Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok felnézni a páromra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok felnézni a páromra, főképp az anyagi helyzete miatt. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben is kifejteném.

Amikor megismerkedtünk egy talpraesett, kreatív, szorgalmas, jól kereső, céltudatos férfit ismertem meg benne. Azt hittem, hogy végre megtaláltam az igazit, akivel hasonlóan gondolkodunk, hasonlóak a céljaink, akinek ugyanúgy fontos a család és a gyerek, akire mindig is vágytam... Egy olyan férfit akivel bármilyen közös programot lehet csinálni, mert elég kreatív ahhoz, hogy magától is legalább egy hétvégi programot kitaláljon. (merrefelé sétáljunk... bicajozni menjünk vagy esetleg szaunába) A jól kereső azt jelenti, hogy nettó 400 ezer Ft-ot keres. (ezt mondta!) Én nagyjából elégedett vagyok a saját keresetemmel (nettó 235 ezer Ft), ezért fontos nekem, hogy a párom is 250-300 ezer Ft körül keressen, hogy a jövőt biztosítani lehessen. Házat venni, kocsit fenntartani, gyerekeket tervezni, évente egyszer elmenni nyaralni. Az első fizetésemtől kezdve, 22 éves korom óta gyűjtök! Félre ne értse senki, egy férfi pénzét sem akarom!!


És a lényeg... Kb 10 hónap után kiderült, hogy párom egyáltalán nem keres 400 ezer Ft-ot. Bevallotta, hogy kicsit túlzott amikor ezt mondta, mert hogy neki ciki, hogy hozzám képest nem keres jobban. Sőt az is kiderült, hogy valóban 150 ezer Ft-ot keres. Persze volt sírás a részéről, amikor kiderült egy elszólása miatt az egész dolog és mindent bevallott. Sajnos van olyan, amikor az apukájától kell kölcsön kérnie pl autójavításra vagy lakbérre. (mindent fele-felébe fizetünk) Azt hogy kölcsön kér, nem tőle tudom!

Ugyanakkor a szorgalmas, kreatív, talpraesett férfiből most egy kisgyerek lett, akit állandóan szólongatni kell a hétköznapokban ... Együtt élünk. A szólongatást olyan dolgokra értem, hogy rá kell szólni, hogy ne dobja már rá a vizes törölközőjét az ingjére... az inget tegye vissza a helyére, mert még felveheti, a cipővel nem mássza keresztül a házat és társai... Naponta 10x rá kell szólni, pedig nem vagyok rendmániás! Csak nem szeretem, amikor más lustasága miatt nekem több munkám lesz a háztartásban...

Hétvégi programokat sem tud magától kitalálni, nekem kell gondolkoznom azon, hogy milyen értelmes és olcsó vagy ingyenes programot hozzunk össze a hétvégére.


Kiderült, hogy egy Ft megtakarítása sincsen. Én pedig társasházban szeretnék egy lakást venni. De így hogyan tovább?? A mai napig vannak még kis titkai az anyagiakat illetően. (az előző barátnője mint kiderült az anyagai okok miatt szakított vele) Hozzáteszem, hogy azóta már próbál új munkát keresni és megcsinált egy iskolát is. Így már kereshetne 300 ezer Ft körül, de már türelmetlen vagyok, hogy mi lesz a közös célokkal, mikorra valósulnak így meg. És attól tartok, hogy ha túl sokat kell várnom arra, hogy javuljon a helyzete, a közös helyzetünk, a közös jövőképünk, akkor kiábrándulok belőle.. És a hétköznapi kis idegesítő dolgokat is nehezebben viselem, nehezebben tolerálom... (délután 15 órára hazaér és alig csinál meg valmit a háztartásban. Én több órával később érek haza és bőven van még tennivaló, a főzés az én feladatom) Lehet, hogy lehetnék hozzá türelmesebb.


1,5 éve vagyunk együtt,

28N



2017. febr. 27. 13:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
0%

"Ez amit felsoroltal sincs ám meg minden nőnek,akkor maradjanak egyedül?" Pénze sincs minden férfinak, ahogy elnézem a kérdésben szereplő is hamarosan egyedül lesz.


A gyerek pontosan a biológia kérdése. Sőt a szerelem és az együttélés párkapcsolat is. És nem a PÉNZÉ. De itt mégis a pénz szabja meg a dolgokat. Csóró a csóka? Nem kell. Nincs pénz? Nem szülök...

