Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok felnézni a páromra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok felnézni a páromra, főképp az anyagi helyzete miatt. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben is kifejteném.

Amikor megismerkedtünk egy talpraesett, kreatív, szorgalmas, jól kereső, céltudatos férfit ismertem meg benne. Azt hittem, hogy végre megtaláltam az igazit, akivel hasonlóan gondolkodunk, hasonlóak a céljaink, akinek ugyanúgy fontos a család és a gyerek, akire mindig is vágytam... Egy olyan férfit akivel bármilyen közös programot lehet csinálni, mert elég kreatív ahhoz, hogy magától is legalább egy hétvégi programot kitaláljon. (merrefelé sétáljunk... bicajozni menjünk vagy esetleg szaunába) A jól kereső azt jelenti, hogy nettó 400 ezer Ft-ot keres. (ezt mondta!) Én nagyjából elégedett vagyok a saját keresetemmel (nettó 235 ezer Ft), ezért fontos nekem, hogy a párom is 250-300 ezer Ft körül keressen, hogy a jövőt biztosítani lehessen. Házat venni, kocsit fenntartani, gyerekeket tervezni, évente egyszer elmenni nyaralni. Az első fizetésemtől kezdve, 22 éves korom óta gyűjtök! Félre ne értse senki, egy férfi pénzét sem akarom!!


És a lényeg... Kb 10 hónap után kiderült, hogy párom egyáltalán nem keres 400 ezer Ft-ot. Bevallotta, hogy kicsit túlzott amikor ezt mondta, mert hogy neki ciki, hogy hozzám képest nem keres jobban. Sőt az is kiderült, hogy valóban 150 ezer Ft-ot keres. Persze volt sírás a részéről, amikor kiderült egy elszólása miatt az egész dolog és mindent bevallott. Sajnos van olyan, amikor az apukájától kell kölcsön kérnie pl autójavításra vagy lakbérre. (mindent fele-felébe fizetünk) Azt hogy kölcsön kér, nem tőle tudom!

Ugyanakkor a szorgalmas, kreatív, talpraesett férfiből most egy kisgyerek lett, akit állandóan szólongatni kell a hétköznapokban ... Együtt élünk. A szólongatást olyan dolgokra értem, hogy rá kell szólni, hogy ne dobja már rá a vizes törölközőjét az ingjére... az inget tegye vissza a helyére, mert még felveheti, a cipővel nem mássza keresztül a házat és társai... Naponta 10x rá kell szólni, pedig nem vagyok rendmániás! Csak nem szeretem, amikor más lustasága miatt nekem több munkám lesz a háztartásban...

Hétvégi programokat sem tud magától kitalálni, nekem kell gondolkoznom azon, hogy milyen értelmes és olcsó vagy ingyenes programot hozzunk össze a hétvégére.


Kiderült, hogy egy Ft megtakarítása sincsen. Én pedig társasházban szeretnék egy lakást venni. De így hogyan tovább?? A mai napig vannak még kis titkai az anyagiakat illetően. (az előző barátnője mint kiderült az anyagai okok miatt szakított vele) Hozzáteszem, hogy azóta már próbál új munkát keresni és megcsinált egy iskolát is. Így már kereshetne 300 ezer Ft körül, de már türelmetlen vagyok, hogy mi lesz a közös célokkal, mikorra valósulnak így meg. És attól tartok, hogy ha túl sokat kell várnom arra, hogy javuljon a helyzete, a közös helyzetünk, a közös jövőképünk, akkor kiábrándulok belőle.. És a hétköznapi kis idegesítő dolgokat is nehezebben viselem, nehezebben tolerálom... (délután 15 órára hazaér és alig csinál meg valmit a háztartásban. Én több órával később érek haza és bőven van még tennivaló, a főzés az én feladatom) Lehet, hogy lehetnék hozzá türelmesebb.


