Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki mivel próbálkozott/próbálko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mivel próbálkozott/próbálkozna még, hogy kinevelje a párját abból, amit az anyja elrontott?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy 33 éves koráig otthon lakott, azon kívül, hogy eljárt a munkába, semmmit nem kellett otthon csinálnia. Se 'férfias' házimunkát, mert azt megcsinálta az apja, se háztartási munkákat.

Előző terhességem alatt is végig hisztizte a dolgokat, de akkor a babát a végén elveszítettük, ami mindkettőnket nagyon megviselt. Most újra várandós vagyok, és nem tudok mindent egyedül megcsinálni. Nemrég kültöztünk, és fel kéne szerelni ezt-azt, ami nekem amúgy menne, de most nem emelhetek stb... Ő azzal jön, hogy munkaidő után ő már pihenni akar (8 órás irodai munkát végez), és nem ilyenekkel 'szenvedni'. És hogy majd, majd, majd... Amiből mindig csak veszekedés árán lesz vmi. Ugyanez van a bevásárlásoknál vagy ha bármit el kell intézni, mert neki soha nem kellett semmi ilyet sem...

Egyéb téren érzem, hogy szeret, de mintha itt megragadt volna egy 5 éves makacs gyerek szintjén...

Azt hittem már nem lehet több babánk, mégis lett.

És most olyan boldognak kéne lennem... Ehelyett magányos vagyok és félek, hogy hogy lesz így egy gyerek mellett...

Köszönöm az értelmes válaszokat előre is.



2016. dec. 18. 14:01
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
66%

Ha rád nem hallgat, akkor meg kell keresni azt a közvetítőt, akire igen. Vannak házas barátai, vagy akik együtt élnek a párjukkal, vannak gyerekeik? Ők segítenek a barátnőknek a háztartásban? Ha igen, akkor ez egy nagyon jó módszer lehetne arra, hogy rávezesd, hogy ez nagyon gáz dolog, mindenki más segít, realizálja, hogy ez sok munka, nem tud a terhes feleség mindent megcsinálni...


Esetleg magától is ráébredne így, de a haverok amúgy is sokszor oltogathatják egymást hogy azért ez elég gáz dolog.


De barátnőmnek maga az anyósa segített ebben. Jó kapcsolatban voltak, az anya magyarázta neki, hogy segítsen a házimunkában, mert ez nagy munka, a barátnője sokkal elfoglaltabb, és mégis ő csinál mindent.


Amúgy még lehet elgondolkoznék a párterápián. A vetélés miatt amúgy is lehet nem árt meg, hisz biztos nyomot hagyott a kapcsolatotokon, de ott egy objektív külső szakember is megerősítheti abban, hogy ez nincs rendben.

2016. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nehéz ez így.

Azzal nem értek egyet, hogy nem változhat egy felnőtt ember, mert ő az évek alatt nagyon sokat változott.

Fura, mert többször szétmentünk az elején, merthogy ez nekem nem kell, mármint az ilyen viselkedés, és erre tényleg változott, ami azóta is úgy maradt.

Ezen a téren is változott, de ez kevés ahhoz, hogy ne érezzem magam egyedül...

Igen, választhattam volna más jellemű férfit, de most így van, és mivel szeretjük egymást, szeretném megtenni amit lehet, mielőtt azt mondanám a gyerekeim apjának, hogy na pá.

Ezzel nem védem őt, sőt. Szenvedek tőle, de amíg lehetne mit tenni, megpróbálnám.

A beszélgetés megvolt, csak hallgat, és egy idő után jön a de de de, hogy érti, hogy meg kell csinálni, de ő csak akkor akar dolgokat megcsinálni amikor kedve van, nem amikor muszáj. Kedv az meg ritkán van.

Ha volt valaki hasonló helyzetben, és bevált valami, azt még megköszönöm. Tudom, amúgy meg vagy megszoksz vagy megszöksz...

2016. dec. 18. 14:21
 13/34 anonim ***** válasza:
90%

Előbb kellett volna megpróbálni "megváltoztatni", és utána gyereket vállalni. Ha nem változik, kereshettél volna egy rendes férfit, akitől szintén lehetett volna gyereked.


Erre most itt vagy egy 3x éves gyerekkel, a hasadban még egy gyerekkel, és szenvedsz.

A legtöbb felnőtt férfi nem váltoik meg már gyökeresen.


Szerintem ennek az lesz a vége, hogy szakítotok/elváltok, és a gyerek csonka családban nő fel.

2016. dec. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Sajnos barátai nincsenek, mert a babánk elvesztése után mindenki megfutamodott, nem tudott mit kezdeni a helyzettel. Emiatt ő nagyon bezárkózott. Mondjuk én is.

Az anyjával nem jó a kapcsolat annyira. Vagyis nem olyan jellegű. Ritkán beszélnek, és akkor is inkább kiosztja csak, ami meg nem válik be a páromnál, és visszájára sül el.

A terápia még szóbajöhet, de arra néhány éve is csak úgy volt hajlandó, hogy különben elhagytam volna...

De még ezt esetleg megpróbálhatom.

2016. dec. 18. 14:25
 15/34 anonim ***** válasza:
95%

Az a gond, hogy még mindig hiszel a csodában.

Ez a megváltozok dolog is egy álca, addig jó amíg vissza nem könyörgi magát, utána újból szarik az egészre.


Miben változott a kapcsolatotok eleje óta?

Képes egyedül kitörölni a seggét?

2016. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Értem. De egyébként miért lehet az, hogy egy felnőtt ember képtelen örömet találni a munkában?

Én először tapasztalok ilyet férfitól, hogy se az otthoni fészekrakás, se semmi egyéb kétkezi munka nem tölti el örömmel. Szóval én se szeretek folyton barkácsolni, de mondjuk izgalommal tölt el, ha tudom, hogy szereljük pl aznap a gyerekszobabútort. És megelégedéssel tölt el, ha készen lesz a mi kezünk által. De ő nem. Végig morogja, és nyűgnek éli meg, hiába lesz tök jó a végeredmény. Én még nem láttam ilyet. Vagy kérdezzek inkább egy pszichológust?

2016. dec. 18. 14:29
 17/34 anonim ***** válasza:
93%

Azért ilyen, mert nincs hozzászokva a házi vagy ház körüli munkákhoz.

Neki ezt sosem kellett csinálnia, mert anyuci, apuci megcsinálta helyette.


Csak úgy lehet megszeretni valamit ha csinálod.

2016. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Nem, nem abban. :P

Képzelj el egy jó kapcsolatot, közös programok, meghittség, virág rendszeresen, kedveskedés, napi többszöri telefonok, bókok, stb. Tehát minden egyéb. Ezekben sem volt ilyen. De most már évek óta az.

De ezen a téren pedig olyan ahogy leírtam. Semmi változás és egyelőre nem sok hajlandóság.

2016. dec. 18. 14:33
 19/34 anonim ***** válasza:
31%

Senki nem csinálja szívesen azt, amit elvárásnak él meg.


Egyébként te sem tűnsz annyira felnőttnek, ha a helyzetben a felelősséget teljes egészében a párodra és annak szüleire hárítod.

2016. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Nem, nem hárítom. Csak próbálom megérteni, hogy segíteni tudjak, változást elérni.

Tanácsot kértem, nem azt, hogy valaki veregesse meg a vállam, hogy jajj, Te szegény, de rossz Neked.

Ha én is felelős vagyok, akkor abban, hogy én min változtassak, ha ő akkor neki hogy segítsek. Ha mindkettő, akkor akként.

2016. dec. 18. 14:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!