Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az exem pénzt kért, és én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exem pénzt kért, és én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Az exemmel már régóta szakítottunk, egy éve nem is beszéltünk egyáltalán, semmit se tudtam róla, aztán egyszer csak a semmiből megjelent, és kért egy régi "tartozást", merthogy megígértem. Piti összegről van szó, 5000 ft. Merthogy emlékszem még akkor, a nemtudoménmilyen vacsorán, megígértem.


Nemet mondtam, még ha 50 000 ft-ről lenne szó, megérteném, de 5000-t kér rajtam számon? Több, mint egy év után? És ebből szépen az jött ki lassanként, hogy én egy anyagias kis **** vagyok, nagyon a hátrányomra változtam, satöbbi. Mennyivel jobb a mostani barátnője, etc. Szépen összevesztünk, engem felháborított a stílus, ahogy írt, ő meg csak mondogatta tovább, hogy mennyire rossz ember lettem, ő jobbra emlékezett. Oké, ez így nyilvánvaló, mérgesen, egy olyan emberrel, akit alapból megvetek (nagyon megalázta magát a szakításunkkor, az agyamra ment, a végén már sajnálni se tudtam, határozottan megkönnyítette az elválást), nyilván nem fogok úgy beszélni mint annó, amikor minden szép és jó volt.


De azért érdekel: szerintetek is én vagyok a rossz alak? Eleve, ha közvetlenül szakítás után mondja, hogy izé, tartozol (én ilyenről mellesleg, nem is tudtam, vagy legalábbis, teljesen megfeledkeztem róla), az még majdnem oké lett volna, de egy év után, csak úgy a semmiből...? Adtatok volna neki pénzt?


Előre is köszönöm!


2015. febr. 11. 11:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt megadnám a tartozást, mert 5000 forint az 10 év múlva is 5000 forint, ami jár, az jár, legyen vele boldog, ha ez gyötri, legyen ezzel teljes az élete, aztán hagyjon békén.


De azért szóvá tenném, hogy ha egy év múltán 5000 forint az, ami neki szükséges ahhoz, hogy kijöjjön egy hónapban, tudja finanszírozni a dolgait, akkor ideje lenne másik állást keresni, vagy visszavenni az igényeiből.

2015. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Költőnő? ***** válasza:
100%
hát ha ilyen a berendezése, akkor nem meglepő... Örülj h nem kamatostul kéri :D
2015. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Tudtommal nem dolgozik, a szüleivel él és ha minden igaz, tanul.


Köszönöm a válaszokat továbbra is! :)

2015. febr. 11. 12:32
 14/17 anonim ***** válasza:

Rend a lelke mindennek....ha valós követelés akkor tök mindegy mikor kéri vissza...oda illik adni és kész.

Mondjuk abban igazad van, hogy ezt egy kapcsolat lezártakor szokás elintézni...feltéve, hogy Nálatok volt ilyen.

37F

2015. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
En inkabb kifizettem volna neki, h beken hagyjon.
2015. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha kölcsönadott volna akkor természetesen visszaadom, de nem egy év múlva, hanem rögtön szakítás után, vagy minél előbb ahogy tudom. De így, hogy meghívott és aztán ki akarja fizettetni.. így is odaadnám, hogy legyen vele boldog, de kiröhögném, nagyon szánalmas:D.
2015. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 PearlDiver ***** válasza:

Ha ennyi idő után képes egy ilyen "tartozásért" kunyerálni, az elég sokat elmond róla és kettőtök közül inkább ő az anyagias/kicsinyes :/

Én mondjuk megkérdeztem volna tőle, hogy az elmúlt egy évben nem hiányzott ez a pénz? Most került nehéz helyzetbe? Mert ha esetleg tényleg, akkor simán jóindulatból adtam volna neki. De mindenképp jelezve neki hogy ez azért elég irreális és nevetséges helyzet amibe hoz kettőnket.

Egyébként ha már meghívsz valakit vacsorázni, akkor azt illik kifizetni, nem kéne garasoskodni... Vagy olyan helyre mész, amit kibír a pénztárcád, vagy eleve nem meghívásként, hanem felesbe fizetett évfordulóünneplésként vezeted fel.

2015. febr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!