abban, hogy tudatos, önkontrollal, felelősséggel és megújuló szívvel rendelkező hölgyet találok egyszer."

Túl sok ember kolbászol a Földön ahhoz, hogy ne legyen esélyed erre.


"az interneten valóban alig van bármi ami ne a férfiakat kritizálná :D válassz ki egy tetszóleges témát legyen kötődés, érzelmi biztonság, hűség akármi"

Legyen "munkahely", "politika" és "szexualitás". Kiállsz a véleményed mellett, miszerint a férfiakat éri több kritika?


"mindig csak a femina és retikül stílusú gázblogok, cikkek jönnek fel.... sajnos a média megoszt, uszít és egyébként vitathatatlanul feminem."

Nyilván a nőknek írt blogok és műsorok nőkhöz fognak szólni, velük fognak foglalkozni. A média viszont kívül esik ezen.

2014. dec. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!