Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nekem ez rosszul esik, ő meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem ez rosszul esik, ő meg nem is érti a problémámat. Most tényleg ennyire naiv lennék?

Figyelt kérdés

Összeköltözés előtt állunk, már megvan a lakás. Mindketten elég nehéz munkarendben dolgozunk (ő 12 órázik, nekem teljesen változó), így piszok nehézkes a dolog.


A múltkor benyögte nekem, hogy ő fáradt ehhez az egészhez. A konkrét beszélgetés az volt, hogy elpanaszolta, hogy fáradt (munka miatt), mondtam neki, hogy megértem, én is, de hát kibírjuk ezt a picit és milyen jó lesz, ha már minden rendben lesz a lakással is, erre kiakadt, hogy ez rohadtul nem éri meg. Pislogtam egy sort, mondtam, hogy nem pont ezt a választ vártam volna, erre leoltott, hogy ne kezdjem ezt, mert értsem meg, hogy ő fáradt.

Én megértem, én is az vagyok. 14 órákat dolgozom folyamatosan túlórák miatt, de még utána is bennem van az, hogy menjünk csinálni a lakást. Most mindketten szabadságon leszünk néhány napot, hogy legyen időnk, de erre is csak azt panaszolta, hogy nem fog tudni rendesen pihenni, mert én túlságosan rá vagyok pörögve erre a dologra.

(Takarítani kell, bútorokat összeszerelni, költözés maga, stb., tehát az az igazság, hogy még kevés is lesz az a néhány nap.)


Most így konkrétan nem tudom, mi van. Eddig tök lelkes volt az összeköltözéssel kapcsolatban, nem igazán ezeket a reagálásokat vártam volna... Minden túlzás nélkül mostanában jóval többet dolgozom, mint ő, és én is ki vagyok készülve, de ha egyszer így jöttek össze a dolgok, akkor ebből kell kihozni a legjobbat.

Tegnap mérgemben már majdnem közöltem, hogy nem kötelező velem költözni, ha ennyire sz.rik bele, de ezt azért mégsem szeretném...



2017. febr. 5. 10:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
#15. Mennyit is fizettek egy dolgozónak, hogy magán kívül még 3 embert el tart magán kívül egy fizuból ? Bocs a szkepticizmusomért, csak Magyarországon nőttem fel :D
2017. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
bocs az ismétlésért
2017. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
21: Mezőgazdasági munka,(állattenyésztés) nem ritka a 300-350 ezres nettó kereset sem, mivel tény, hogy nem a legtisztább meló, és ezt meg kell fizetni. Szerintem ennyiből már elég jó életszínvonalat lehet összehozni, legalábbis vidéken.
2017. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
tehát apádnak 10 óra szabadideje volt naponta, amiben ugye aludnia is kellett, beérnie a munkába és hazamenni. emellett még volt ideje otthon besegíteni, és még veletek is foglalkozni. ezt elég nehéz elképzelni, kivéve persze ha közben megállította az időt. vagy ha olyan 5 órát aludt naponta. igazán egészséges élet lehet. de persze jó neki, ha ő ezt meg tudta csinálni. de nem kéne úgy tenni, mintha ez normális lenne, vagy ez lenne az ideális, és mindenki más hülye, aki nem robotként akar élni, reggel 5től este 7ig dolgozni, aztán még a munkán kívüli ügyeket intézni. persze kibírni ki lehet mindent, de hogy én biztos nem csinálnám ezt az is biztos. és cseppet sem érzem magam ettől rosszabbnak, lustának vagy kényesnek.
2017. febr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Én nem azt mondtam, hogy mindenkinek ezt kell csinálnia, én azt mondtam, hogy ha valakinek mindig az a kifogása, hogy fáradt, akkor ott gondok vannak. Mindenkinek vannak szar napjai, de ha mindennap az a mentség, hogy fáradt, ott szerintem elég nagy gondok vannak.
2017. febr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Szerintem ez meddő vita, elvégre tény, hogy párom nem vezérigazgató, és nem élete karrierjét építi a jelenlegi munkahelyén. :) Igaz, én sem ezt teszem, hiába dolgozom sokat.

Viszont nálunk nem is életmódváltásról lenne szó, csak néhány napról, de így is megkaptam, hogy én vagyok az értetlen, meg a hisztis. :( Mert az én munkám nem ér annyit, mint az övé, és ezért nem is érthetem őt, csak hajtogatom a baromságaimat...

Nem tudom, mi lesz így. :(

2017. febr. 6. 20:17
 27/30 anonim ***** válasza:

Most tekintsük el az eddigi válaszaimtól.

Elég szomorú, hogy így beszél veled, és nem becsül meg. Tényleg gondolkodj el, hogy így van-e értelme összeköltözni.

2017. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Mi a volt férjemmel háromszor költöztünk, a harmadik költözés országhatáron túlra zajlott. Mindketten dolgoztunk mellé, de érdekes módon, mindhármat levezényeltük. Az igazság az, hogy ha valamit akartok, akkor azt örömmel, ügyesen megoldjátok együtt. Valószínűleg ő nem is akarja ezt az egészet, vagy legalábbis nem olyan fontos neki. Szerintem.
2017. febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Szerintem minden akarás kérdése! Mindenki arra szakít időt amire szeretne a többi csak kifogás!
2017. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Nem tudtunk mindent megbeszélni, mert úgy van vele a párom, hogy túlreagálom a dolgot, de nagyjából kibukott, hogy az a probléma gyökere, hogy párom nem azt érzi/gondolja, hogy ez a "mi" lakásunk, hanem az enyém, és ő csak vendég, még ha be is segít... Erről egyelőre sehogy nem tudom lebeszélni. :/
2017. febr. 9. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!