Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nekem ez rosszul esik, ő meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem ez rosszul esik, ő meg nem is érti a problémámat. Most tényleg ennyire naiv lennék?

Figyelt kérdés

Összeköltözés előtt állunk, már megvan a lakás. Mindketten elég nehéz munkarendben dolgozunk (ő 12 órázik, nekem teljesen változó), így piszok nehézkes a dolog.


A múltkor benyögte nekem, hogy ő fáradt ehhez az egészhez. A konkrét beszélgetés az volt, hogy elpanaszolta, hogy fáradt (munka miatt), mondtam neki, hogy megértem, én is, de hát kibírjuk ezt a picit és milyen jó lesz, ha már minden rendben lesz a lakással is, erre kiakadt, hogy ez rohadtul nem éri meg. Pislogtam egy sort, mondtam, hogy nem pont ezt a választ vártam volna, erre leoltott, hogy ne kezdjem ezt, mert értsem meg, hogy ő fáradt.

Én megértem, én is az vagyok. 14 órákat dolgozom folyamatosan túlórák miatt, de még utána is bennem van az, hogy menjünk csinálni a lakást. Most mindketten szabadságon leszünk néhány napot, hogy legyen időnk, de erre is csak azt panaszolta, hogy nem fog tudni rendesen pihenni, mert én túlságosan rá vagyok pörögve erre a dologra.

(Takarítani kell, bútorokat összeszerelni, költözés maga, stb., tehát az az igazság, hogy még kevés is lesz az a néhány nap.)


Most így konkrétan nem tudom, mi van. Eddig tök lelkes volt az összeköltözéssel kapcsolatban, nem igazán ezeket a reagálásokat vártam volna... Minden túlzás nélkül mostanában jóval többet dolgozom, mint ő, és én is ki vagyok készülve, de ha egyszer így jöttek össze a dolgok, akkor ebből kell kihozni a legjobbat.

Tegnap mérgemben már majdnem közöltem, hogy nem kötelező velem költözni, ha ennyire sz.rik bele, de ezt azért mégsem szeretném...



2017. febr. 5. 10:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
15%
Nem ugyanaz persze, sokkal nehezebb dolgozni, mint elvezetni valamit, és felelni azért, hogy mondjuk 800 ember megéljen. Persze, könnyű vezetni :D Már rég nem tart el senki egyrészt, másrészt ha szerintetek jobban leterheli az embert hogy 12 órán keresztül dolgozik, mint az hogy 14 órát futkos össze vissza, és nem némíthatja le a telefont estére, mert senki nem tudja, hogy éjszaka mi történik, ami miatt ugrani kell akkor van egy nagyon rossz hírem. Emellett senki nem cégvezetőként kezdi, hanem megdolgozik ezért a posztért, csak amíg ő akkor rengeteget dolgozott, akkor nem picsogott, hogy fáradt, hanem építette a jövőjét, ami meg is hozta a gyümölcsét. Aki ezt irigyli valakitől, nyugodtan csinálja utána, de persze nem menne, mert ő már fáradt..
2017. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
28%
És mielőtt azzal jösz, hogy hát kirúgnak, no para, nem fognak. Nem hülyék kivágni olyat akik 12-14 órákat melóznak.
2017. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
50%
Ebben az olvasatban, már rég lehetnék cégvezető. Gondolom ők nem azért vállalnak túlórát mert céget szeretnének indítani, hanem mert ráviszi őket a megélhetési kényszer. Amúgy gratulálok, roppant innovatív cégetek lehet, ha 1 óra alatt képesek vagytok megnégyszerezni a munkahelyek számát. ;)
2017. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

#10 Nem értem a kérdést. Ha meglesz a költözés, ha rendberaktuk a lakást, becuccoltunk nagyjából (ha nem is teljesen, de lakható szinten), akkor nyilván nem kell rohangálni, mint a mérgezett egér, ergo munka után lesz/lenne időnk pihenni rendesen. Én ezt néhány hétre saccoltam, munka mellett.


#9-12 Nem jövök ezzel, de akkor se adnak többet, egyikünknek sem. :) Nyilván, ha megtehetnénk, akkor ez lett volna az első. Pénz miatt sem, de nem is engednek el - jogszabályban is úgy van meghatározva, hogy csak egy részével rendelkezel te a szabadságodnak, pároméknál ez hatványozottan igaz, így is nagyon sokat kellett balhéznia, hogy ezt a néhány napot megkapja, mert nincsenek elegen.

Az én munkám meg egy külön világ a folyamatos munkarend miatt, de ebbe már tényleg nem mennék bele. :)

2017. febr. 5. 12:59
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Átlagban Magyarországon egy család 4 fős. Egy ember itt dolgozik, akkor a másik három családtag megélhetéséért is felelős. 200x4=800 :)
2017. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
29%

10 vagyok,


bocsánat, azt hittem, neked az a fő probléma, hogy túl sokat dolgoztok, és szeretnétek többet együtt lenni. mert ezen az összeköltözés se sokat segít, ha már most is együtt alszotok.


