Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék leállni a baba-őrülettel?

Figyelt kérdés

A párom is nyitott a babavállalásra, de benne a racionalitás és a józan ész szava elnyomja ezt a vágyat. Bennem meg nagyjából amióta megkérte a kezem (meg a társaságban már MINDENKI babát vár/van már egy kicsi gyereke), azóta más sem cseng, csak a szülővé válás vágyai. Még előbb össze akar házasodni (2 év múlva lesz az esküvő... szerintem egy egy éves gyerekkel, hogy ott vannak a nagyszülők is- anyósjelöltem oda és vissza lenne a gondolattól- szerintem simán meg lehetne tartani egy lagzit), saját házat akar (most albérletben lakunk, ha most hirtelen babám lenne, anyósjelöltemhez költöznénk- ő egyébként örömmel fogadná a dolgot, volt már róla szó).

Igaza van, egyetértek vele, de nem tehetek róla, gyereket szeretnék. Anyagilag megtehetjük, neki is és nekem is van munkám, ketten együtt a fizetésünk a havi nettó millió felé közelít. Csak előbb gyűjtögetni szeretne.


Hogyan tudnék leállni ezzel a baba-őrülettel, nem felhozni nagyjából hetente a dolgot, és elfogadni a párom által szajkózott észérveket? Igaza van, ésszel tudom, felfogom, de elfogadni nem tudom. Szerencsére a párom nagyon jó fej a kérdésben, megdöbbentően nyugodtan és türelmesen kezeli az ilyen kitöréseim, de nem tudom, meddig tart a türelme, és már magam is kezdem idegesíteni. Van egy macskánk, szerencsétlen állatot már agyonra stresszelem a ki nem élt anyai gondoskodásommal. Nem egészséges. Az utóbbi időben már nagyon bizarr álmaim voltak vele kapcsolatban (álmomban szültem egy gyereket, aki az orvos kezében valahogy átalakult a cicánkká, egy másik álomban meg írni-olvasni tanítottam). Nagyon rápörögtem a témára. Engem is megrémít.


Volt valaki hasonló helyzetben? Vissza tudtátok fogni magatokat?


2016. máj. 31. 18:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10- azért nem "ledumál" a vágyamról, csak türelemre int. Hogy előbb házasodjunk össze (az eljegyzés még nem házasság) és saját házba érkezzen a pici, ne másfél szobás albérletbe vagy az anyóshoz- ahova a párom NAGYON nem szeretne költözni, miután 28 éves koráig (amíg velem össze nem bútorozott) ott lakott. Ezek nem butaságok, mert oké, hogy relatíve sok pénzt keresünk ketten, de ebből is még jó 5 év+sok-sok hitel lesz, mire veszünk egy olyan házat, amibe szívesen beköltözünk. És az esküvőnek is megadjuk a módját, mindketten úgy gondoljuk, hogy az életben csak egyszer van ilyen, akkor az legyen hetedhét országra szóló (az is sok pénz).

És igen, én már vágyom babára (nagyon), de azt is tudom, hogy 2-3 év múlva sem igazán leszek elkésve a kérdéssel- most vagyok 23 éves :) Szóval az ÖSSZES észérvét megértem, elfogadom, csak közben ott vannak a magam hormonok által irányított ösztönei, amiknek nagyon nehéz ellenállni. De közben meg neki is igaza van, hogy nyugodt, békés, kényelmes környezetbe szeretné a kicsit.


Egyébként, nem kötözködésből, de a 8. válaszoló esetében ez nem volt önellentmondás. Legalábbis, én értettem, mit szeretne mondani, és az nem tűnt önellentmondónak.

2016. jún. 1. 11:39
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy írtam a 8-as kommentemet, hogy az lesz ide az utolsó, de nem bíííírom…

Kedves 10-es! Ha az általad rosszul értelmezett mondataimra reagálsz, akkor a reakciód irreleváns lesz (hiszen nem arra reagálsz, amit írtam), és nem lehet vele mit kezdeni.

Megpróbálom utoljára. Kiszedem neked a zavaró részeket, és rövidítek egy kicsit:

„ A férjemet nem sz..rom le magas ívből, mert egy nagy, önző gyerek vagyok, aki nem képes uralkodni a vágyain.” Érted? Ez a mondat azt jelenti, hogy NEM vagyok egy nagy, önző gyerek, aki sz..rik a férje vágyaira. A „nem” szó jelentését - a mondat komplexitása ellenére - nem szünteti meg a vessző. Vagy másképp: nem sz..rok a férjem vágyaira, mert nem vagyok egy nagy, önző gyerek. Ennél jobban nem tudom megmagyarázni, de a kommentem további részében próbálok egyszerűbben fogalmazni.

„a legyen / ne legyen kérdésben NINCS kompormsszum, akármilyen jó duma is...” – szó sem volt legyen/ne legyen kérdésről, nem tudom, honnan szedted ezt. A „legyen” nem kérdés, az a kérdés, hogy MIKOR legyen. Ugyanúgy, mint a kérdezőnél. Elismerem, valóban bonyolultabban fogalmazok, mint egy gyerekkönyv, de azt gondoltam, az írásomból ez egyértelmű. (Az egyik előző válaszomban találod az egyértelmű utalást: „osztottam a párom észérveit, hogy MÉG miért ne”.)

„Egy férjnek nem az a dolga, hogy eldöntsön bármit” – erre már tényleg nem tudok mit mondani… kifejezetten leírtam, hogy „Ez természetesen nem azt jelenti, hogy ő pedig lesz..rja az enyémeket, és ennek alárendelem magam, hanem azt, hogy ebben is találtUNK közös megoldást, ami MINDKETTŐNKNEK jó.” – Te hol látod ebben azt, hogy ő eldöntötte?

Ill. miért ignorálod azt a kijelentésemet, miszerint azok az észérvek KÖZÖSEK VOLTAK. Nem csak a párom gondolta, hogy előbb még gyűjtögessünk, nem anyóshoz kéne szülnöm akármennyire jóban vagyunk most, és örülne a babának (mármint az anyós is – csak hogy egyértelmű legyen), satöbbi, satöbbi. ÉN IS ÍGY GONDOLTAM. Tehát: nem a párom beszélt le róla, csak az, hogy ő IS így gondolta, adott egy lökést, hogy MÉG ne.

„…hanem, hogy tegye boldoggá az asszonyát!” – Ez nagyon szép és jó, de nálunk ez nem csak egy irányba működik.

„De nem az, hogy mindenféle "észérvekkel" ledumálja a legtermészetesebb vágyáról.” – Leírom még tisztábban és egyértelműbben: nem dumált le senki senkit semmilyen vágyáról. Érted?

2016. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, bocsi, de idegesítő vagy.

Vegyél egy rongybabát, 23 évesen elég lesz az még.

2016. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igazad van 12, azt tényleg benéztem, fölösleges is volt, de hol itt a "közös" megoldás?

Vagy lesz gyerek most - ez a kérdező vágya, vagy lesz gyerek pár év múlva ez a vőlegénye megoldása... vagy addigra ad acta lesz a dolog.

A Pareto elv, ha már annyira oda vagyunk a logikáért pedig azt mondja, hogy kollektív döntésnél, ha az egyik résztvevő számára sincs negatív hatás (nincs, mert a jóember "nyitott" a témára) egy másiknak meg előnye származik belőle, akkor az egy jó alternatíva.


Nem is akarom persze érteni, hogy miért kéne érveket szolgáltatni a világ legtermészetesebb dolga ellen... nincsenek is, csak ilyen kényszer-szülte szófacsarások.

2016. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!