1,5 éve vagyunk együtt,

28N



2017. febr. 27. 13:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szerintem akkor kényelmesedett el a háztartásbeli teendőket illetően (este gondolkoztam) amikor csinálta a sulit. Mert munka után egyből nekiállt tanulni, én pedig hónapokon át, szó nélkül mindent megcsináltam otthon. Egyszer-kétszer volt amikor kiakadtam apróságokon, hogy azért álljon már meg a menet, a tányérját a mosogatóig csak képes még elvinni, illetve arra is csak képes, hogy vacsoránál megvárja míg én befejezem mert legalább addig is beszélgetünk, vagy ha üres a wc papír guriga és ő hagyta ott, akkor azt is kihozhatja a kukáig. Erre az volt a válasza, hogy nem tudta hogy ezt nekem nehezemre esik kihozni...Ez a lehető legrosszabb válasz ilyenkor. Ugyanúgy nehezére esik akkor neki is kihozni, ha nekem kell helyette megtennem. Miután befejezte az iskolát, ezt követően nekiállt állást keresni és a nyelvtudását felfrissíteni. Ekkor is türelmesen vártam 1 hónapot. Hagytam hogy csinálja, hogy haladjunk előre. Majd ezt követően szóvá tettem, hogy mostantól kicsit másképp ossza be az idejét, mert az elmúlt 4-5 hónapban semmit nem segített és szeretnék én is magammal foglalkozni. Nekem is fel kellene frissítenem a nyelvtudásomat.. Kb 2 hónapig ment ez, hogy kérleltem hogy vegye ki a részét a háztartásból, nem sikerült visszaállni az eredeti állapotra, amikor még segített magától is. Most azzal jön elő, hogy ezek női dolgok, meg nem érti, hogy miért esik nekem nehezemre ezeket megcsinálni. Elmagyaráztam neki, hogy ha neked nem számít az, hogy én agyon dolgozom magam minden egyes nap, akkor nem is szeretsz. És hogy nekem ciki lenne, ha ebédre csak egy üres kiflit tudnék felmutatni, mert ennyihez volt kedvem. Ezzel talán, kicsit megértette a "problémáimat" és a helyzetet.


Kérdeztétek a foglalkozásomat. Pénzügyi területen dolgozom, és nekem sem ennyi volt a kezdő fizetésem, hanem ennek kevesebb mint a fele.


Remélem hogy rendeződnek a dolgok, mindenesetre tudom hogy a türelem meghozza a várt eredményeket, szóval próbálok türelmes maradni minden téren.

2017. febr. 28. 17:07
 82/88 A kérdező kommentje:

És nem gondoljátok azt, hogy nyomást gyakorolok rá, vagy naponta az orra alá dörgölnék anyagi dolgokat.


A sírására visszatérve... Ő maga mondta, hogy a bűntudat miatt sír, hogy hazudott holott nekem nem kellett volna, nem érdemeltem meg, attól félt hogy elhagyom én is!! ha kiderül a helyzete, holott tudhatta volna hogy én nem olyan nő vagyok akinél ez a mérce, illetve a megkönnyebbülés miatt is sírt, mert soha, egyetlen barátnőjének sem mondhatta el ezeket. Soha senkivel nem lehetett őszinte, és soha senkivel nem mert közösen tervezni. Volt amikor 80 ezret keresett és azt is tagadta, soha nem merte felvállalni magát senki előtt.

2017. febr. 28. 17:20
 83/88 anonim ***** válasza:
0%
Nem csoda, hogy nem merte. Nézd meg itt is hányan megvatik azért, mert nem egy több száz ezret kereső ember és még szóba is mert veled így állni. Vagy tényleg szereted mint embert és kivárod, hogy ő is többet tudjon keresni vagy kidobod és keresel egy vagyonosat. Ha olyat keresel aki sokat keres és a gurigát is kidobja és a tányért is a helyére teszi az nem lesz egyszerű.
2017. febr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:
100%

#83

" Ha olyat keresel aki sokat keres és a gurigát is kidobja és a tányért is a helyére teszi az nem lesz egyszerű."


Mert a kettő kizárja egymást, vagy mi? Ezzel most tulajdonképpen azt mondtad ki, hogy kevés keresetű ember=jóember, pénzes ember=rossz ember. Nem gáz ilyen egydimenziós világban élni? Vagy nem rossz érzés ennyire kicsinek lenni?

2017. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
41%
Egyáltalán nem ezt mondtam. Te értelmezted így. Taglalom, hogy hogy gondoltam. Viszonylag kevés a több száz ezret kereső ember. Így nem könnyű összejönni ilyennel. És nem feltétlen jellemző az sem, hogy a férfiak ezeket a házon belüli gurigás, tányéros dolgokat megcsinálják élből. Ilyet sem könnyű találni. A kérdező olyat keres aki mind a kettőt egyszerre tudja. Szingli is kell, hogy legyen. Ezért nem lesz ez egyszerű és nem azért, mert a szegényeket jónak tartom a gazdagokat meg rossznak.
2017. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
20%

Ez a hazugság tényleg szemétség volt tőle biztos azt hitte, hogy így feltud vágni vele és vonzóbb leszel a szemedbe. De, ha esetleg őszinte lett volna veled, hogy csak 150 ezret keres, eltudtad volna fogadni, feltudtál volna nézni rá férfiként? Tudod nem csak az anyagi dolgok miatt lehet felnézni valakire, hanem a belső értékei miatt is.

