Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én imádok olvasni, de a barátom utál és sajnálja tőlem az időt amíg olvasok. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A könyveket drágának tartja, könyvtárba utál járni (rossz élmények a szakdolgozata miatt), a laptopon való olvasás pedig bántja a szemét.

Próbáltam felkelteni az érdeklődését, fiúsabb könyvekkel: Sorstalanság, 1984, Huckleberry Finn, Indul a bakterház, Zabhegyezők, Legyek Ura. Filmadaptációkkal is próbálkoztam... Hiába.

Nem akarom mindenáron hogy olvasson, csak szeretném ha megértené, hogy én mennyire szeretek, és ne duzzogás legyen belőle, ha olvasok.


2015. júl. 8. 14:39
1 2 3 4
 1/35 curáku ***** válasza:
88%
Hat ezekkel pont nem fogod felkelteni az erdeklodeset.. Egyebkent nem kell raeroszakolnod, egyszeruen csak magyarazd el neki, hogy miert szereted. Ha nem erti meg es zavarja a "hobbid" akkor az az o baja, nem lehet vele mit kezdeni.
2015. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 curáku ***** válasza:
100%
Marmint jo konyvek, felreertes ne essek, de aki ennyire elzarkozik, annak nem ettol fog megjonni a kedve.
2015. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%

Először is, ha azt akarod, ha azt akarod, hogy ne szóljon bele a hobbidba, te se erőltesd rá a tiéd.

Az, hogy megértse, hogy te szeretsz, nem rajtad múlik, az ő fejében van a megoldás. Ha ő duzzog, mint egy óvodás, mert te olvasol, akkor nme felnőtt férfival van dolgod, hanem egy hisztis kölyökkel.

2015. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nem ott kezdődött, hogy én könyvekkel "traktáltam", hanem ott, hogy ő duzzogott mert olvasok.
2015. júl. 8. 14:56
 5/35 anonim ***** válasza:
87%

Az olvasás mennyire veszi el az idődet minden mástól? Házimunka, közös időtöltés... stb.

Én is szeretek olvasni, de ez még senkit nem zavart. Viszont van egy nagynéném, aki minden elé helyezi az olvasást, és átesett a ló túloldalára. Az már nekem is zavaró lenne.

2015. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon nem jó könyveket választottál ezek egy 12 évesnek talán jók (kivéve a sorstalanság).

Te tudod milyen beállítottságú nem feltétlen a szépirodalommal kell indítani. Add a kezébe mondjuk a Metro2033-at, vagy Asimov sok olyan van ami spec. ízlést igényel.


De ami a lényeg, beszéld meg vele, hogy neked ez fontos ne duzzogjon, te meg figyelj oda rá, hogy legyen elég közös program.



Én is imádom a könyveket, mi párommal úgy szoktuk, hogy ő én ülök olvasok ő meg engem párnának használva Tv-t néz. Nekünk bevált.

2015. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Minden nap olvasok kb. 50 oldalt egy adott könyvből. Ha korábban kelek, akkor akkor, ha csak délután tudok olvasni, akkor délután kerítek rá sort. Amúgy nem élünk együtt.
2015. júl. 8. 15:53
 8/35 anonim ***** válasza:
50%

Ne erőltesd, nem ő az embered.

Tegnap volt egy kérdés dohánysó / nem dohányzó párról - ezek vízválasztók.


Ha a szakdolgozata miatt kezdett könyvtárba járni - és attól meg is utálta... meg veled duzzog, ha olvasol: más világ.


Az elsőtől eltekintve nálam toplistás könyvek, Tadeusz Borowskytól keresd (nem lesz könnyű) a Kővilágot.


(és keress egy hozzád hasonló értékrendű pasit is)

2015. júl. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%

50 oldal, minden nap. :-) Én nem kötöm ilyen szabályokhoz, akkor olvasok, amikor alkalmam van rá, utazás közben, elalvás előtt, várakozáskor. Itthon nem tudok, mert stresszes a családi közeg (majd miután elköltözöm, talán). A lényeg, hogy nem más helyett, és nem számolom, mennyi. :-)

Nem lehet, hogy többet szeretné, hogy vele foglalkozz? Ne akard rábeszélni, az nem működik. Nekem a szüleim egykor könyvmolyok voltak, és mára szinte teljesen felhagytak vele, sok a munka, szakirodalmak, sok a stressz, plusz betegség is jött, ami mellett nem tudnak koncentrálni úgy. Napi egy oldalt sem olvasnak el hobbi szinten.

2015. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Szerintem a dohányzó/nem dohányzó nem feltétlenül vízválasztó. Attól függ hogy a nem dohányzó miért nem dohányzik mert "csak" vagy mert elvből ellenzi.
2015. júl. 8. 16:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!