Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok felnézni a páromra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok felnézni a páromra, főképp az anyagi helyzete miatt. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben is kifejteném.

Amikor megismerkedtünk egy talpraesett, kreatív, szorgalmas, jól kereső, céltudatos férfit ismertem meg benne. Azt hittem, hogy végre megtaláltam az igazit, akivel hasonlóan gondolkodunk, hasonlóak a céljaink, akinek ugyanúgy fontos a család és a gyerek, akire mindig is vágytam... Egy olyan férfit akivel bármilyen közös programot lehet csinálni, mert elég kreatív ahhoz, hogy magától is legalább egy hétvégi programot kitaláljon. (merrefelé sétáljunk... bicajozni menjünk vagy esetleg szaunába) A jól kereső azt jelenti, hogy nettó 400 ezer Ft-ot keres. (ezt mondta!) Én nagyjából elégedett vagyok a saját keresetemmel (nettó 235 ezer Ft), ezért fontos nekem, hogy a párom is 250-300 ezer Ft körül keressen, hogy a jövőt biztosítani lehessen. Házat venni, kocsit fenntartani, gyerekeket tervezni, évente egyszer elmenni nyaralni. Az első fizetésemtől kezdve, 22 éves korom óta gyűjtök! Félre ne értse senki, egy férfi pénzét sem akarom!!


És a lényeg... Kb 10 hónap után kiderült, hogy párom egyáltalán nem keres 400 ezer Ft-ot. Bevallotta, hogy kicsit túlzott amikor ezt mondta, mert hogy neki ciki, hogy hozzám képest nem keres jobban. Sőt az is kiderült, hogy valóban 150 ezer Ft-ot keres. Persze volt sírás a részéről, amikor kiderült egy elszólása miatt az egész dolog és mindent bevallott. Sajnos van olyan, amikor az apukájától kell kölcsön kérnie pl autójavításra vagy lakbérre. (mindent fele-felébe fizetünk) Azt hogy kölcsön kér, nem tőle tudom!

Ugyanakkor a szorgalmas, kreatív, talpraesett férfiből most egy kisgyerek lett, akit állandóan szólongatni kell a hétköznapokban ... Együtt élünk. A szólongatást olyan dolgokra értem, hogy rá kell szólni, hogy ne dobja már rá a vizes törölközőjét az ingjére... az inget tegye vissza a helyére, mert még felveheti, a cipővel nem mássza keresztül a házat és társai... Naponta 10x rá kell szólni, pedig nem vagyok rendmániás! Csak nem szeretem, amikor más lustasága miatt nekem több munkám lesz a háztartásban...

Hétvégi programokat sem tud magától kitalálni, nekem kell gondolkoznom azon, hogy milyen értelmes és olcsó vagy ingyenes programot hozzunk össze a hétvégére.


Kiderült, hogy egy Ft megtakarítása sincsen. Én pedig társasházban szeretnék egy lakást venni. De így hogyan tovább?? A mai napig vannak még kis titkai az anyagiakat illetően. (az előző barátnője mint kiderült az anyagai okok miatt szakított vele) Hozzáteszem, hogy azóta már próbál új munkát keresni és megcsinált egy iskolát is. Így már kereshetne 300 ezer Ft körül, de már türelmetlen vagyok, hogy mi lesz a közös célokkal, mikorra valósulnak így meg. És attól tartok, hogy ha túl sokat kell várnom arra, hogy javuljon a helyzete, a közös helyzetünk, a közös jövőképünk, akkor kiábrándulok belőle.. És a hétköznapi kis idegesítő dolgokat is nehezebben viselem, nehezebben tolerálom... (délután 15 órára hazaér és alig csinál meg valmit a háztartásban. Én több órával később érek haza és bőven van még tennivaló, a főzés az én feladatom) Lehet, hogy lehetnék hozzá türelmesebb.


1,5 éve vagyunk együtt,

28N



2017. febr. 27. 13:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az OFF-ért, de mit dolgozol? mit dolgozik a párod? Elképedve olvasom itt a gyakorin a közös kasszás és egyéb anyagi dolgokból eredő kérdéseket és nagyon sokan 250-500 nettó fizetést írnak... Komolyan ez ennyire gyakori? Mesterdiplomával rendelkező kezdő mérnök vagyok, 2 éve dolgozom, megyeszékhelyen (tehát nem Bp.) és nettó 140 kapok. Az évfolyamtársaim akikkel együtt végezetem, ők is e körül kapnak. Kivéve Bp, de ott is 180 a legtöbb...


Kérdésedre válaszolva: Ha szereted és vele képzeled a jövődet, mert amúgy jól kijöttök, adj egy évet neki! ez a te életedből nem sok, viszont meglátod, hogy tényleg küzd és változik-e. Ha nem akkor nyugodtan le tudod zárni ezt a kapcsolatot, hogy te mindent megtettél, és soha nem lesz benned a "mi lett volna ha" érzése. Türelem, türelem, türelem! Hazudott, igen, de a kisgyerek is megbotlik mikor járni tanul, s ez nem jelenti azt hogy egy életen át botladozni fog!!! Tanulja a kapcsolatot a veled való élést! Add meg neki a lehetőséget, hogy felnőjön a te céljaidhoz! És ne légy türelmetlen!!!

2017. febr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:

60# Ha a Te párod, akivel összeköltözöl, és egyszer csak bejelenti, hogy bocsi, hát nekem még munkám sincs, akkor azért megnézném, hogy mennyire éreznéd sértve magad. Vagy csak annyit, mond, hogy igazából nem 150-et csak 80 ezret keresek, és egyébként csak 4 órás munkám van. Persze tudom, veled ez nem történhet meg.