Szerintem az lenne a legjobb, ha segítenél neki, hogy többet tudjon keresni. Lehet, hogy kisebbségi komplexusa volt amiatt, mert te többet keresel. Vagy lehet, hogy sokáig egyedül volt és amíg az ember egyedül van addig sokszor motiválatlanabb és írtad, hogy volt egy anyagias párja, aki emiatt szakított vele ez is betehetett neki. Viszont ne akard azt, hogy egyből sokat keressen. Tudod a türelem rózsát teremt és attól, hogy kevesebbet keres nálad még nem dőlt össze a világ. Több ember sokkal szegényebb körülmények között él, mint ti és mégis szeretik egymást és vannak közös célok. Ne akarj annyira mindent ilyen gyorsan. Mert attól, hogy többet fog keresni még nem lesztek boldogabbak csak könnyebben tudtok majd fogyasztani. Szerintem állítsd fel egy fontossági sorrendet és inkább a belső értékeit értékeld és tedd háttérbe az anyagiakat. Lehet, hogy túl klisés és túl naív állítás lesz amit írok, de én úgy gondolom, hogy a szerelem, szeretet minden nehézséget legyőz, persze ha kölcsönös és ha van szeretet onnantól minden jön a maga természetes útján. Én ezt nem tartom naiv elképzelésnek én ebbe hiszek.

2017. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdetben csinálta is ezeket magától, de gondolom rohadtul nem akarja ezt egy olyan nőnek aki lenézi." Itt van nálad a kutya elásva 55%-os. Nem a nőnek csinálja a férfi, és a nő sem a férfinak, hanem ennek olyan alapnak kéne lenni, mint a levegővétel.


"Most azzal jön elő, hogy ezek női dolgok, meg nem érti, hogy miért esik nekem nehezemre ezeket megcsinálni." Na ez már aztán tényleg bicskanyitogató, ha a házimunka női dolog, akkor nem kéne férfiként jobban odatennie magát anyagilag, ha már ilyen tradicionális a gondolkodása? A régi rend szerint már rég! repülnie kellett volna, mint komolytalan, sumákolós kérő, akire a nő nem bízhatja rá magát, szerencséje van, hogy nem száz évvel ezelőtt élünk, mert ott nem nagyon tolerálták a nők (meg a szüleik) az ilyesmit. Ezt a játékot egyedül most tudja eljátszani, ahol már nem nagyon tartunk számon férfi és női dolgot egy kapcsolaton belül.


(Én amúgy nem tartom feltétlenül elítélendőnek a régi rendszert sem, mert lehet tisztességgel is csinálni, az viszont nem működik, hogy egyik rendszer játékszabályait sem tartom be és mindenből csak az előny kell.)


"Soha senkivel nem lehetett őszinte, és soha senkivel nem mert közösen tervezni." Akkor most jött el ennek az ideje. Egyrészt sajnálom őt, mert megsebezték és emiatt nem tud bízni, ebben a segítségére kell lenned, mert a sírásából ítélve nem rossz ember ő, és neki ez tényleg teher volt, ami alól most felszabadult. Viszont neki is van tennivalója, ezt a női dolog-férfi dolog ügyet valahogy tegye rendbe a fejében, mert nem volt szép dolog, hogy ezt mondta, és a jelenlegi helyzetben abszurd is.


Egyezzetek meg abban, hogy őszinték lesztek egymással a terveket meg az érzéseket illetően is. Annyira nem rossz helyzet ez, mert olyan igazi bűnt egyikőtök sem követett el a másik ellen, nem volt erőszak meg megcsalás, csak kicsit megrendült a bizalom. Innen még van visszaút, és ha ügyesek, őszinték és kedvesek vagytok egymással, akkor öt év múlva visszatekintve büszkék lesztek magatokra, hogy megoldottátok ezt a helyzetet. A kedvességet sokan lebecsülik, pedig az nagyon fontos és csodákat lehet vele elérni. Ne vádaskodjatok és zsaroljátok egymást a pénzzel, az évekkel, a férfi-női dologgal, csak legyetek teljesen őszinték, és mindketten tudjátok hogy mit (és kit) akartok. Írd majd meg nekünk mi lett a vége.

2017. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, de "Lehet, hogy nem milliomost vársz el éppen, de akkor is ott van az, hogy anyagi elvárásaid vannak. "


Persze, hogy vannak. Pénzből élünk, ki akar minimálbéren tengődni?

Ráadásul hazudott és nem hogy nem veszi ki a részét a házimunkából, inkább keresztbe tesz. Ha ezeken változtat, akkor adnék neki időt, hogy új munkahelyet keressen a mostani végzettségének megfelelően.

2017. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!