Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi legyen ezzel a kapcsolattal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi legyen ezzel a kapcsolattal?

Figyelt kérdés

Megismertem egy Nőt, akit sikerült nagyon megszeretnem.

Van két gyermeke, egy 9 éves fiú, és egy 12 éves kislány. Alapból nem lenne semmi problémám, hiszen sajátot is szeretnék, és mindig is nagy családra vágytam.

A probléma a gyermekek személyiségével van.

Már a legelső találkozáskor rájöttem, hogy ez nem lesz egyszerű.

Mindkettőjüket elkényesztették, és az apjuk mindent rájuk hagyott. Az anyjuk nem tud nekik parancsolni, és ha vita van, mindig az a vége, hogy "persze apu ezt is megengedte volna" "apuval jobb lenne", stb. Sajnos azt nem értik meg, hogy az apjuk annyira törődik velük, hogy már fél éve nem nézett rájuk, gyerektartást nem akar fizetni és nem is fizet.


Visszatérve a gyerekekre, egy alkalommal amikor ott voltam, a kislány veszekedett az anyjával, majd elkezdte ütögetni az anyját. Nem bírtam ki szó nélkül, ezért picit mélyebb hangon rászóltam, hogy "Ideje lenne befejezni".

Erre a kislány sírva szaladt be a szobájába.

Még nekem lett lelkiismeret furdalásom, hogy lehet túl szigorú voltam. Ezt megerősítette a párom, aki csak annyit mondott, hogy ez túlzás volt.

Amikor bementem a szobájába elnézést kérni, csak vihogva közölte, hogy úgyis elintézi, hogy ne legyek az anyjával.

(Magyarul megjátszotta a jelenetet, de nem mondtam el a páromnak, nem pakolom feleslegesen a fát a tűzre..)


A fiú egy fokkal jobb, mármint Ő is szörnyen viselkedik, azonban felém normáliabb, mint a nővére.


Itt volt a karácsony, a kislány bedobta, hogy egy új iPhone-t szeretne. Az anyja azonnal elutasította a kérést, hiszen nem engedhetik meg. A kislány újra sírt, hogy csak neki nincs, és hasonló ilyenkor hallható érv.

Megsajnáltam, és amikor elment, mondtam az anyjának, hogy majd én megveszem neki karácsonyra.

A fiúnak pedig egy playstation4-et.

Azt hittem ezzel majd picit megtörhetem a jeget feléjük.

El is jött a karácsony, átmentem hozzájuk, és mit látok?

Ott van a párom exe. Értetlenül néztem rá, aki annyit mondott, hogy a gyermekek miatt nem küldi el, de maradjak én is. Jó.. nem akartam jelenetet rendezni, de közöltem, hogy akkor inkább hazamegyek.

Úgyis kipattant volna a vita, és a gyerekek előtt nem balhézok, így is nehéz velük valahogy megbarátkoznom.

Az ajéndékokat azért átadtam a páromnak, hogy mégis szép legyen a karácsony.

Másnap amikor átmentem, a kislány azonnal közölte, hogy neki milyen jó apukája van, mert megvette neki a telefont.

Értetlenül néztem, majd amikor beszéltem a párommal kiderült, hogy az exe az ajándékozásnál előadta magát, hogy ez az ajándék "anyától és apától" van. Ő meg nem akart szólni, és vitázni.


Nagyon ideges lettem... és megrendült bennem minden.

Feljött a téma is, hogy hozzám költöznek. Azonban ezt illetően is elbizonytalanodtam.

Nem az anyagiak zavarnak, hiszen megengedhettem magamnak ezt a kiadást, inkább az zavart, hogy a párom nem állt ki értem, és ahogy látom, még mindig az exe irányítása alatt van.


2017. febr. 5. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, jó lelkű embernek tűnsz, de én nem erőltetném ezt a kapcsolatot.

Az külön kegyetlen a nőtől, hogy nem mondta el, hogy tőled van az ajándék. Figyelj, ha már ez kell ahhoz, hogy szeressenek a gyerekei, akkor az rég baj.

De te tudod, ha ugy érzed meg tudjátok beszélni, akkor próbáld meg, de ne bánd, ha mégsem így lesz.

2017. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a helyzetnek a megoldásához önmagadban kevés vagy. Ha a gyerekek anyja nem partner, nem fogod tudni ezt a kapcsolatot hosszú távon fenntartani. Valószínűleg a nő sem tudta eldönteni, mit is akar igazán. Talán, ha ez megváltozik, lesz esélyed.
2017. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális.

Vettél iPhone-t és úgy van beállítva, hogy apuci vette? Ez nem normális.