2017. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, hogy a kérdezőt elítélik elsiklottak afelett a tény felett, hogy a pasi hazudott és nem segít a háztartásban sem.

Na mármost, ha egy pasi írta volna ki ugyanezt, akkor biztosan a nőt szidták volna, hogy milyen nő az ilyen, aki nem segít a takarításban, pláne ha kevesebbet keres.

Tehát megint csak kettős mérce ékes példáját láthattuk itt, ezen a szent oldalon, ahogy az lenni szokott. Lássuk csak, tehát a nő karrierista és aranyásó, biztos csak a pénze miatt van a barátjával, de akkor mivan a pasival? Ő miért van a nővel? Adott a kérdező, aki a munkájából hazaérve is dolgozik és még többet is keres, akkor nem lehet inkább az, hogy a pasi az aranyásó? Ezen nem gondolkozott el senki? Mert mit látott a kérdező? A szerelme hazudott neki a fizetéséről, miközben a kérdező sose titkolta. Akkor nem jöhet az úgy le, hogy a pasi használja ki a nőt? De ha nem így van, akkor is milyen dolog már az, hogy azért mert az előző kapcsolataiban nem fogadták el a barátnői, hogy ilyen keveset keres, azt miért is illik egy új kapcsolatba belevinni? Hol vannak azok a kommentelők ilyenkor, hogy azért mert megégetted magad az előző párkapcsolataidba azt nem kéne a mostanira kivetíteni?


Kérdező, veled nincs semmi baj, teljesen megértelek, üljetek le erről beszélni. Gondolkozzatok el a jövőtökön és a sérelmeidet is beszéljétek át, mert fel fog emészteni.

2017. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mert olyan jo moka gyereket szulni nulla penzzel :D Lehet anno csak azert volt a gyerek, hogy szaporodjon az ember es nem volt gond ha a 8-bol 5 meghal 2 eves kora elott, de manapsag mar odafigyelunk a gyerek igenyeire is es nem csak gyartjuk oket, hogy legyen. Eszem agaban nem jutna ugy gyereket vallalni, hogy nem tudnam neki biztositani mindenbol a minimum (!) kozepesen jot, de lehetoleg annal jobbat. En ugyanigy nottem fel, nem szenvedtem hianyt semmibol, a jovobeli gyerekem sem fog.
2017. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
100%

Megertelek kerdezo. Bennem is megrendulne valami, ha az elejen egyeztek volna az elkepzeleseink a jovorol, aztan meg kiderul hogy amit 2-4 alatt ossze lehetett volna hozni (sajat lakas, gyerek), az most ez miatt kitolodik mondjuk 6-8 evre. Foleg akkor esett volna rosszul ha ezt az elejen nem mondja el, ugy hogy akkor 27 voltal es talan eldonthetted volna hogy igy is akarod e a kapcsolatot. Mert valljuk be, az ora ketyeg, foleg ha nem olyan egyszeru pl teherbe esni (mi pl 1 eve probalkozunk es semmi). Ezt is bele kell kalkulalni (legalabb is en belekalkulalnam). Nem vagy aranyaso, csak gondolom rad is kihat hogy mit lattal a csaladodban (nalam is ez van). Engem pl amikor parom munkanelkuli volt fel evig, elegge az idegeimre ment mar a vegen, pedig semmi rosszat nem csinalt es a sporolt penzebol elt. De valahogy nem tudtam ra felnezni ahogy csak otthon ult (o mondjuk vasarolt, dozott neha meg takaritott). Ez nalam azert is lehetett mert apamra ahogy emlekszem, munkanelkuli volt (vagy tul reszeg hogy bemenyjen dolgozni), igy ezek a dolgok eleg rendesen kijonnek rajtam.

En anhelyedben leulnek vele megbeszelni, hogy ezek voltak a terveitek az elejen, de ugy erzed, hogy ezek megvaltoztak nala. Finoman lehet a munkara is celozni, bar ez kenyes tema. De pl ha terhes leszel, o lesz a fo kenyerkereso, ha elotte valt jobban fizeto munkara, neki sem lesz olyan stresszes ez az idoszak. Segithetnel sporolni is neki (en pl volt par olyan honap, hogy paromnak adtam az osszes bank es hitelkartyamat, nehogy kisertesbe essek, de ez csak egy pelda)

2017. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
100%

Pff 51-es, téged a tornácon neveltek és a harmatos esőtől lettél ilyen okos?


