Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csajok, akik együtt éltek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok, akik együtt éltek a párotokkal! Ha akartok venni magatoknak ruhát, vagy valami pár ezer ft értékben, a párotoknak van beleszólása? M Kértek engedélyt?

Figyelt kérdés

Szóval nálunk az a helyzet, hogy én csak 4 órában dolgozom, a párom napi 8-10-et általában, mikor hogy jön ki. Ketten vagyunk, ha nem is élünk nagylábon, de a hűtőbe mindig van kaja, a fizetnivalók időbe vannak rendezve, kocsi van, normális kultúrált körülmények között élünk.

Viszont, ha én szeretnék valamit vásárolni magamnak, mindegy az, hogy egy 400 ft-os bugyi, vagy egy 3000 ft-os felső, a párom folyton húzgálja a száját. Minek ez, minek az, pedig abszolút nem vagyok egy nagyzolós fajta. Fodrásznál 1 éve nem voltam, műkörmöm életembe kb 3x volt, hajfestést 6-7 hetente egy olcsóbb hajfestékkel magamnak oldom meg otthon (palette, 700-800 ft), szoláriumba se járok,pedig tavaszonként szivesen mennék, hogy mire le kell vetkőzni nyáron, szép színem legyen.

Nálunk minden baj, amit én szeretnék. Aliexpressről, vagy a Wishről néha szoktam rendelni valami olcsóbb ruhát, akkor is fel van háborodva, mint tegnap, mikor 2000 ft-ért akartam rendelni egy tavaszi felsőt. Pedig nincs sok ruhám, és 1-1 szezonnál többet ki se bírnak, mert kínainál drágábbat nem tudok venni. Majdhogynem neki több ruha van a szekrényébe mint nekem. Ha szólok, hogy be kéne menni a dm-be bevásárlás után, mert mondjuk fogyóban van a hajbalzsamom, már húzza a száját és odajön kotnyeleskedni ha bemegyek, hogy ne 700-ért vegyek balzsamot, miert nem jó 350-ért a dm márkás (mert az én hajamnak szar, próbáltam). Szóval ilyen szarevőségei vannak, de hogy ő cigire költ folyton, az teljesen természetes, az nem is kérdés. Általában a fejemhez vágja, hogy ő teremt meg mindent, neki lehet. Régebben mikor 8 órába dolgoztam, teljesen természetes volt neki, hogy az albérletet én fizetem és fizetés után maradt 10-20 ezer ft-om, ami el is csorgott kajapénznek általában, és úgy néztünk ki, hogy mindig őnála van a több pénz, én pontosan sose tudtam mennyi a fizetése, vagy épp mennyi pénze van, mégis mindig én vagyok úgymond elszámoltatva. Annyira elegem van ebből. Látom, hogy más nők milyen csinosan vannak felöltözve, és irigy vagyok. Szerintem nyilvánvalóan a jó megjelenésű igényes nőket ő is megbámulja és nem értem, ha én akarok kicsit öltözködni, az miért baj? Mielőtt összejöttünk (3.5 éve) , jóval többet adtam a kinézetemre és ha visszagondolok, mellette fejlődtem vissza szürke egérré aki nem érzi jól magát a bőrében. Ez másoknál hogy van? minden ruhavásárlásotokat közlitek a párotokkal? Van beleszólása?


2017. febr. 2. 05:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Bár én 8 órábab dolgozok, nem 4, de ennyire nem jelentem be. Ha vmi drágább ruhát akarok (ami max 5ezer, attól drágább nemigen kell) akkor mondom neki de nem engedélyt kérek, max tanácsot.

Sokat járok rossmannba, dm-be, nem a márkás cuccokat veszem, pl Balea tusfürdőket mert imádom és ezt ő is tudja használni. Sminkeket is veszek néha de az is max 1000 körül van. Ezeket nem jelentem be hanem otthon megmutatom. Sok dolog amit veszek szónélkül azt ő is használni tudja. De nemfogom egy bugyiért felhívni. Meg megérti ha nekem a 800Ft-os hajspray kell, nem szól. A hajam én hagy gondozzam...meg azért az sokáig kitart, nem havi kiadás.