Beszélj erről a pároddal. Hogy zavar a gyerekei viselkedése, stb. Okosan mondd el neki, mik a gondjaid, mert ez a kettőtök kapcsolatára is hatással van. Ha egy picit máshogy kezdi el nevelni a gyerekeket még változhat annyit a dolog, hogy minden oké legyen. De ehhez a párod ereje es együttműködése kell. Nehéz lehet, de a gyerekek érdeke is.

Ha úgy gondolod,megéri a nőért, akkor hajrá!

Ha nem nyitott erre a.dologra, az már nehezebb kérdés. Hosszú távon nem tartható ez a helyzet.

2017. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd ezt el neki, amit ide leirtal. Ha nem partner a megoldásban, vagy nem latod rajta, hogy őszintén igyekszik ezt megoldani, maximum csak azt hajtogatja, hogy majd jó lesz... Nem lesz jó akkor sose.

Ebben az esetben tudnod kell, hogy nem ér ennyit az egész. Viszont ha a megoldást keresi és otletel, netalántán látod hogy sajnalja és kiáll érted, akkor tudod, hogy megeri küzdeni mert együtt csináljátok.

Viszont azzal hogy te voltál a hibás,mikor a lánnyal veszekedett és te rászoltal... Szerintem a nevelés kérdése is fejtorest okozna nektek, tehát hiába beszelitek meg a problémákat, ha osszekoltoznetek, gyerekeket együtt kellene nevelni, akkor tuti hogy sok problémával szembesülnétek. Ez egy nagyon alap szituáció, és még ebben sem értettetek egyet.

L.

2017. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szergej55 ***** válasza:
100%
Szerintem ez a nő egy szociopata, aki eltartót keres a porontyainak, hagyd a francba, nem muszáj ám baleknak állni.
2017. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért azzal legyél tisztában, hogy a gyerek személyisége nem önmagában értelmezendő, hanem a szülők személyiségéből fakad. Függetlenül attól, hogy van-e már gyerek, vagy nincs: olyan emberrel nem jó párkapcsolatban lenni, aki ilyen szinten konfliktuskerülő, nem áll ki önmagáért és a kapcsolatáért. Ez akkor is így lenne, ha a gyerekek nem lennének képben! Gyakorlatilag bárki hülyére veszi, manipulálja és ő képtelen kiállni magáért és téged is kellemetlen helyzeteknek tesz ki. Gondolom friss kapcsolat, kettőtök között még nem jöttek elő érdemi konfliktusok, de azért ez is várható idővel... márpedig az ő konfliktuskezelési képessége a béka feneke alatt van.

Függetlenül a gyerekektől: a nő magában is alkalmatlan párkapcsolatra, nagyon éretlen személyiség. Nyilván tart még a rózsaszín köd, ezért nem látod ezt reálisan, de idővel úgyis kibukna.

Hidd el, ha érett személyiség lenne, akkor a gyerekeivel sem lenne semmi gond, meg az exét sem hagyná előtérbe nyomulni veled szemben. Minden probléma a személyisége éretlenségéből fakad.

2017. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez már intő jel, hogy itt bajok vannak/lesznek, ne légy buta!
2017. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Magam is aggódok a jövőbeli dolgokért, mivel ha már van köztem és a gyerekek között valamilyen kapcsolat, jót akarnék neki. Ez alatt értek olyan dolgokat, hogy én nem hagynám, hogy a sulit/tanulást hanyagolják, vagy ilyen elkényesztetettek legyenek, akik inkább már bunkók.


Könnyű velem szót érteni, sőt eléggé könnyen kenyérre lehet kenni, nem úgy állok hozzájuk hogy nem az enyémek, hanem pont ellenkezőleg, mindent megakarnék nekik adni.

Csak ez úgy nem megy, hogy utálnak, alám akarnak ásni, és azt hiszik, hogy miattam nem látogatja Őket az apjuk, meg én és az anyjuk a rossz, az apa az angyal.


A páromat tényleg nem értem, eddig azt hittem, hogy teljesen vége az egésznek az exével, és már túl van rajta. Mégis most azt látom, hogy elém helyezi..

Illetve enged a gyerekek téves érzéseinek.


Lehet tényleg jobb lenne kilépnem ebből az egészből, még nem késő!

2017. febr. 5. 12:57
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem látom értelmét annak,hogy bármit is megbeszéljetek, legfeljebb igazat adna Neked pár dologban, ennek ellenére nem változna semmi. Lépj ki a kapcsolatból mielőtt lelkileg jobban megviselne.
2017. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kolosszus22 ***** válasza:
Hagyd ezt a nőt a fenébe, abszolút jellemgyenge, saját magáért sem tud kiállni, nemhogy érted. Nem véletlen az sem, hogy a gyerekei a fejére nőttek.
2017. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!