Elég sok mindent meg lehet bocsájtani, elég sok minden felett el lehet nézni, egyébként e felett is. Én elnéznék, mert nekem más a fontos.Kérdezőnek is más. És nem csak a pénzzel volt gondja.Adott neki ő is esélyt, nem dobta ki, hanem azt vette észre, hogy inkább romlott a hozzáállása a a pasinak,nem hogy leglább ugyan olyan maradt volna.


61#-el egyetértek, ha úgy érzi kérdező hogy van türelme, akkor adjon még időt a férfinak. Az igaz, hogy néha türelem meghozza a gyümölcsét, türelmetlenséggel meg sok mindent el lehet rontani. A megbeszélés persze attól függetlenül, hogy már valószínű beszéltek róla nem árthat még egyszer alaposabban. Nem mint ultimátum, és nem is csak a pénz miatt, hanem amiatt is amit a kérdező az a azóta eltelt fél év alatt úgy látta, hogy inkább negatív irányba változott.Aztán majd kiderül. )Ha meg nem szeretné ezt így folytatni, akkor az is az ő döntése. Persze egy plusz esély mindenképp jár, ha képesek vagyunk elnézni a hibák felett, és főleg ha szeretjük a másikat.(59-es)

2017. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:

Engem is ez érdekelne, hogy mivel kerestek ennyit.

Főleg hogy volt egy kommentelő, aki szerint közgazdásznak kevés a 400.000 Ft nettó fizetés. Kezdőként örülök, hogy 180-nal felvesznek egy bankhoz. (Én is annak tanulok az egyetemen.)


Egyébként mindketten hibásak vagytok valamiben, de ő a hibásabb, mert hazugságra alapozta a kapcsolatot. Tudom, hogy fájó pont neki, hogy korábban ezért hagyták el, de ettől függetlenül az új partner még megérdemelné a korrektséget. Ugyanakkor nagyon furcsa, hogy neked egyáltalán nem tűnt fel, hogy a párod mégsem Rothschild báró, mert az, hogy 250.000 Ft-tal több vagy kevesebb van a kasszában, elég nagy különbségeket szül.

Furcsa még, hogy párhuzamosan azzal, hogy kiderült, mégsem keres jól, a többi tulajdonsága is csökkent a szemedben. Mármint biztos, hogy előtte céltudatos, kreatív, törekvő volt, most meg hirtelen teljesen az ellentétévé vált? Ez olyan furcsa. Lehet, hogy csak nézőpont kérdése, de előfordulhat az is, hogy ez az egész vita kihat a kapcsolatotokra. Ha tudnám, hogy lenéz a párom a bérem miatt, nekem sem lenne kedvem túl sokat ügyködnöm, vagy önbizalmam egyáltalán, hogy kreatív programokat találjak ki.


Nem tudom, hogy ő bocsánatot kért-e, vagy hogy őszintén bánja-e a dolgot, de árulkodó jel, hogy elvégzett egy sulit, és új munka után keres. Így hát mégsem menthetetlen eset.


Tudom, hogy 28 évesen már nagyon szeretnél egzisztenciát, családot, de ha szereted a pasit, és látod, hogy pozitív irányba mennek a dolgok, egy utolsó esélyt még megérdemel. Nem kettőt, nem hármat, nem százat: egyet. Még egy hazugságot én már nem tolerálnék neki.


21/L

2017. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 anonim ***** válasza:
87%

61, 63, én informatikusként keresek netto 230-at megyeszékhelyen 3 éves tapasztalattal, úgy hogy még nem diplomáztam le. Jövőre emelnek még. Szerintem nem lehetetlen ennyit keresni.


Kérdező, szerintem felejtős. És nem is a pénz miatt, inkább az a gond, hogy tesz mindenre maga körül. Rád is, különben megemelné a seggét és csinálna valamit pl a háztartásban, legalább érted. De nem.

2017. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 anonim ***** válasza:
76%
24/N voltam
2017. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 anonim ***** válasza:
6%
Szánalom, hogy a pénzen veritek magatokat ennyire. Mások fele ennyi bénzből is értelmes embert nevelnek, boldogok és szeretik egymást. Keress magadnak pénzes férfit, azzal talán te is boldog tudsz lenni egyszer.
2017. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:
11%
Lepontozhattok, de akkor is szánalmas, hogy olyan szinten befolyásol titeket a pénz, hogy a teljes kapcsolat kuka amikor kiderül, hogy az illető nem az átlag két, háromszorosát keresi. Pénze lenne gyanítom simán le lenne nyelve, ha néha bekamuzna dolgokat.
2017. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
0%

Látom teljesen mindegy itt mit ír az ember. Aki nem a férfit szidja és írja amit a kérdező akar hallani az 0%, teljesen mindegy mit mond...

Szánalmas lett ez az oldal. A válaszok hasznossága már kimerül abban ebben a kategóriában, hogy melyik nem seggét nyalod éppen egy adott kérdésnél. Nevetséges, még érdemben sem lehet semmit írni.

2017. febr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
0%
Hulladék lett valóban. De ide járok olvasgatni, mert a napiszær is évek óta nézhetetlen.
2017. febr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
84%
Ti valamit nagyon elrontotok a munkahelyekkel. Netto 150-et kapok erettsegivel egy boltban jelenleg, igaz Budapesten. A jelenlegi munkamert ez idealis fizetes, de onmagaban eleg keves. Hogy kerestek mesterszakos mernokkent meg hasonlokent ennel kevesebbet vagy csak picivel tobbet? En kepen rohognem a munkaltatot, ha a mesterdiplomamra mond egy 140 ezres netto fizut.
2017. febr. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!