Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csajok, akik együtt éltek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok, akik együtt éltek a párotokkal! Ha akartok venni magatoknak ruhát, vagy valami pár ezer ft értékben, a párotoknak van beleszólása? M Kértek engedélyt?

Figyelt kérdés

Szóval nálunk az a helyzet, hogy én csak 4 órában dolgozom, a párom napi 8-10-et általában, mikor hogy jön ki. Ketten vagyunk, ha nem is élünk nagylábon, de a hűtőbe mindig van kaja, a fizetnivalók időbe vannak rendezve, kocsi van, normális kultúrált körülmények között élünk.

Viszont, ha én szeretnék valamit vásárolni magamnak, mindegy az, hogy egy 400 ft-os bugyi, vagy egy 3000 ft-os felső, a párom folyton húzgálja a száját. Minek ez, minek az, pedig abszolút nem vagyok egy nagyzolós fajta. Fodrásznál 1 éve nem voltam, műkörmöm életembe kb 3x volt, hajfestést 6-7 hetente egy olcsóbb hajfestékkel magamnak oldom meg otthon (palette, 700-800 ft), szoláriumba se járok,pedig tavaszonként szivesen mennék, hogy mire le kell vetkőzni nyáron, szép színem legyen.

Nálunk minden baj, amit én szeretnék. Aliexpressről, vagy a Wishről néha szoktam rendelni valami olcsóbb ruhát, akkor is fel van háborodva, mint tegnap, mikor 2000 ft-ért akartam rendelni egy tavaszi felsőt. Pedig nincs sok ruhám, és 1-1 szezonnál többet ki se bírnak, mert kínainál drágábbat nem tudok venni. Majdhogynem neki több ruha van a szekrényébe mint nekem. Ha szólok, hogy be kéne menni a dm-be bevásárlás után, mert mondjuk fogyóban van a hajbalzsamom, már húzza a száját és odajön kotnyeleskedni ha bemegyek, hogy ne 700-ért vegyek balzsamot, miert nem jó 350-ért a dm márkás (mert az én hajamnak szar, próbáltam). Szóval ilyen szarevőségei vannak, de hogy ő cigire költ folyton, az teljesen természetes, az nem is kérdés. Általában a fejemhez vágja, hogy ő teremt meg mindent, neki lehet. Régebben mikor 8 órába dolgoztam, teljesen természetes volt neki, hogy az albérletet én fizetem és fizetés után maradt 10-20 ezer ft-om, ami el is csorgott kajapénznek általában, és úgy néztünk ki, hogy mindig őnála van a több pénz, én pontosan sose tudtam mennyi a fizetése, vagy épp mennyi pénze van, mégis mindig én vagyok úgymond elszámoltatva. Annyira elegem van ebből. Látom, hogy más nők milyen csinosan vannak felöltözve, és irigy vagyok. Szerintem nyilvánvalóan a jó megjelenésű igényes nőket ő is megbámulja és nem értem, ha én akarok kicsit öltözködni, az miért baj? Mielőtt összejöttünk (3.5 éve) , jóval többet adtam a kinézetemre és ha visszagondolok, mellette fejlődtem vissza szürke egérré aki nem érzi jól magát a bőrében. Ez másoknál hogy van? minden ruhavásárlásotokat közlitek a párotokkal? Van beleszólása?


2017. febr. 2. 05:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nem tudnék ilyen szarrágóval élni, aki csak rajtam akar spórolni ráadásul és rá nem vonatkoznak a szabályok
2017. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy van beleszólása. Ha neki nem tetszik, akkor nem vesszük meg.
2017. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Noblesse Oblige ***** válasza:
54%

Mióta együtt élünk volt olyan, hogy én 0Ft-ot kerestem. És ő tartott el. És volt, hogy neki nem volt jövedelme és én tartottam el. Az a ritkább amikor az anyagi szintünk pont egyforma.

Most kb. én kevesebb munkával ugyanannyit hozok haza mint ő.


De nálunk mindig az volt, hogy a ruha, smink, pipere, amit magamnak veszek az saját pénzből ment. Ha nem volt kerestem akkor maximum azt beszéltük meg, hogy tusi ilyesmi legyen. Mást nem is kértem.


Szóval sosem jelentem be, hogy mit és mennyit költök magamra. Előre félrerakjuk a rezsinek valót, a kajára valót, a többi szabad pénz és mindenki belátása szerint használja fel. Kivéve akkor ha gyűjtünk valamire. Akkor még azt is belekalkuláljuk.