én lehet, a helyében úgy érezném magam most, hogy hajtanak, mint egy lovat. annyi jut eszembe, hogy a szabadság alatt tölthetnétek egy napot egyikőtöknél, mert a lakáskialakítás nem kifejezetten pihentető. aztán egy napot az új lakásban is. ha már megvan a padló, vigyetek egy kis luxust bele, főtt kaját, egy kis padlószőnyeget, amire ülni lehet, és úgy talán jobban megy az álmodozás/szervezés.


ha úgy adod elő, hogy most a szabi alatt is csak kötelezettségei lesznek, az terhes tud lenni.


az, hogy értse meg, ez neked milyen fontos, neki meg éppen nem, paradoxonhelyzet. mint mikor a gyerekedtől kéred, hogy szívesen, jókedvűen tanuljon, mert csak.


magát a helyzetet kellemesebbé teheted számára, hogy több kedve legyen... de ha ez nem jön be, én egyelőre megelégednék annyival, hogy haladnak a dolgok, és nem kell hozzá jó pofát vágnia. hisz ahogy mondtad: mindez átmeneti.


ha meg mégis a kapcsolatotokban lenne probléma, az nyilván máshogy kell megközelíteni.

2017. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Nem rosszindulatból kérdezem, de nem lehet, hogy tényleg túlságosan rápörögtél erre az egészre? Nyilván be kell kötözni, ez munkával jár, de nem vitted túlzásba az elmúlt hónapokban? Nem arról szólt minden mostanában, hogy milyen bútor legyen, milyen színű legyen a fal stb. Ami lehet egy nőnek "izgi", de egy pasit annyira nem hoz lázba. Mint mondjuk egy esküvői előkészület...
2017. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

#16 Nem alszunk együtt, én otthon élek, ő haverokkal albérletben. Pont ezen szeretnénk változtatni. :)

Albérletről van szó, tehát "kialakítás" annyira nincs, a rendberakás a fő elem inkább (előző lakó elég csúnyán hagyta ott), meg a berendezés, meg hát a használati tárgyak beszerzése és a költözés maga.

Nyilván azért nem 0-24-ben pakolunk, de pont az a lényeg, hogy mondjuk szabi első napján jussunk el odáig, hogy este már a közös ágyban tudjunk aludni. Persze, tervben van, hogy kinyitunk egy üveg bort, összebújunk, stb., de jelenleg erre a lakás szimplán nem alkalmas.


#17 Szó sincs erről. Mármint oké, én a magam részéről tényleg pörgök, gondolatban tervezgetem, hogy melyik bútor hova, meg ilyenek, de nem traktálom ezzel, amúgy összesen egyszer voltunk ikeázni meg nagyobb áruházban háztartási dolgok miatt, hogy felmérjük, mit érdemes és mire lesz pénzünk első körben - ez is az ő ötlete volt egyébként, nem az enyém, és sokkal jobban is élvezte, minden vackot felírni, hogy melyik milyen színben tetszik, mekkora legyen a szekrény és hol fogjuk megtalálni, és ő állt neki szervezkedni, hogy ki jön majd értünk, ha vásárlós nap lesz, hogy vigyen haza kocsival, és milyen színű étkészlet kell... :)

Szóval ezért is nem értem a jelenlegi helyzetet, mert a tervezésnél lelkes volt, tán még lelkesebb, mint én. Mikor eleinte aggódtam az albérlet milyensége miatt, még ő tolt le, hogy ez mennyire jó lesz nekünk, ne legyek negatív.


Amennyiben túlpörgöm (ez annak számít?), az max az elmúlt egy hét, mióta aláírtuk a szerződést, mert menni kéne takarítani, menni kéne pakolni, és mivel a szabink fix, ezért jól be kell osztani, hogy jusson mindenre, nyilván ezeket felvázoltam neki, hogy mit szeretnék (egyik nap vidékről felhozni a bútort ami szülőknél van, másik nap ikea, harmadik nap nagybevásárlás stb stb, ezek mellett nyilván hazaérve minden nap a lakás rendbetétele ameddig jutunk, meg aztán a költözés maga, bőröndök, egyebek...)


Ha ez túlpörgés, ám legyen, tényleg hajlamos vagyok túlkombinálni mindent - de akkor hol a középút? A reakciója továbbra is érthetetlen, meg a szabink se lesz több, hogy beleférjen minden nap a délig alvás, meg 3-4 óráig pihengetés utána.

2017. febr. 5. 13:48
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
akkor nem értelek. a lakás beköltözhető. ha odaviszitek az alapbútorokat, már aznap ott alhattok. kit érdekel, hogy akkor még nem minden tökéletes. a saját lakásomban sem az. mégis itt élek egy ideje, és lassan rendberakogatom, ami zavar.
2017. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

#19 Ugyanezt írtam. :)

"pont az a lényeg, hogy mondjuk szabi első napján jussunk el odáig, hogy este már a közös ágyban tudjunk aludni".


De ha ő nem akar ezzel az egésszel foglalkozni, akkor megette a fene az egészet. Ebből indult ki a kérdés, mert nem tudom hova tenni a dolgot. Most nyilván ti csak az én oldalamat látjátok, és ha azt mondjátok, hogy idegesítő liba vagyok és túlgondolom az egészet, akkor oké, ez is egy szempont, de akkor legalább érteném. Mert nála hiába kérdeztem vissza, csak annyit kaptam, hogy értsem meg, ő fáradt.

2017. febr. 5. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!