Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A Férjem szerint örüljek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Férjem szerint örüljek annak, hogy még velem van, mert más már rég elhagyott vona ennek a töredékéért is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hónapja annak,hogy megszületett a kisfiúnk. Sajnos rossz alvó,így az éjszakáink ébren telnek. Napközben pedig az étel sem főzi meg saját magát és a Kisfiam is igényli a törődést. A Férjem nem dolgozik,de nem is nagyon van türelme a fiúnkhoz. Inkább a gép előtt tölti az ideje nagy részét. A terhességem alatt nem volt szexuális kapcsolatunk,de akkor is megtettem mindent,csak hogy boldog legyen. Most pedig amiatt,mert mindenre egyedül vagyok, este már zombiként kerülök az ágyba ( de hogy boldog legyen,most is kielégítem ). Igényem lenne a szexualitásra,de egyszerűen a fáradtság miatt már a migrént is el kell viselnem. Tegnap este leültem a férjemmel beszélni. Hogy ha segítene idehaza, akkor nekem is mennyi mindenre lenne időm. Erre higgadtan közölte,hogy a fáradtság csak kifogás, minden az én hibám és más már rég elvált volna tőlem. Nagyon elkeseredtem.
2016. okt. 6. 09:28
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
97%
A férjeddel kéne beszélned,ha legalább nem dolgozik segítsen neked. Bár én nem türném,hogy otthon számítógépezzen egész nap és ne csináljon semmit. Egy férfinak az a dolga, hogy dolgozzon tartsa el a családját amíg a nő neveli a kicsit. Szereti ö egyáltalán a kisfiút?hogy viselkedik vele? Foglalkozik,játszik vele? Nelem fura,hogy így viselkedik mikor te mindent megteszel,hogy boldogok legyetek. Nem érdemel meg téged én a helyedbe nagyon elgondolkoznék a váláson főleg úgy,hogy simán megéltek nélküle
2016. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Költőnő? ***** válasza:
89%

Senki nem írta, hogy rossz vagy. Nem hepciáskodni és megsértődni kell, hanem elgondolkodni a leírtakon! Már nem csak magadért vagy felelős, hanem egy másik emberért is. Eddig lehettél naiv és ostoba, ezentúl nem. Ide senki nem azért karcolgat, hogy neked rosszabb legyen.

Mártír szerepvállalás helyett, sértődés helyett lásd be, hogy hibáztál és innentől ne azon matekolj, hogy az a barom, akinek gyereket szültél, változhat-e. Nem fog.

Szabadulj meg szépen tőle és a gyermeked egészséges lelki fejlődésére koncentrálj.

Mérhetetlen ostobaságra vall abban reménykedni, hogy megváltozik. Anya vagy már, ezt az ostobaságot már nem engedheted meg magadnak. Már nem csak a saját életed teszed vele tönkre.

