Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
A páromnak van egy jól fizető állása van szolgálati autója is. Nekem nincs autóm de ő el szokott vinni amikor csak tud. Most kitalálta hogy mivel szeret vitorlázni vesz egy vitorlás hajót. Kb 2 millió plusz egyéb fenntartási költségek. Én azt mondtam miért nem inkább vesz egy kocsit több értelme lenne. Erre nekem támad hogy neki van autója ( ugye a szolgálati de az nem saját.) És hogy ő nem vesz nekem autót vegyek magamnak. Én nem magamnak gondoltam hanem közös használatra meg az ő nevére nyílván. Mit gondoltok?
2016. szept. 5. 19:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Céges autó mellé egy szezonális vitorlás. Aztaku... :D Hát komolyan mondom, ez legyen az életed legnagyobb problémája. Búmheccsát: [link]
2016. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
27%

Na megiscsak kibujt a szog a zsakbol... szoval azert szeretnel autot, hogy te jarj vele. Vagyis o szervizelne gondolom meg egyebek, fizetne az adokat, a vasarlason tul persze... Raadasul 2 millioert valoszinu hasznalt autora futna csak, tehat nyilvan a fenntartasi koltsegei meg nagyobbak lennenek. Ha karambolozol, az o felelossegbiztositasa banja. Neki mar van kocsija, akkor meg minek?


Nokent eszembe sem jutna, hogy ezt szovategyem. Ha nem akarok tomegkozlekedni, veszek egy autot. Akar reszletre. De nem varnam el, hogy a parom ajanlja fel, hogy hasznaljam az o kocsijat, amit az o penzen vesz.


Ha megteheti, hogy vitorlast vegyen, vegyen. Az o penze. Gondolom nem vagytok kozos kasszan.


Az auto neki felesleges, a vitorlas meg a hobbijat szolgalja. En pl szenvedelyes lovaskent, ha ugyanabban a helyzetben lennek mint a baratod, elobb vennek magamnak egy lovat mint egy masik autot. Ha megteheti, miert mondjon le rola azert, mert eppen a baratnoje kocsit szeretne, de nem hajlando ezert anyagi aldozatot hozni.

2016. szept. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Közös használatra veszi a vitorlást is... majd biztos visz egy-két kört :D ő pénze amúgy. Ha autót szeretnél, kezdj el gyűjteni rá szerintem.
2016. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 9 év után nem normális, ha egy kapcsolat ott tart, hogy nézem ahogy a másik nyomorog. Persze, kinek mit jelent ez, de a lényegen nem változtat. 9 éve együtt vagytok, és ő még mindig ott tart fejben, hogy "én, az enyém" és nem ott, hogy "mi, a miénk, nekünk"


Szerintem ennyi idő után közös minden, és albszolut a másik érdekeit (is) nézzük. Arról nem is beszélve, hogy a vitorlás tényleg csak szezonális szórakozás, és a fenntartásra el fog pazarolni egy csomó pénzt.

2016. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Azt mondta neki egy ismerőse hogy 120ezer a fenntartás évente. Az ismerősének is van akkor szerette meg ő is.
2016. szept. 5. 20:22
 16/32 A kérdező kommentje:
Meg azt is mondta hogy neki ennyi luxus 'jár'. És hogy csalódott bennem hogy azt mondtam inkább kocsira költené azt a pénzt ő nem vesz nekem autót és úgy viselkedek mint egy kitartott nő.
2016. szept. 5. 20:30
 17/32 anonim ***** válasza:
50%
Első körben én is azt akartam írni, hogy az ő pénze, hadd vegyen rajta azt, amit akar. Bár szerintem is totál felesleges egy vitorlást, de ez más tészta. Tehát, hogy ha neki erre van pénze és igénye, akkor vegye, ráadásul neki van céges autója, tehát fölösleges lenne még egy kocsi, ha azzal is jól elvan, hisz ez a "közös" kocsi, sokkal inkább lett volna a te kocsid. Azt meg senki nem várhatja el a másiktól, hogy bár vágyik egy dologra, amire pénze is van, inkább vegye meg a párjának a kocsit, amire neki amúgy totál nincs szüksége. DE, itt jön a de... Szóval azért 9 év után azért kicsit másabb a helyzet, mert nekem alap lenne, hogy ennyi idő után már közös kasszán vagyunk és nem csak a saját érdekeinket nézzük, hanem a közöst. Kissé érdekes a párod hozzáállása, de a tied is, mert én azt azért soha nem várnám el, hogy vegyen nekem a pasim egy kocsit puszira, tehát én is dolgozom, én is keresek, a minimum, hogy felesben vesszük, tehát én is beleadom a részemet, nem csak elvárom, hogy alám rakják. Ha már közös autó ugye, akkor a fizetésnél is legyen közös.
2016. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Szerintem meg vegyél magadnak egy saját autót, az a legegyszerűbb. Miért vársz másra, ha neked van szükséged rá? Nem is értem az ilyet komolyan mondom. Egy pici autó nem olyan drága, ahogy a fenntartása sem.
2016. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél egy autót, miért nem veszel magadnak? Amit ő keres, az az övé. A közös használatot meg nem értem, van egy szolgálati kocsi, ami a rendelkezésére áll, neki nincs szüksége közös használatú autóra. Neked kell csak autó.
2016. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

,, Én nem magamnak gondoltam hanem közös használatra meg az ő nevére nyílván. Mit gondoltok?"


Ha a férjednek van kocsija még ha szolgálati is amit mindig használhat... akkor hogy mondhatsz ilyen hogy ,,közös használat" nyilván neked kell a kocsi...

Amúgy meg szerintem te is félre tudnál rakni egy 300-500-as kocsira ha ennyire akarnád... vagy akartad volna.

2016. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!