2017. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Mi összedobjuk a pénzt a közös kiadásokra (lakhatás, kaja, tisztálkodó- és tisztítószerek, hasonlók), a maradékot meg mindketten megtartjuk "zsebpénznek", és azt veszünk belőle, amit akarunk. Mondjuk úgyis megbeszéljük, egyikünk se szokott nagyon "fellángolásból" vásárolni, azt meg úgyis emlegetjük, hogy "kevés farmerom van, ideje lenne venni", vagy "úgy tetszik ez a könyv, lehet megveszem", vagy hasonlók.
2017. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de apasid egy szarrago. Ilyen pasim lenne, azonnal dobnam. Sosem kerek engedelyt senkitol, ha barmit szeretnek megvenni magamnak. En is ugyanugy dolgozom, nem verem el a penzt, de nyilvan megveszem azokat, amikre egy nonek szuksege van. A parom sosem szolt ebbe bele. Jo, mondjuk nalunk mindketten 8 oraban dolgozunk es jol keresunk. De ha nem igy lenne, akkor sem engednek beleszolast ebbe.
2017. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nincs közös kassza, nincs elszámoltatás, nincs bemutatás vásárlás után, nincs homlokráncolás és főleg: nincs probléma.
2017. febr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%

Kozosen fizetjuk az albit, a rezsit, bevasarlasnal attol fugg, melyikunk megy boltba.

Ami megmarad, sajat koltopenz. Nincs engedelykeres. Megveszem, hazaviszem, megmutatom. Es akkor is hordom, ha nekem tetszik es jol all, ha o azt mondja, hogy neki nem tetszik. Nem azert vagyok, hogy ot kielegitsem minden teren.

Bar en legtobbszor filleres turikban talalok igazi kincseket, amitol mindenki elajul es kerdezgeti, hogy honnan van. Mindig csinos vagyok. Ajanlom neked is a turit.

2017. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%

Ha van oka, hogy csak 4 órában dolgozol, akkor úgy vágnám ki ezután hogy "Általában a fejemhez vágja, hogy ő teremt meg mindent, neki lehet.", hogy a lába nem érné a földet.

Ha összeköltözök valakivel, ha nem is 100%-osan, de nagyrészt közössé válik minden, és ha neki van kevesebb, nekem több, én vállalom a nagyobb terheket, ha fordítva, akkor ő, ha mindkettőnknek sok van, közösen törekszünk a közös célok elérésére, ha mindkettőnknek kevés, szintén, és közösen kuporgatunk.


Ha viszont csak azért dolgozol 4 órában, mert nem akarsz többet dolgozni - a leírásodból nekem nem ez jön le, de ki tudja - akkor valamennyire jogos a reakciója, előbb-utóbb mindenkinek elege lesz a piócákból, lehet, hogy neki most jött el az a pont.


De ha a párom azért nem dolgozik többet, mert nem talál jobb munkát, vagy suli mellett tanul, soha az életben nem jutna eszembe hozzávágni olyanokat, hogy mindent én teremtek meg. Ez egy nagyon aljas mondat, és gyomorforgató számomra.

2017. febr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Pánikbeteg lettem, ezért bírok csak 4 órát.Gyógyszereket szedek és sokat vagyok xarul. Amíg nem volt ilyen problémám, elég húzós munkahelyem volt, heti 50 órákat dolgoztam minimum és sokat is idegeskedtem. Mint már mondtam akkoriban természetes volt, hogy én fizetem az albit, ami a lakhatást, meg a távhőt foglalta egybe, az 56 ezer ft és akkor még hitelt is nyögtem ami a sajátom volt, szóval fizetésnapon kicsengettem mindent, és alig maradt pár ezer ft-om. A párom fizette a kaját, a villanyt és a tv-netet, ami kb ugyanennyire jott ki. Annyi volt a kulonbseg hogy neki maradt pénze, elég jól keres, 220-250 ezer ft, nekem meg pár ezer ft és volt hogy tőle kellett kérjek melóba kajára pénzt, mert hónap felénél nem maradt egy fityingem se. Én akkor kerestem max 90 ezer ft-ot, de volt hogy kevesebbet. Most hogy beteg lettem 40 körül kapok a 4 órára és kva xarul esik, hogy még érezteti is, hogy alsóbbrendű vagyok a szemében, holott nem jókedvemből lettem beteg. A kapcsolatunk elején nem volt ilyen olcsójános. Ha nem volt pénzem, kérnem se kellett, dugta a kezembe, hogy vegyek ami kell. Az utóbbi másfél év lett ilyen és 3 éve élünk együtt.
2017. febr. 2. 14:10
 20/22 anonim ***** válasza:
Őszintén, igazán sajnállak! A pánikbetegség nehezen gyógyítható. Együtt maradásotok erősen kétséges, mert a párod éreztetni fogja mindig, hogy többet keres, és mindenhez előjoga van. Ez a kisebbségi érzés
2017. febr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!