2016. okt. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
85%
A leírás alapján mindketten jó eséllyel életképtelenek vagytok, és a családi kasszán csüngtök, de fejben egyikőtök sem önálló, független. A férjed gyakorlatilag kitartott, te pedig a férjedtől függsz érzelmileg, hiszen szintén nem önállósultál soha. Szegény kicsi gyerek... Anyagilag valóban nem lesz baja, de két civakodó kamasz neveli.
2016. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem sértődtem meg, csak tisztában vagyok azzal a ténnyel,hogy előbb kellett volna gondolkodnom. Naiv olyan tekintetben vagyok,hogy mindig azt gondoltam,hogy meg tudom oldani a problémámat egyedül,mert erre tanítottak a szüleim. Ez most nem megy. Mártírkodni pedig cseppet sem állt szándékomban!
2016. okt. 6. 10:45
 25/42 A kérdező kommentje:
Az üzenetet Költőnőnek szántam.
2016. okt. 6. 10:46
 26/42 anonim ***** válasza:
52%
En is maximalista vagyok mindig van fottkaja rend es mondenki megkapja a szeretet tolem,nehez volt de az anyosodnak igaza van.mindent te csinalsz,hagyd abba!legyen kupi nem kell fozni minden nap,gyerek van a lakasba nem baj ha a jatekai szanaszet vannak,csak kis ideig csinald es talan a parod elkezd segiteni.veszteni nem vesztesz vele,ne rohanj egesz nap pihenj a munka megvar masnap,vagy a parod besegit.talan az a baja h munkanelküli te gyerek mellett mindent rendben tartasz ugylatom egy erös független nö vagx aki megall a sajat laban is ha kell.talan a ferjed ugyerzi h ö csak hatraltat.tudom nem ezt mondta de sztem nem meri elmondani igy kitalalit vmit,egyszerüen be vagytok punnyadva,kell neki a munka a tarsasag,egy anyanak is eleg faraszto egy gyerekkel egesz nap,de mi meg raadasul ejjel nappal együtt vagytok.kell egy kis külön program.nem ertem a ferjed most vagy bepanikolt hogy milyen erös nö vagy vagy talan tenyleg nem akar veled lenni,ez nehez kerdes ,mindenkepp kell meg beszelnetek erröl.lehet csak azert van veled mert munkanelküli gondolom nincs penze lelepni es megelni,te döntsd el ,ez kapuzarasi panik ami idövel elmulik v csak kihasznal.puhatolozz meg
2016. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Mindig is önálló voltam. Egyetem alatt is dolgoztam, mellette ösztöndíjjal tanultam. Nem gondolom,hogy ez lenne az életképtelenség definíciója. Sosem voltam kapcsolatfüggő, hosszú ideig voltam egyedül,mire a férjemmel összejöttünk. Tudom,hogy ott rontottam el a dolgokat,hogy próbáltam neki jobb életet biztosítani...minden áron. Ha nem tettem volna meg mindent számára, lehet,hogy jobban odafigyelne és megdolgozna azért,amire szüksége van.
2016. okt. 6. 10:52
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Akkor miért nem hagyod már ott ezt a r.ék férfit? Hidd el jobban jársz! Lehet találsz később olyat ,aki szeret és megbecsül
2016. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
Dühítő, hogy egy kisgyerek sorsával játszol. Ilyen embernek nem kellett volna gyereket szülnöd. Nagyon buta vagy. Mit képzeltél? De ha már igy alakult neked kell eldöntenéd meddig tűröd ezt.
2016. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
98%

"Értem, rendben, rossz ember vagyok. Könnyű ítélkezni úgy,hogy csak pár szeletet tudtok az életemből. Sajnálom,hogy az időtöket és a sajátomat vesztegettem. Hiszek abban,hogy minden megoldódik."


Senki nem írt ilyesmit. Fogd már meg szépen a mártír pózodat, hajtogasd össze és rakd el naftalinba, mert legkevésbé egy olyan anyára van szüksége a kisfiadnak, aki inkább kínlódik térdig a kakiban, mint hogy beismerje, hiba volt összeházasodni, rosszul választott, és képes kellő akarattal új lapot nyitni.


Hogy a te önbizalmadat és hitedet a nemtörődöm férjed törte meg az évek alatt (nem tudom, mióta vagytok együtt, de ha már öt hónapos a gyereketek, akkor nem most jöttetek össze...), vagy sosem volt valódi, ezt innét most eldönteni képtelenség. Mindenesetre mostanra elhitted, hogy az, amiben élsz, normális. Nem! Nem az, a legkisebb mértékben sem!


Normális férfiak nem viselkednek így az öt hónapos gyermekük anyjával, a feleségükkel, akit elvben szeretnek és tisztelnek, és akivel ezért kötötték össze az életüket. A te férjednek az kell, hogy legyen, aki ellátja az anyja helyett, csinál kaját, kitakarít, mos stb. A te férjednek nem társ kell, egyenrangú, megbecsült partner.


És ezt rajtad kívül mindenki látja, csak te vagy még mindig vak. Ez nem bűn, nem gonoszság, de ha feltetted a kérdést, megkapod rá a tizenvalahány értelmes választ, és ezek után sem állsz ki sem magadért, sem a gyerekedért, az már bűn lesz. Mert felnőtt ember vagy és felelős a fiadért és a döntéseidért.


Nem fogod tudni megoldani azt a problémát, hogy egy jellemgyenge, élhetetlen alakkal házasodtál össze. Nem fogsz tudni benne szeretetet, megbecsülést, tiszteletet, odaadást, figyelmet generálni, ha eddig nem sikerült. Nincs ember, aki erre képes lehetne. Ezt kéne belátnod.

2016. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!