Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy párkapcsolatban szerintete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párkapcsolatban szerintetek normális az, ha a felek nem minden nap beszélnek egymással?

Figyelt kérdés

A barátommal még nem élünk együtt, csak fél éve vagyunk együtt. Mivel nem ugyanabban a városban lakunk, ezért csak heti 1-2 alkalommal tudunk találkozni, a többi nap pedig interneten beszélgetünk, vagyis beszélgetnénk, de a barátom nem akar minden nap, azt mondja, hogy miután hazaér a munkából nem mindig van kedve beszélgetni, hanem inkább filmet nézne, vagy játszana..


Szerintem úgy lenne normális egy párkapcsolat, ha a párommal bármikor tudnék beszélni, és nem csak mondjuk egy héten 5 nap.


2016. aug. 18. 23:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha valakit igazán szeretek akkor nem tartom tehernek hogy 20percet beszélgessek vele,pláne távkapcsolatban!

Persze ehhez mindkét félnek egyformán kell szeretnie a másikat!Az ilyen kapcsolat nagyon ritka,nekem egy ilyen kapcsolatom volt csak,mikor nem tudtunk szinte meglenni sem egymás nélkül!!!

2016. aug. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális. Én is amikor ilyen szituban voltam, amikor csak lehetett beszéltünk, ha nem telefonon, vagy skype-on, akkor cseteltünk... És attól még ugyanúgy tudtam a dolgomat csinálni. (headset be, azt hadd szóljon) Mindenre van megoldás, ha mindkét fél akarja, és partner benne. Jóóóó, oké. Nem kell a nap 24 órájában permanens beszélni, de szerintem napi 1-2 óra simán elvárható, és teljesíthető, ha megvan rá az igény. Szeribtem így normális.
2016. aug. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én kicsit más véleményen vagyok, mint az első hozzászólok.

Nagyon lehúztak téged, kérdezőt.

Mi minden nap beszélünk , többször.

Mindkettőnknek igénye van erre, sőt, neki nagyobb. Ő fél -1 óra után már keres, még ha csak annyit is, hogy "Szeretlek", vagy valami vicceset mesél, én meg van, hogy dolgom van vagy elmerülök valamiben és 3 óráig nem beszélünk, de mi nekünk ez a napi sokszoros kommunikáció így jó, igényeljük!

Persze minden párnál eltérő a dolog, de szerintem egy komoly, felnőtt párkapcsolatban, ahol a felek nagyon szeretik egymást, ez miért lenne sok , vagy rossz?

Mert szegény kérdezőt lehurrogtátok, hogy miért nem hagyja már a párját békén egy nehéz nap után...

Hát, a párom éjszakás, és mi mindig pl. elköszönünk egymástól esténként, akkor is ha hulla fáradt vagyok és reggel ő is ír, hogy épségben haza ért stb. akkor is ha hulla fáradt... ez nem azon múlik.

Ahogy látom, kérdező, neked is más lenne az igényed.

És ez nem jó!

Nekem volt olyan barátom több is aki ilyen volt, és nekem nem volt jó, nem volt elég...

Nehogy már az sok legyen,hogy a szerelmeddel beszélsz naponta-.-

Szerintem ez hosszú távon probléma lesz.

És most biztos leszavaztok, de van ez az oldal is!

2016. aug. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Csak bele olvastam a válaszokba, de nem vagy se pióca se önző. Mi is minden nap beszéltünk az exemmel, na nem órákig, de viberen írtunk egymásnak, vagy felhívtuk a másikat néhány percre azokon a napokon amikor nem találkoztunk. Az együtt töltött 7 év alatt egy nap se telt el úgy, hogy ne beszéljünk.
2016. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Tök klassz, hogy midnenki a párkapcsolatával példálózik, de azt nem bírjátok - tisztelet a kivételnek- felfogni, hogy van, aki önmagával is el akar tölteni időnként pár róát, egyedül lenni a gondolataival és töltődni. NEM AZÉRT, mert nem szeretné a párját, hanem mert szüksége van időnként arra, hogy csak magával foglalkozhasson. Ez nem önzőség, ez egyszerűen egy sajátos igény. Más a napi 3 szexet vagy a vasárnaponkénti húslevest igényli. Ugyanaz. Ha a kérdező agyába nem fér ez bele, hogy a pasinak néha az esik jól, hogy zombi módban lerogy egy film elé, hanem sipákol, hogy jaj velem beszélgess inkább, az rohadt önző dolog, mert rákényszeríti a másikra az akaratát. Majd beszélgettek a film után/másnap. Értelmes, felnőtt ember ezt képes felfogni.
2016. aug. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nincs olyan, hogy "jó" vagy "rossz". Az emberek sok mindenben különböznek, pl. ebben is.

Távkapcsolatban vagyok a barátommal már 8 éve. Nem beszélünk minden nap, sőt, amikor beszélünk, akkor sem mindig kifejezetten tartalmas, inkább csak afféle "bejelentkezés", hogy "heló, még élek ám".

Szerencsére ilyen téren hasonlítunk, így se neki, se nekem nem okoz ez problémát. Mikor együtt vagyunk, akkor is előfordul, hogy külön csinálunk valamit (pl. ő játszik, én netezek). Nekünk egyszerűen szükségünk van erre, ilyenek vagyunk, nekünk így a jó.


De pl. barátnőm a volt párjával minden egyes nap beszélt telefonon és skype-on is. Volt, hogy azért ment haza előbb valahonnan, mert a párjával xy időpontban beszélnie "kell". Neki ez nem esett nehezére, mert ugyanúgy igényelte a minden napi csevejt, mint a párja.

Én ettől tutira kikészültem volna.


Szóval önmagában nem az egyik vagy a másik meglátással van a probléma. A gond ott kezdődik, mikor eltérőek az igények.

Ez olyan dolog, mint hogy az sem baj, ha valaki napi aktust igényel, valaki meg havi kettőt, ha olyan párt talál, akinek hasonlóak az igényeik. A gond akkor adódik, ha olyan emberek jönnek össze, akik a skála két végén állnak...


Meg kell próbálni kompromisszumot kötni. Te is próbálsz engedni egy kicsit és ő is próbál engedni. Le kell ülni, meg kell beszélni ahelyett, hogy hisztiznél és veszekednél vele.

2016. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

*napi 3 aktust igényel

Bocsi, ki volt kapcsolva a numlock:)

2016. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!