Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzett már valaki ilyet?

Figyelt kérdés

2 éves párkapcsolatban élek.De egyszer kétszer előfordul,hogy elgondolom milyen lenne egyedül.Vagy csak szeretetet érzek iránta?

1-1,5 évig tartott nálam a "repülés"-lángoltam.De viszont ha elküldeném nagyon hiányozna tudom(nálam lakunk)Ha látok egy képet az exével nagyon rosszul esik.Ez szerelem vagy szeretet?

Sokat vagyok egyedül néha ezeken filózom. Régóta küzdök kényszerbetegséggel,deprssziós vagyok,sokat vagyok egyedül(munkát keresek).Édesapámmal élünk együtt,aki maga is nagyon depressziós,kötekedő,egy szeretetet nem adó valaki.Soha nem kaptam szeretetet tőle csak bántást!!!!Ridegséget,hogy lehet megbántani a másikat......Ezt láttam itthon,de azt,hogy milyen a szeretet nem tudom.....páromat hányszor sértettem meg ezekkel.....de szeret engem.....nagyon jó ember.....Van köze ennek a gondolatnak a depressziómhoz?Segitsetek....



2016. márc. 18. 06:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok,pszichológusra nincs pénzem.Viszont ha elmegy haverokkal találkozni rá gondolok mikor jön haza,nem esik-e baja.Szóval teljesen magam alatt vagyok,hogy miért gondolok ilyenekre......Nem szeretném elvesziteni
2016. márc. 18. 06:42
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez a nem tudod mit érzel iránta nem hangzik szerelemnek. Ez van,fogadd el, hogy nem ő életed párja. Vagy megszoksz,vagy megszöksz.
2016. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,válaszolok bővebben.Szóval:


Vagy kérj segítséget a párodtól, hogy hallgassa meg a próblémáid és közösen oldjátok meg őket, vagy pedig saját magadon egyedül kell segítened. Aminek az első módja, hogy szépen elgondolod mi a célod,terved ebben az egész életben. Ezekhez pénz is kell, hogy valamerre elindulj, hogy legyen övedelmed, mert azzal, hogy a munkádért pénzt is kapsz(még ha keveset is, de legalább lesz egészségbiztosításod stb), egyfajta megbecsülést fogsz érezni. Hasznosabbnak fogod érezni magad,nem csak lógni fogsz a levegőben és a problémákon agyalni.

A párod is segíthetne neked állást keresni/szerezni,akár ismerősökön,rokonokon keresztül. Ha ez megvan,akkor már egy picivel jobb lesz. El kell valahogy hagynod a romboló "otthoni" környezetet, tehát azt amiben felnőttél apukád mellett. Ez valószínűleg az ocd-d és a depid oka is. De ne keseredj el, mert mindent meg lehet oldani. Csak át kell gondolod, hogy tedd meg az első lépéseket. Munka,pénzgyűjtés, meditáció, szabad levegőre menj kirándulni,sétálni(ez stresszoldó is, ezzel elkerülheted a kényszeres gondolatokat és cselekedeteket) és még sorolhatnám. Valahol te is tudod a megoldást, csak még nem kristálytiszta. Nekiállni nehéz, nem pedig folytatni és csinálni :)

2016. márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szia,köszönöm válaszod!Igen elég romboló a környezetem.Jelenleg munkát keresek.Most volt egy alkalmi akkor nem gondolkodtam.Párommal gyereket tervezünk,pont ezért nem értem a gondolataimat.És tényleg depis vagyok,valami jó doki kéne.Párom nagyon jó ember,de nehezen tudok megnyilni.Soha nem voltam szerelmes,nem tudom milyen az.27 vagyok,tudom,hogy a párom nagyon szeret,csak én vagyok "beteg"Vele el tudom képzelni a jövőt,csak olyan mintha nem lennének érzelmeim.
2016. márc. 18. 10:08
 5/12 A kérdező kommentje:
Apám mindig csak káromkodva beszél.Most szerencsére elutazik húsvétra.Akkor jól megvagyunk.De nem tudunk hova menni(mármint albérlet)Beszéltünk erről a gondról,azt mondta nem gond hogy nem vagyok szerelmes belé,mert egy idő után a szerelem elmúlik.Lehet,hogy ezen ijedtem meg?Hogy nem érzek szerelmet iránta csak szeretetet?Jól megvagyunk egyébként,és régen is voltak kényszergondolataim(más miatt)azokat úgyahogy legyőztem.Nem szeretném elvesziteni,egy nagyon jó ember.Csak mindig kattog az agyam,nehogy egyszer kimondjam neki,hogy nem szeretem....:((((((((
2016. márc. 18. 10:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Így, hogy lelkileg nem vagy stabil, sem a környezeted, sem az anyagi helyzeted nem stabil, gyermeket mégis hogy akartál tervezni? Nagyon sokat kell még fejlődnöd és gyógyulnod ahhoz, hogy egyáltalán egy működő párkapcsolatod legyen. A gyerek témád jobb,ha hanyagolod egy időre és inkább magadra koncentrálsz,na meg a párkapcsolatod próbálod építeni.Próbáld ezeket a dolgokat józanul átgondolni és levezetni a céljaid a megoldásokkal együtt. Szépen lassan,mindent a maga idejében kell, kis léptekben előre haladni.
2016. márc. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
doki pedig segíteni nem nagyon tud,maximum megbélyegez egy diagnózissal, gyógyszert ír fel stb, inkább pszichológus,csoportterápia, terapeuta v bármi egyéb gyógyítási mód kellene.
2016. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Párom szerint a gyerek kizökkentene engem,nem agyalnék folyton mindenen.Most gondolkodtam el rajta,hogy jó lenne albérletbe menni,ez a ház rossz emlékeket idéz fel,ridegséget....párom is régen volt dokinál 15 000 ft,de használt neki
2016. márc. 18. 11:17
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom kiegészitjük egymást segitünk egymásnak ahol tudunk.Csak a hely ahol vagyunk.......jól érzem vele magam,meg vannak a kis vitáink
2016. márc. 18. 11:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha depis lennel, akkor ki se kelnel az agybol.

Szerintem szereted, szerelemmel. Felsz az erzeseidtol meg a kotodestol.

Keress munkat , az mindent megold.

N

2016. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!