Amúgy közös kasszán vagyunk és nincs gond.

24N

2017. febr. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%

Szexrabszolga vagy. Annyiért vehetsz cuccokat, amennyit teljesítesz.

Fel nem foghatom, hogy a XXI. században, ha két egyenrangú fêl ősszeáll párkapcsolatba, akkor hogy lehet mégis az egyenlőből első?

Talán kisebb az agyad? Na jó, tényleg kisebb :D Ha ez neked jó, mert ugye már 3,5 éve jó, akkor ezen ne háborodj fel. Sok nő él így, teljes függőségben, teljes kiszolgáltatottságban. Majd ha lesz 3 gyerek, akkor fogod azt érezni, hogy valamit nagyon elrontottál.

Komolyan: Ezt hoztad otthonról, azt, hogy kell egy biztos pont mögéd, ez most ő, aki irányít, aki még azt is megmondja, hogy mit vehetsz meg és mit nem. Bemenekültél ebbe a kapcsolatba. Mi elől? Ezt kellene előbb tisztázni, és továbblépni. A párod uralkodó típus és nem fog sohasem egyenrangú párjának tekinteni. Most csak a pénzét titkolja, később a szeretőjét, míg te otthon neveled a kicsiket.

Nézd tárgyilagosan a kapcsolatodat. Mit akarok - ezt a kérdést tedd fel magadnak. Mert élni többfêlekêppen lehet.

2017. febr. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Akármennyire is lényegtelennek tűnik, azért nem ártana tudni, hogy mennyi az annyi. Mennyit keresel te, mennyit ő, és mire kifizettek mindent (albérlet, rezsi, bérletek, stb.) mennyi marad.

Ugyanis ha havi 60 ezer marad kettőtöknek kajára egész hónapra, akkor egy percig nem csodálom, hogy mindenért tud morogni.

Másrészt nem mindegy, hogy milyen arányban kerestek. Mert azért 4 órában is lehet normálisan keresni, de nem ez a jellemző, és 8-10 óra munkával is lehet keresni minimálbért is, de akár 800 ezret is.

Ha te mondjuk négy órában csaknem annyit kapsz, mint ő nyolcban, akkor közösek a terheitek, tehát nem indokolt, hogy "engedélyt kérj". De ha te mondjuk így kapsz 40 ezeret, ő pedig hazavisz 220-at, akkor azért valahol érthető, ha beleszól abba, hogy az mire legyen elköltve.

Igazából nekem az se tiszta így, hogy most akkor külön kassza, vagy közös, mert azt írod, hogy mikor többet kerestél, akkor mit fizettél te, és mennyid maradt.


A kérdésedre válaszolva: nálunk senki se kér senkitől engedélyt egy bugyi miatt.

Ehhez hozzátartozik, hogy nagyjából hasonló a keresetünk, közös kasszán vagyunk, és a havi megélhetésünkre jut annyi, hogy kényelmesen meg tudjunk venni olyan dolgokat, amire szükség van: pipere cikkek, ruhák, stb. Műkörmöt én csinálok magamnak, mondjuk úgy, hogy ez a hobbim. A párom pedig nem cigizik, nem iszik, nem pecázik, tehát igazán nem mondhatom, hogy sokat költ magára pluszban.


Kisebb kiadásokat sosem egyeztetünk, sem ő sem én nem kuncsorgunk egy-egy felsőért. De az is tény, hogy legtöbbször együtt járunk vásárolni, és együtt szoktuk megbeszélni, hogy ez megér-e annyit, stb.

Sőt, nálunk többször van fordítva: látjuk a másikon, hogy szeretne valamit, de sajnálja magára a pénzt, és vagy rábeszéljük, vagy meglepjük vele a másikat később. Jellemzően nagyobb értékű, de több évre szóló ruháknál szokott így lenni: télikabát, márkás bakancs, és hasonlók. Ezekből tényleg anyagilag is jobban megéri venni egy normálisat, ami akár 3 évet is kibír, mint évente kétszer venni valami sz.art a kínaiban.