Most felsorolnék neked néhány dolgot, ami pénzbe kerül: nőgyógyász, terhes vitamin, pelenka, tápszer ha nincs tej, bébiétel, ruhák, választható védőoltás, babakocsi (több is kell), gyerekülés a kocsiba, babaágy, pelenkázó, stb. Ez ugye még csak egy darab tökéletesen egészséges újszülött, betegség és tesók sehol. Ezt mind kevesebb pénzből kell kigazdálkodni, mert most figyelj, titkot súgok: anyu nem fog dolgozni, az állami támogatás az meg nem olyan vaskos.

2017. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
100%

"Csóró a csóka? Nem kell. Nincs pénz? Nem szülök..."


Még jó, hogy nem szül a nincsre könyörgöm. Ki tartja el a gyereket, ha nincs félretett pénz. Ja van, a nőnek, aztán majd a gyes/gyed alatt meg abból tengődjenek, meg amit a pasi hazavisz? Mindent a nő fizessen? Hitelt a házra, hitelt a kocsira, a gyerek megélhetését. Mikor legutoljára néztem, két ember felelőssége egy gyerek meg a közös élet is.

Mi a párommal közösen gyűjtünk a céljainkért. Hogy nézne az ki, hogy csak az egyikünk törekszik a másik meg hazudozik, nem segít és még kölcsön kell kéregetnie a szülőktől felnőtt ember létére?

2017. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
0%

Hazudott, eddig oké. Meg akarta szerezni a lányt és mivel ismerte valamennyire ezért tudta az igényeit és jobb képet mutatott magáról mint amilyenben helyzetben valójában van. Sok ember a legjobbat vagy annál egy kicsivel jobbat mutat magáról ismerkedés kezdetén.

A nagy kérdés az, hogy vajon kizárólag ez sarrkalta a nőt, hogy végül összejöjjön vele vagy tényleg megkedvelte, beleszeretett. Szerintem mindkettő. Ha a férfi az elején nem kamuzik akkor nem jönnek össze, de azóta már szereti hiszen vele van azóta is mióta kiderült.

Mindenki ennyire sarkalatosan rá van állva erre, hogy hazudott a kapcsolat elején. Most kérdezem én, akkor is el lenne ilyen szinten ítélve a férfi, ha fordítva teszi mindezt? Azt mondja, hogy "csak" 200-at keres, miközben 500-at, a többi pénzt pedig egy számlára teszi, hogy a jövőjét biztosítsa. Úgy gondolom, hogy ebben az esetben közel sem menne ez a lincselés a hazugság miatt.

A házimunka kérdését pedig meg lehet beszélni, nem folyton szólítgatni. Sokan vannak itt is akik egyedül nem is tudnának boldogulni, másokra szorulnak, de közben arról papolnak, hogy majd ők teremtik meg a jövőt.

2017. febr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
100%
57-es, az a baj a hazugsággal, hogy lényegesen több pénzt kamuzott be, ami így borítja az egy éven belül gyerek-projektet. Így is lehet boldogulni, nem arról van szó, hogy egy kiló fehér kenyeret nem tudnak megvenni, de így teljesen más a felállás. A kérdező becslése szerint így évekkel később tudják elkezdeni a családalapítást. A matek nem csak a pénzre, hanem az évekre is vonatkozik, és azzal sincsenek eleresztve.
2017. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
100%

Már sokat írtam ehhez a témához.

Ha nem a gyerek kérdésen témázunk, és azon tépelődünk, vajon a pasi ha nincs pénze, és nem motivált, hogyan fogja eltartani az otthon maradt feleségét a gyerekkel,mert szerelem van és mindent megoldunk.Egyébként meg is lehetne!És mert amúgy kérdező jól keres, tehát egy ideig a felét, aztán utána még kevesebb fog kapni, amíg otthon van. Tehát elvonatkoztatunk a nagy tervek valóra váltásától, és hogy miből veszünk babakocsit,ételt, meg pelenkát.Mert ugye ruhát kaphatunk ajándékba is, babakocsit lehet venni jó áron is minőségit, attól függ hol nézzük.