2017. febr. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Költőnő? ***** válasza:
97%
Jesszusom, nem kérünk engedélyt, hanem megbeszéljük. Nem értem, miért vagy egy ilyen fillérb.a.sz.ó sz.a.rjankóval, akiknek az övé, az csak az övé, viszont a tiéd az a tiétek.
2017. febr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
Miért 4 órába dolgozol?
2017. febr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincs ebből promléma, bár én most kértem át magam 6 órából 8ra, és egy fizetésemelés is benéz. Pár ezer forinton nem szoktunk rugózni. Ha nagyobb kiadásra készülünk (mondjuk 50ezer felett), akkor sem engedélyt kérünk, hanem megbeszéljük. Ha valamiért akkor nem fér bele, akkor kiokoskodjuk, hogy oldjuk meg minél hamarabb, hogy beleférjen. Egyikünk sem rabszolgája a másiknak.

Ellenben tényleg nem mindegy, mennyit kerestek fejenként, mennyi a közös terhetek...stb. De még ha kevesebbet is keresnék páromnál (jelenleg nem ez a helyzet), akkor sem csinálná ezt. Mikor nem volt nálam pénz egy felsőre, ami nagyon tetszett, megvette nekem (ez nem túl gyakori, konkrétan az az egyetlen ilyen felsőm van tőle). Számomra nagyon nem tűnik normálisnak a felállás,ami nálatok van. Bár, ismétlem, ehhez tényleg nem elhanyagolható az anyagi helyzetetek.

2017. febr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én, nem nevezném párkapcsolatnak.

Mindig, 3-4 szeresét kerestem mint a párom, de mivel egy pár voltunk, vagyunk, minden további nélkül meg veheti, ami kell neki. Pár ezer forintos dolgoknál, még megbeszélni sem kell. Jó, egyikünk sem olyan, hogy hülyeségekre szórjuk szét a pénzt. Például, ruházat, azt ő tudja hogyan áll a ruhatára, mi ez ami kell.

Mostanában azért látni, sokan, minden fillérhez ragaszkodnak, külön-külön. Ezt én nem pár kapcsolatnak tartom, inkább csak szex végett vannak együtt.

Később, lesz egy gyerek, annak sem lehet semmit megvenni? Csak apuci külön engedélyével? Még nem ad engedélyt a pelusra, addig nincs pelus, vagy hogy lehet így együtt élni?

2017. febr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

közös kassza, pár ezerről nem szólunk.

ha ott állna és nézné melyik tampont vegyem, érdekes lenne. neki is én veszem a "kencéket", ha elfogy.

kb tíz ezer felett szólunk a másiknak-

ja én nálunk is ő keres többet, de nem szól bele mit veszek, hisz együtt élünk...

2017. febr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 kolosszus22 ***** válasza:
Neked ez kell, nem? 3,5 éve tart, annyira csak nem szar neked. Ő nem fog megváltozni, ilyen filléreskedő alak lesz mindig, legalábbis ha másról van szó, magától nem fogja sajnálni. Mi lesz ha majd gyerek lesz stb., arra is kell ám költeni, de még mennyit. Jól gondold meg, hogy közös jövőt tervezel-e egy ilyen birtoklási és irányításmániás emberrel, később csak rosszabb lesz.
2017. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Azért stílus ide vagy oda, nem mindegy szerintem, hogy ki keresi a pénz java részét. Ha te a négy órával kb 60 ezer Ft-tal járulsz hozzá a terhekhez, ami kb a rezsi és kaja fele és viszlát, akkor szerintem jogos, hogy ő tudni akarja, hogy mire megy el a saját pénze.


Ha arányaiban hasonlóan kerestek, akkor viszont nem tudom miért gond, ha pl saját pénzedből veszel bármit. Mi mindketten jól keresünk, így a közös terheken felül azt veszünk amit akarunk. Általában egyszerre veszek ruhákat, így nálam egy vásárlás 30-40ezer Ft szokott lenni, de már csak mutatom neki, hogy mit vettem és fordítva. És olyan is volt, hogy kifutottam hó végén a keretből ő pedig adott egy tízest csak úgy, hogy legyen pénzem kajára munkahelyemen és nem érdekelte. Szóval nálunk ez ennyire nem probléma.

2017. febr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!