Csak ne bíráljunk embereket azért mert van egy nem is elvárás, hanem mint a pasiknak a nagy cici,formás fenék,és ezen kívül azért a pasik is szeretik ha a nő azért valamiben motivált, szeretik azt is ha eljár dolgozni általában, azt is ha hazaért akkor rend van, elmosogat és így tovább. Tehát kérdezőnek van egy ideálja, amiben az is szerepel, hogy ne a pénzen vesszünk már össze majd 5 év múlva,mikor lehet valamire kicsit több kell,vagy el szeretnének menni valahova, de pasinak már nincs, és akkor ő majd ettől nem érzi férfinak magát, mert a nő fizet. És madj ott a probléma, hogy a férfi rávágja hogy persze mert te többet keresel. Egy milliomos is ritkán áll le cseléddel házasodni, ez ennyi. Kérdező szeretné, ha azonos lenne a színvonaluk, ez egy ugyan olyan normális óhaj, mint pasik részéről egy női típus, amit kedvel, vagy éppen nem kedvel. Pasiknak sem kötelező összejönni duci nővel, csak azért nehogy felszínesnek titulálják, vagy éppen olyannal akinek nincs foga, vagy éppen olyannal akinek még munkája sincs,mert majd ő a nagy férfi persze eltartja. Itt volt is párszor kérdés, hogy mit szólna a pasi ha párjáról kiderülne hogy prosti volt. Én olvastam a hozzászólásokat, és 80 %-uk nem repesett volna örömében. Tehát akkor kérdezőnket sem kellene azért bírálni, mert enyhén szólva rosszul érintette, hogy az a férfi akivel összeköltözött,ebből kiindulva tervezett, tudatosan hazudott,mikor kötetlen beszélgetésként felmerült.Mert lássuk be ez egy idő után mindenhol felmerül. Bár nem tudom hogyan képzelte, hogy ez majd nem fog kiderülni,de ezzel nem is kell most foglalkozni.Tehát ha a férfi felháborodik azon hogy ha a nőt hazugságon kapja, miközben ő tervez vele, akkor ne jöjjön a sok nőgyűlölő férfi ide, és ne titulálja kérdezőt pénzéhes rib...inek.Mert nem az! Egyszerű alap igényei vannak, ugyan úgy ahogy más is szabadon dönt arról,hogy milyen párt képzel el magának.

Kérdés kinek van bármi joga is ítélkezni más ember gondolati, felfogása, szemlélete felett? Sztem senkinek, kérdező nem is ezért írt ide, hanem hogy hogyan oldahatná meg ezt a felmerütl problémát.És nem arra volt kíváncsi, hogy ki gondolja őt pénzhajhásznak.

2017. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
0%

Mint írtam, nem érdekel, hogy ki mit vár el, ki hogyan tervezi a jövőjét. A kérdezőnek persze teljesen joga van annyi fizetést elvárni egy férfitól amennyit gondol, ez az ő magánügye. Ez viszont még nem fogja azt jelenteni, hogy nem kell nevén nevezni a dolgokat. Ha folyton a pénz témán kattog és a probléma fő forrása az, hogy a párja nem keres eleget akkor anyagias, ez tény marad attól még.

Nekem 1-2 mondat volt nagyon furcsa az egész leírt szövegben és megfogalmazás is elég gyanús volt, főleg ez,


"Kiderült, hogy egy Ft megtakarítása sincsen. Én pedig társasházban szeretnék egy lakást venni"


Szóval úgy fogalmaz, hogy "NEKI nincs megtakarítása, ÉN pedig..." Ez nekem nem közös tervezésre utal. Még, ha minden a nő tervei szerint is alakulna akkor mi lenne? vennének egy lakást közösen majd később, ha nem működik a kapcsolat akkor kirakja a pasit mert a jog úgyis neki ítéli. Nem egy kollégám van aki majdnem hajléktalan lett amikor a felesége lelépett a gyerekkel meg a pénzével. Milliókat buktak az egészen. A férfiak sem hülyék teljesen, mi is szeretnénk magunknak és a gyermekünknek biztosíítani a legjobb jövőt, de nehogy az egész a nőre legyen kiélezve mikor alapból ő a kedvezményezett válásnál. A kérdező végig arról beszél, hogy ő milyen tervet készített magának, de mégis a férfitól várja el ezen tervek finanszírozását. Nekem ez jött le az egészből.

Úgy kellene inkább terveznie, hogy saját magától mennyire képes, mit tud majd biztosítani, ha urambocsáss egyedülálló szülő lesz mert könnyen megeshet az is. És ezt tovább tervezni úgy, hogy közösen hogyan lehet fejleszteni a dolgon.

2017. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!